Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Ak máš prístup na internet a aspoň okrajovo sleduješ dianie vo svete, tak nie je šanca, že táto plechová opacha unikla tvojej pozornosti. Je to najnovší model elektrického automobilu značky Tesla a miláčik Elona Muska, ktorý ho toť nedávno slávnostne predstavil všetkým automobilovým nadšencom. Že by sa stretol s chválospevom, sa však povedať nedá.

Po vizuálnej stránke je tátoš zvaný Cybertruck veľmi nešťastne riešený a hranatý dizajn si veľa fanúšikov nezískal. Ale to by sa dalo prekusnúť, keby plnil účel. Podľa Muska sa má Cybertruck radiť skôr k úžitkovým vozidlám a viac ako jeho exteriér majú potenciálneho kupca zaujať mnohé praktické vlastnosti.

Auto má veľa úložného priestoru, zvládne prepravu ťažkých nákladov a hlavne – je prakticky nerozbitné. Teda také malo byť. Ale soudruzi z NDR urobili niekde chybu… a na predstavení sa podarilo prestreliť mu okno. Ups. Nuž stáva sa. Keďže toto faux pas podkopalo všetky základy, na ktorých dobré meno vozidla stavalo, ľuďom už nebránilo absolútne nič, aby si z neho začali robiť srandu.

A nielen ľudia, ale dokonca aj značky. Napríklad také Lego, ktoré sa rozhodlo chopiť iniciatívy a pokračovať tam, kde Musk zlyhal. Na svojom Twitteri predstavili ich verziu nerozbitného vozidla a treba uznať, že asi na tom bude niečo pravdy.

To ich je totiž, ako inak, z lego kocky a tá sa spolu s Nokiou 3310 a festivalovou páskou na ruku radí medzi najpevnejšie predmety na svete. Tvoje chodidlá by o tom mohli rozprávať.

O skutočný Cybertruck sa doposiaľ zaujíma už viac ako 250-tisíc ľudí. Uvidíme, či podobný úspech zožne aj táto mini verzia, ktorá má oproti originálu niekoľko nesporných výhod. Neznečisťuje životné prostredie a šetrí peniaze na pohonných hmotách… to znie ako celkom slušné gro marketingovej kampane. Ktovie, či sa toho Lego chytí.

Zdroj: LEGO_Group / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť