Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Lekárne hlásia obrovské výpadky. Slovákom chýbajú veľmi dôležité lieky

Takto sa k nim vieš aj tak dostať.


Slováci sa potýkajú s vážnym problémom. Ako upozornil portál Refresher News, v súčasnosti hlásia lekárne obrovské výpadky, chýbajú im viaceré dôležité lieky, sú medzi nimi aj antibiotiká či lieky na srdce, cholesterol alebo trávenie.

S príchodom leta sa zvykne veľa ľudí poistiť a nakúpia si potrebné lieky vopred. No je možné, že toto leto to také jednoduché nebude. V lekárňach je výrazný problém zohnať niektoré druhy liekov. Doplácajú na to lekárnici, ktorí za to nemôžu. Ľudia často prichádzajú do predajní a keď zistia, že dané lieky nemajú, tak vynadajú zamestnancom.

K liekom sa stále dá dostať

Aj napriek tomu, že lekárne hlásia výpadky dôležitých liekov, stále je možnosť sa k nim dostať. Reč je najmä o tých určených na srdce či cholesterol. Cestou je takzvaný „emergentný systém”.

Slovákov ohrozuje nebezpečná kozmetika

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovákov ohrozuje nebezpečná kozmetika. Sú medzi ňou aj známe značky

Na Slovensku sa pravidelne stretávame s rôznymi výpadkami liekov, ktoré sa v priebehu roka menia. V minulosti u nás dlhšiu dobu chýbala masť Heparoid, ktorá sa používa na liečenie opuchov a zápalov, či taktiež aj perorálne roztokové kvapky Hylak forte, ktoré u nás neboli dostupné po dobu jedného mesiaca.

Slovákov čaká v lete aj ďalší výpadok. Ako informuje Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), od 1. augusta bude prerušená dodávka detského lieku Nasic.

Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.