Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Všetci máme toho jedného kamaráta, ktorý bez ohľadu na to, kde sa práve nachádza, bez varovania zalomí. V bare a či v kostole, nehľadiac na to, čo od neho spoločnosť či okolie v tej chvíli očakáva, jednoducho zaspí a tí, ktorí ho dobre poznajú, to už berú ako celkom prirodzený jav. A potom sa prosto zobudí, všetkých presviedča, že on vlastne nespal a pomaly sa odtacká na záchody aspoň trochu vysušiť tú mláčku zo slín, čo si na dôkaz skvelého schrupnutia nechal na pleci. A pre všetkých takýchto priateľov máme skvelé správy – v zvieracej ríši máte aj vy svoju spriaznenú dušu.

The Funny Introvert / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BdyBHnuAyE3/)

Volá sa Mundu a je to dvojročná koala zo zoologickej záhrady v San Diegu. Mundu bol natoľko šikovný, že sa mu z tejto ZOO podarilo úspešne ujsť a natoľko spoločensky vyčerpaný, že sa hneď po tomto bravúrnom kúsku usídlil na strome a zaspal. Mnohí by si mysleli, že útek zo ZOO bude pre šedé zvieratko ekvivalentom úteku z väzenia a bude sa z pobytu vonku snažiť vyťažiť maximum, no ono svojmu ľudovému názvu „austrálsky leňoch“ neostalo skutočne nič dlžné a namiesto zaujímavých dobrodružstiev si radšej doprialo výdatnú siestu.

imgur.com (https://imgur.com/gallery/tSjkzdR)

„Naši pracovníci zistili, že koala nie je v ohrade hneď počas ranného kŕmenia o deviatej hodine,“ hovorí Jenny Mehlow, hovorkyňa tamojšej zoologickej záhrady. Nikomu sa však nepodarilo zistiť, ako sa lenivému zvieratku takýto husársky kúsok podaril, ani to, prečo. Mundu len nedávno dosiahol pohlavnú zrelosť, poriadne ním lomcujú hormóny a neustále skúša prekračovať vlastné limity, preto nie je vylúčené, že aj toto bolo motívom jeho (úspešného? neúspešného?) úteku. A hoci majú koaly vo výbehu kameru, ani tej sa nepodarilo tento trik hodný Houdiniho zachytiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/adultswim-v5hRtpEYltnWM)

Pretože koala nie je zviera nebezpečné (a očividne ani veľmi aktívne), pracovníci zvieracieho utečenca najprv len pozorovali, hoci toho teda veľa nenarobil. Až večer, keď zoologická záhrada zatvorila, nalákali Munduho naspäť domov, kde naňho už čakal veterinár. Koala si však našťastie pri svojom bujarom vyčíňaní na slobode nestihla nijako ublížiť, a tak sa veľmi rýchlo mohla opäť pridať k ničnerobeniu s ostatnými koalami, ktoré ZOO v San Diegu chová. Tá má totiž najväčšiu kolóniu týchto šedých vačkovcov, aká mimo Austrálie existuje.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/smooth-koala-SkH80JPA6y0AU)

Zdroj: cnn.com
Titulná fotka: imgur.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť