Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Len 13-ročné dievča prišlo o život kvôli šialenej výzve na TikToku. Čo urobila pre sledovanosť?

Dievča našiel už v bezvedomí jej strýko.


Šialená výzva z TikToku sa skončila tragédiou. Len 13-ročné dievča v Nemecku zomrelo po tom, čo sa zapojilo do výzvy s názvom „Blackout Challenge“.

Pointou tejto nebezpečnej výzvy je, že sa má človek dusiť tak dlho, až omdlie. Osoba sa pri všetkom natáča na telefón a video potom zverejní na sociálnej sieti, píše portál Dnes24.

Incident sa mal odohrať 26. apríla, keď dievča svojej mame poprialo dobrú noc a odišlo do detskej izby. Krátko po polnoci sa domov vrátil jej strýko, ktorý ju išiel skontrolovať. Keď vošiel do izby, naskytol sa mu otrasný obraz. Dievča už nedýchalo a privolaní lekári jej už nedokázali pomôcť. Konštatovali smrť uškrtením.

Nejde o prvý prípad

Rodina po tragédii v jej telefóne objavila video, na ktorom vidno, ako sa prvý raz pokúšala škrtiť. „Obvykle výzvu vykonávajú dvaja ľudia, keď jeden natáča a môže v prípade mdlôb zasiahnuť. Trinásťročné dievča však bolo zrejme samo. Podľa jedného z príbuzných už na svoj telefón nedosiahla,“ píše portál.

Matovič, Slováci, dokresľovacia výzva, kreatívna výzva, Matovič status

Určite si prečítaj:

Zabráň Matovičovi napísať status. Takto sa Slováci vybláznili v našej kreatívnej výzve

Zničená matka dievčaťa na sociálnej sieti vyzvala používateľov, ale predovšetkým všetkých rodičov, aby si uvedomili, aký nebezpečný môže byť TikTok.

Nejde však o prvý prípad, keď sa nebezpečná výzva skončila tragicky. V Anglicku upadol chlapec po podobnej výzve do kómy a neskôr zomrel. V Berlíne zase dvaja chlapci škrtili dievča, ktoré sa chcelo zapojiť do výzvy. Záchranárom sa ju však podarilo oživiť.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.