Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido
Zdroj: ©Shutterstock

Les Aokigahara nesie prezývku les samovrahov. Ročne sa v ňom pripravia o život stovky ľudí

Japonský les pri hore Fudži obostiera temná aura.

Keď sa človek rozhodne dobrovoľne ukončiť svoj život, je to nesmierne tragické a smutné. Žiaľ, zložité životné udalosti, beznádej či psychické ochorenia na čele s depresiou dokážu na ľudí doľahnúť extrémne silno. Až tak, že nevidia iné východisko, než je smrť. Príliš tomu neprospieva ani dnešná doba, ktorá sa stále zrýchľuje, je v znamení stále sa zvyšujúcich nárokov a vytráca sa z nej empatia.

Medzi krajiny s najvyšším počtom samovrážd podľa odborníkov patrí Japonsko. O tom, prečo to tak je, sociológovia a psychológovia diskutujú už dlho a pýtalo by si to samostatný článok. My sa ale zameriame hlavne na zlovestný les Aokigahara, ktorý leží na úpätí hory Fudži.

Práve ten sa každý rok stáva dejiskom približne stovky samovrážd. Niektorí ľudia tvrdia, že les je odjakživa prekliatym miestom a že v ňom strašia duchovia a démoni. Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.

Duchovia a mrazivé rituály

Ako sme napísali, Aokigahara (nazývaný aj More stromov) sa rozlieha na severozápadnom úpätí hory Fudži v oblasti Minamitsuro. Les má rozlohu 35 štvorcových kilometrov a je veľmi hustý, čo sťažuje pohyb v ňom. Je tiež veľmi jednoduché sa v ňom stratiť, takže turisti si zvyknú jednotlivé stromy označovať rôznymi predmetmi (napríklad farebnými niťami). To je veľmi dôležité, keďže v lese často nefungujú kompasy, mobily či GPS.

Kvôli hustote stromov navyše do lesa preniká len pomerne málo slnečného svetla, takže ide o veľmi tmavé miesto. Návštevníci tiež spomínali, že celková atmosféra lesa je veľmi nepríjemná a oni sa v obkolesení jeho stromov cítia veľmi stiesnene. Vzduch je tam ťažký, vlhký a všade je až znepokojivo dokonalé ticho.

Japonsko, Aokigahara, les samovrahov
Shutterstock

Aokigahara nebol spájaný so samovraždami odjakživa. V minulosti ho ľudia považovali za klasický a ničím výnimočný les. Za zmienku ale stojí, že japonské mýty hovorili práve o Aokigahare ako o mieste, ktoré je plné duchov mŕtvych (v japončine Yūrei). Spájali sa s ním aj príbehy o démonických silách. Ľudia si ho teda často spájali so smrťou a nadprirodzenom. Podľa niektorých historikov sa možno v minulosti práve v Aokigahare vykonávala praktika zvaná ubasute.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje