Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Dobrý spánok je základ úspešného dňa! Telo aj myseľ sa počas neho zregeneruje a človek má tak plno síl na rôzne aktivity. Teda, taký je aspoň ideálny scenár. Môže sa totiž stať, že náš spánok je nekvalitný a my sa po zobudení cítime unavenejší, ako keď sme si líhali do postele. Ako píše aj portál Mirror, Dr. Karan Raj na sociálnej sieti TikTok v jednom videu prezradil, ako zariadiť, aby bol náš spánok dokonalý.

Shutterstock

Kľúčom ku všetkému je spánkový cyklus

Konkrétne sa podelil o to, ako vypočítať ideálny čas na spánok a ako zariadiť, aby si bol čerstvý ako rybička. „Každú noc sa váš mozog pohybuje v niekoľkých spánkových cykloch,“ uviedol Raj. „Každý cyklus začína ľahkým spánkom, potom vstupujete do hlbokého spánku, potom snívate a potom sa vrátite späť k ľahkému spánku. Každý z týchto cyklov má okolo 90 minút. Najviac svieži sa budete cítiť, ak sa zobudíte na konci jedného z týchto 90-minútových cyklov.“

@dr.karanr

Tip to Wake up feeling refreshed! #sleep #bodyhack #lifehack #learnontiktok #schoolwithdrkaran

♬ clair de lune ethereal remix – Trey Phills

Raj dodal, že na to, aby si mohol túto radu previesť do praxe, si musíš presne určiť, kedy chceš vstať. Tomuto času následne treba prispôsobiť to, kedy si ľahneš k spánku. Vzhľadom na to, že spánkový cyklus trvá približne 90 minút, by nemal byť problém vypočítať čas, kedy by si mal ísť spať.

„Nebude to dokonale fungovať u každého,“ upozornil Raj. „A to z toho dôvodu, že dĺžka spánkových cyklov môže u rôznych ľudí trvať rôznu dobu.“ Podľa komentárov, ktoré sa pod videom nazbierali, sa ale zdá, že to v prípade viacerých používateľov naozaj zafungovalo. Vyskúšaš túto techniku aj ty?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť