Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.7.2024
sk
Jakub
cz
Jakub
Zdroj: ©Shutterstock

Lekári sa podelili o najhlúpejšie lži, ktoré si vypočuli od svojich pacientov

Keď sa pacient spolieha na to, že lekár bude slepý...

Niektorým ľuďom sa naozaj klamať neoplatí. Napríklad mame, pokiaľ nechceš dostať papučou po hlave, alebo lekárovi, pokiaľ nechceš… nuž, ňuchať fialky zospodu. Tieto príhody z Redditu toho môžu byť ukážkovým dôkazom.

Kopec pacientov si neuvedomuje, že lekár nevyzvedá len tak bez príčiny. Pýta sa len to, čo pre určenie správnej diagnózy či liečby vedieť potrebuje. Netreba mu klamať, mnohí to aj napriek tomu robia. A ako to dopadá? Napríklad takto.

1. 19-ročný chalan prišiel s bolesťou v panvovej oblasti. Tvrdil, že ho cez nohavice do rozkroku trafil kameň, keď pomáhal rodičom v záhrade, a teraz to začalo hnisať. Akúkoľvek pohlavnú aktivitu odmietal. Pre istotu sme ho dali otestovať na pohlavné choroby a čo čert nechcel – chlapec mal chlamýdie.

2. Ja: Máte nejaké zdravotné ťažkosti? Napríklad diabetes?
Pacient: Nie.
Ja: Užívate nejaké lieky?
Pacient: Áno, metformín. Na diabetes.

3. Žena prišla na pohotovosť s podivným výtokom a bolesťou intímnej oblasti. Vyšetrenie odhalilo rozsiahlu kvasinkovú infekciu, no zdalo sa, že tam vo vnútri niečo má. „Zaviedli ste si tam niečo?“ pýtam sa jej a ona – ako inak – odpovedá, že nie. O chvíľu nato som z nej vytiahla mandarínku. Keď ju zbadala, nonšalantne prehodila: „Aha, toto? Na to som úplne zabudla. S mužom sme čítali, že to zvyšuje plodnosť.“

4. Chlapík sa ma snažil presvedčiť, že mu ten kokaín niekto nasypal do nádobky so vzorkou moču počas toho, ako sa vracal do ambulancie.

5. Tvrdil, že nikdy v živote neodmietol odporúčanú liečbu, a tváril sa veľmi urazene, že som sa niečo také vôbec odvážila naznačiť. Držala som v ruke jeho zdravotné záznamy. Bolo v nich jasne napísané, že si už vyše roka nevyzdvihol lieky na predpis.

lekár, doktor, pacient, nemocnica, pohotovosť, lož, klamstvo, lieky na predpis
Shutterstock

6. Pán prišiel s ranou na nohe, vraj sa zranil pri bicyklovaní. Poslali sme ho na röntgen, ktorý odhalil, že má v nohe guľku. Vtedy z neho vypadlo, že sa omylom postrelil, keď držal v ruke zbraň. Naozaj si myslel, že si tam tú guľku nevšimneme?

7. Nie som lekár, ale súčasťou mojej práce je triediť a zakladať lekárske záznamy. Sem-tam sa do nejakého začítam. Moje najobľúbenejšie sú tie, z ktorých je jasné, že lekár má daného pacienta plné zuby. V pamäti mi utkvel napríklad tento.

„Pacient prišiel na rutinnú kolonoskopiu, po opýtaní, či za posledných 24 hodín konzumoval tuhú stravu, odpovedá nie. V čreve sme odhalili niekoľko zrniečok kukurice, následkom čoho nebolo možné procedúru dokončiť. Pacient bol predom informovaný, že kukurica spadá do kategórie tuhej stravy, keďže sme na rovnaký problém narazili aj naposledy.“

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

Mohlo by ťa zaujímať:

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

8. Deň pred operáciou užil kokaín a nikomu to nepovedal. Počas operácie zomrel na zástavu srdca. Beta blokátory a kokaín nie sú dobrá kombinácia.

9. Pacientka ma presviedčala, že nepije alkohol. Nikdy. Po hodnej chvíli doťahovania z nej napokon vypadlo, že pije víno – dve fľaše denne. Jej odôvodnenie, prečo to nepovedala skôr: „Víno sa predsa neráta. Veď ho nalievajú aj v kostole!“

10. Ja: Fajčíte?
Pacient: Nie, prestal som.
Ja: Kedy ste prestali?
Pacient: Dnes ráno.

lekár, doktor, pacient, nemocnica, pohotovosť, lož, klamstvo
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.