Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 20.5.2024
sk
Bernard
cz
Zbyšek

Dobrý spánok je základ úspešného dňa! Telo aj myseľ sa počas neho zregeneruje a človek má tak plno síl na rôzne aktivity. Teda, taký je aspoň ideálny scenár. Môže sa totiž stať, že náš spánok je nekvalitný a my sa po zobudení cítime unavenejší, ako keď sme si líhali do postele. Ako píše aj portál Mirror, Dr. Karan Raj na sociálnej sieti TikTok v jednom videu prezradil, ako zariadiť, aby bol náš spánok dokonalý.

Shutterstock

Kľúčom ku všetkému je spánkový cyklus

Konkrétne sa podelil o to, ako vypočítať ideálny čas na spánok a ako zariadiť, aby si bol čerstvý ako rybička. „Každú noc sa váš mozog pohybuje v niekoľkých spánkových cykloch,“ uviedol Raj. „Každý cyklus začína ľahkým spánkom, potom vstupujete do hlbokého spánku, potom snívate a potom sa vrátite späť k ľahkému spánku. Každý z týchto cyklov má okolo 90 minút. Najviac svieži sa budete cítiť, ak sa zobudíte na konci jedného z týchto 90-minútových cyklov.“

@dr.karanr

Tip to Wake up feeling refreshed! #sleep #bodyhack #lifehack #learnontiktok #schoolwithdrkaran

♬ clair de lune ethereal remix – Trey Phills

Raj dodal, že na to, aby si mohol túto radu previesť do praxe, si musíš presne určiť, kedy chceš vstať. Tomuto času následne treba prispôsobiť to, kedy si ľahneš k spánku. Vzhľadom na to, že spánkový cyklus trvá približne 90 minút, by nemal byť problém vypočítať čas, kedy by si mal ísť spať.

„Nebude to dokonale fungovať u každého,“ upozornil Raj. „A to z toho dôvodu, že dĺžka spánkových cyklov môže u rôznych ľudí trvať rôznu dobu.“ Podľa komentárov, ktoré sa pod videom nazbierali, sa ale zdá, že to v prípade viacerých používateľov naozaj zafungovalo. Vyskúšaš túto techniku aj ty?


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.