Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Lekárnici oceňujú aktivitu poslancov NR SR na zavedenie očkovania v lekárňach

Očkovaním v lekárňach sa Slovensko priblíži praxi vyspelých krajín, v ktorých je očkovanie v lekárňach dlhoročnou samozrejmosťou.


Slovenská lekárnická komora (SLeK) oceňuje aktivitu predsedu výboru NR SR pre zdravotníctvo Mareka Krajčího, ktorý inicioval stretnutie odborníkov k očkovaniu v lekárňach. Pre agentúru SITA to uviedol prezident SLeK Ondrej Sukeľ.

„Aktuálne vnímame vývoj procesu pozitívne a veríme, že sa naplní prísľub predsedu a poslancov výboru pre zdravotníctvo,“ povedal. Poslanci parlamentného zdravotníckeho výboru totiž majú predložiť k novele zákona o liekoch pozmeňujúci návrh upravujúci očkovanie v lekárňach na júnovej schôdzi parlamentu. Avizovaným nárhom sa má umožniť, aby sa dospelé osoby mohli očkovať v lekárňach proti chrípke.

Zámer očkovať v lekárňach má podľa šéfa SLeK širokú podporu. „Masívna podpora odborných spoločností Slovenskej lekárskej spoločnosti, Slovenskej lekárskej komory, Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského, ako aj ďalších autorít predstavuje silný záväzok dôvery v kvalitu slovenského lekárenstva a farmaceutického vzdelávania,“ upozornil Sukeľ.

Shutterstock

Vypustenie ustanovení o očkovaní z návrhu novely zákona o liekoch tesne pred rokovaním vlády považuje prezident SLeK za bezprecedentný krok. Keďže počas pripomienkového konania voči ministerstvom predloženému návrhu žiadny relevantný subjekt nevzniesol odborné pripomienky, rokovanie iniciované predsedom zdravotníckeho výboru vníma Sukeľ ako určitú formu sebareflexie. Ako dodal, očkovaním v lekárňach sa Slovensko priblíži praxi vyspelých krajín, v ktorých je očkovanie v lekárňach dlhoročnou samozrejmosťou.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.