Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Lepšie než Hra o tróny? Rod draka už videli prví kritici a ich reakcie sú nadšené

Fanúšikovia sa majú na čo tešiť!


Pomaly, ale isto sa blíži štart očakávaného fantasy seriálu Rod draka. Ide o prequel k známemu seriálu Hra o tróny a fanúšikovia už iste netrpezlivo odpočítavajú hodiny do premiéry. Zároveň sa s ňou spájajú aj isté obavy. Bude seriál kvalitný? Nie je žiadnym tajomstvom, že finále Hry o tróny mnohých poriadne sklamalo, takže určitá obozretnosť je zrejme na mieste.

Niečo viac by nám ale mohli napovedať prvé ohlasy amerických kritikov, ktorí už niekoľko epizód videli. Zatiaľ síce platí embargo, ale recenzenti sa o svoje dojmy podelili aspoň na Twitteri. Čo teda na Rod draka hovoria?

Rod draka, seriály, fantasy, prvé ohlasy, HBO Max, fantasy seriály
MovieStillsDB / HBO Max

Zatiaľ prevládajú veľmi spokojné reakcie (miestami až nadšené). Podľa kritikov je Rod draka nielenže dôstojným nástupcom Hry o tróny, ale svojho slávnejšieho súrodenca dokonca aj prekonáva.

Steven Weintraub napísal, že posledná séria Hry o tróny sa mu nepáčila, ale Rod draka ho uchvátil. „Je to naozaj výborne nakrútené a rozhodne budem pokračovať v sledovaní,“ napísal. Fanúšikovia sa podľa neho môžu tešiť aj na výdatnú porciu naturalizmu či násilia.

Lepšie než Hra o tróny?

„Pilotný diel Rodu draka veľmi efektívne vysvetľuje kontext v súvislosti s Hrou o tróny, predstavuje hlavné postavy a načrtne ústredný konflikt seriálu,“ uviedol Brandon Katz. Pochválil tiež kvalitnú technickú stránku. „Prvá epizóda je fantastická!“ napísala Cat Combs. „Nemôžem sa dočkať toho, čo príde!“

Podľa Christiny Radish je seriál poriadne epický, ale zároveň aj intímny, osobný a nezabúda na emócie. „Je to príbeh jednej rodiny, ktorý nám ukazuje jej lásku, ale aj disfunkčnosť,“ napísala. No a redaktor portálu IndieWire s prezývkou watching as intended napísal, že ide o rovno najlepší seriál, aký doteraz videl. „Násilné, šokujúce, impozantné. Lepšie než Hra o tróny a Breaking Bad!“ rozplýval sa. Pochválil tiež akciu a hudbu.

Zdá sa teda, že nás žiadne veľké sklamanie nečaká. Príbeh Rodu draka sa odohráva dvesto rokov pred udalosťami Hry o tróny a v jeho centre je mocný rod Targaryenovcov. Vzťahy medzi jeho členmi sú však komplikované a napäté a pomaly sa schyľuje k ničivej občianskej vojne známej ako Tanec drakov.

V hlavných úlohách uvidíme Paddyho Considinea, Oliviu Cooke, Emmu D’Arcy, Matta Smitha, Stevea Toussainta, Eve Best, Rhysa Ifansa či Sonoju Mizuno. Prvú epizódu si na HBO Max vychutnáme už 21. augusta.

Rod draka, seriály, fantasy, prvé ohlasy, HBO Max, fantasy seriály
TMDB / HBO Max

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.