Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Povedzme si úprimne. Slovenské zdravotníctvo má svoje muchy, ale aspoň žena nemusí rodiť doma vo vani, lebo priviesť na svet dieťa v pohodlí nemocničnej postele za sprievodu odborného personálu je nad jej finančné možnosti. Niektorí ľudia v Amerike taký luxus nepoznajú.

Možno si do nemocnice nemusia nosiť vlastný toaletný papier, ale ono je asi vždy lepšie utrieť sa do lopúcha, ako na zlomenú ruku obetovať svoje celoživotné úspory. Amerika, zem zasľúbená, myslel si si kedysi… a potom si zistil, aké pálky si miestne nemocnice účtujú hoc aj za základnú zdravotnú starostlivosť. Ale aspoň im do postele nepadá omietka, že?

Shutterstock

Bežný Európan v tom možno nemá prehľad, ale v Spojených štátoch sú ceny za zdravotné úkony naozaj absurdné a hoci sa platy miestneho obyvateľstva s tými našimi nedajú ani porovnať, ani pre nich to nie sú práve drobné. Bavíme sa o desiatkach tisíc za operácie, stovkách za „klasické“ zákroky. Už ťa vykotilo zo stoličky? Tak ešte drž, lebo ešte sme neskončili.

Lekár jej naúčtoval 10 eur navyše, lebo sa pri zákroku rozplakala

Predpokladaná cena zákroku nikdy nie je finálna a hoci sa už z nej väčšine zatočí hlava, lekári sa nehanbia čo-to si k nej ešte prihodiť. Napríklad taký emocionálny poplatok. Slečna, ktorá na Twitteri vystupuje ako @mxmclain, sa nedávno s internetom podelila o bizarnú položku na bloku, nad ktorou po odstránení znamienka len neveriacky krútila hlavou.

Poplatok za „náznak emócie“. Lebo to je medzi štyrmi stenami ordinácie očividne no-go. „Odstránenie znamienka: 223 dolárov. Plač: extra,“ píše v príspevku, ktorý sa stal okamžitým virálom a prikladá aj fotografiu inkriminovaného bloku. Ľudia v tejto fáze už ani nevedeli, či sa na celej veci smiať alebo plakať, jedno však bolo isté. Ak niekedy v USA budú potrebovať ošetrenie, vyplačú sa radšej predom.

Zdroj: mxmclain / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť