Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Lekár sa podelil o užitočný rýchlotest, ktorý ti za sekundu ukáže, či si dehydrovaný

Treba dbať na dostatočný pitný režim. Teraz v lete ešte dvojnásobne.


Dodržiavať pitný režim je dôležité, v lete ešte tým dupľom, no ruku na srdce – robíš to? Asi ťažko. Počas dňa máš kopec práce, nevieš, kde ti hlava stojí, a liať do seba jeden pohár vody za druhým jednoducho nie je na prvej, druhej a pravdepodobne ani tretej priečke tvojich top priorít. Ani sa nenazdáš, je večer a tvojím jediným prísunom tekutín bolo dvojité espresso a kvapky potu spod nosa, čo ti vďaka gravitácii skĺzli do úst. Mňam.

Ale nie je to so mnou také zlé, ubezpečuješ sa. Predsa len, keď prídeš domov, nejakú tú vodu predsa len vypiješ a od smädu určite neumrieš. To však neznamená, že nie si dehydrovaný. Ak chceš zistiť, ako na tvoj (možno nedostatočný) príjem tekutín reaguje tvoje telo, tak si na správnom mieste. Lekár sa totiž nedávno s internetom podelil o šikovný rýchlotest, ktorý dehydratáciu odhalí za stotinu sekundy.

Shutterstock

Doktor Karan Raj je na TikToku pomerne známa firma. Na sociálnej sieti ho sledujú štyri milióny používateľov, s ktorými sa denne delí o zaujímavé informácie a odpovede na otázky, ktoré si už aspoň raz kládol hádam každý z nás. Zaoberal sa problematikou, prečo nás pri jedení ananásu pália ústa, poradil, kedy ísť spať, aby si sa cítil dokonale oddýchnutý a teraz tu máme toto.

Zisti, či máš dostatočný prísun tekutín, za stotinu sekundy

Rýchlotest na dehydratáciu ti naozaj nezaberie viac ako sekundu. Stačí, ak si stlačíš kožu na záhybe prsta a pozrieš sa, ako na to reaguje. Ak sa koža okamžite vráti na svoje miesto ako pamäťová pena, máš šťastie. Očividne piješ veľa vody a dehydrovaný nie si. Ak však koža ostane pokrčená, mal by si na tom popracovať.

„Čím je človek hydratovanejší, tým pružnejšia je jeho koža,“ vysvetľuje doktor Karan Raj vo videu, ktoré má momentálne takmer 7 miliónov zhliadnutí. „Ak si dehydrovaný, koža stráca elasticitu, takže sa hneď nevráti do pôvodného stavu,“ dodáva. Vzhľadom na to, aké je vonku teplo, odporúčame vyskúšať tento trik aj tebe. Zisti, či svojmu telu dávaš toľko vody, koľko potrebuje.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.