Letecká spoločnosť násilne vyhodila pasažiera z paluby. A svet humorne zareagoval!

Škandál, aký nemá vo svete obdobu! To samozrejme vyvolalo vlnu vtipných obrázkov a meme, ktoré si uťahujú z leteckej spoločnosti.


„Já mám právo sedět!“
Tento výrok agresívnej Julči alias fenoménu pražského metra pred pár dňami očividne inšpiroval aj jedného pasažiera leteckej spoločnosti United Airlines – pána Dao.

 

Predať viac leteniek ako je miest v lietadle nie je medzi leteckými spoločnosťami žiadna ojedinelá praktika. Ba naopak, ide o celkom bežnú vec. Aerolínie sa spoliehajú na to, že niekoľko pasažierov sa nedostaví. Ak sa náhodou dostavia všetci ako v tomto prípade zamestnanci jednoducho požiadajú niekoľkých pasažierov, ktorí sa už na palubu nezmestia, aby vystúpili. A svet ide ďalej. Podobná situácia nastala aj tentoraz, kedy zamestnanci požiadali štyroch cestujúcich – medzi ktorými bol aj pán Dao a jeho manželka – aby vystúpili a uvoľnili miesta pre personál lietadla.

Zdroj: farandulife.com

Zvyšní traja cestujúci poslúchli, zatiaľ čo Dao protestoval. Ohrádzal sa faktom, že je, rovnako ako jeho manželka, doktor a potrebuje navštíviť svoju pacientku. Avšak podľa nasledujúcich záberov, zachytených ostatnými pasažiermi, je zjavné, že toto odôvodnenie nebolo pre personál dostačujúce a aj napriek tomu sa ho rozhodli z lietadla vyhodiť.

Na týchto videách sú zachytené momenty, kedy sa ochranka snaží „primeranými a štandardnými“ praktikami, doslova vytrhnúť Daa zo sedadla pričom mu poranili tvár. Dao kričí, drží sa sedadla a vykrikuje „just kill me“ (proste ma zabite) a následne je nasilu ťahaný po zemi ochrankárom, pričom mu z nosa tečie krv a okuliare sú padnuté nakrivo.

Zdroj: youtube.com

Podľa citácie z mailu pre Associated Press „zamestnanci dodržali ustanovené praktiky na riešenie takejto situácie“. Oscar Munoz, generálny riaditeľ United Airlines, označil Daa za neprispôsobivého a agresívneho, čím nedával personálu inú možnosť ako privolať chicagskú leteckú ochranku a nechať o vyviesť týmto dehonestujúcim spôsobom.

Je v právomoci leteckej spoločnosti správať sa k cestujúcemu, ktorý za svoj let riadne zaplatil a dožadoval sa len toho, čo by mala byť samozrejmosť, ako k odpadu či kusu handry? Bohužiaľ, je. Slovo kapitána je smerodajné a kapitán môže dať vyviesť kohokoľvek. V momente najmenšieho náznaku protestu, hoci len slovného, je pasažier považovaný za neprispôsobivého a tým pádom naňho môžu byť podobné praktiky uplatnené. Bežná rutina to však nie je. Chybou spoločnosti bolo tentoraz to, že namiesto kontroly pred nastúpením do lietadla kontrolovali pasažierov až potom. Keby boli spravili opak, mohlo sa tomuto incidentu šikovne predísť. Predsa len je jednoduchšie niekomu zabrániť do lietadla vstúpiť, ako ho následne prinútiť ho opustiť.

 

Dao bol presvedčený, že výber cestujúceho, ktorý lietadlo opustí bol národnostne motivovaný a teda bol vybraný práve on, lebo bol Číňan. Práve preto tento prípad pritiahol pozornosť vyše 85 000 používateľov Sina Weibo (čosi ako čínsky Twitter) a viac ako 56 tisíc ľudí zanechalo komentár. „United Airlines náhodne vybralo Aziata? To je do očí bijúca rasová diskriminácia!“ vyjadril sa používateľ s menom @Rhando_hiclarie. „UA je odpad.“ Iní užívatelia poukazovali na iróniu motta United Airlines „Fly the friendly skies“, ďalší to označili za dokonalý príklad dodržiavania ľudských práv za bránami tejto leteckej spoločnosti.

Munoz napokon predsa len priznal, že jeden z jeho podriadených nekonal správne a prisľúbil, že chovanie tohto zamestnanca nebolo v súlade s bežným operačným postupom. Ľudia však zobrali zodpovednosť do vlastných rúk a zaslali petíciu so žiadosťou o prešetrenie prípadu do Bieleho Domu. Táto petícia obsahovala vyše 60 tisíc podpisov.

Tento škandál leteckej spoločnosti samozrejme obletel celý svet a vo veľkom sa skloňoval na internete. To  sa samozrejme nezaobišlo bez rôznych vtipných reakcií a memes od ľudí z celého sveta, ktorí pohotovo zareagovali. Tu sú niektoré z nich.

Viete ako, nikdy sa všetci nezhodnú na rovnakej veci

Zdroj: imgur.com

 

Sorry kámo, sme vybookovaní

Zdroj: imgur.com

 

Spoločnosť United Airlines predstavuje nové ochranné masky pre svojich pasažierov

Zdroj: 9gag.com

 

Niet nad milú stewardku

Zdroj: boredpanda.com

 

Ak vystúpiť z lietadla, tak len štýlovo

Zdroj: knowyourmeme.com

 

Skvelá stratégia

Zdroj: knowyourmeme.com

 

Vitajte v Amerike!

Zdroj: youtube.com

 

Challenge accepted!

Zdroj: boredpanda.com

 

Operácia sa bohužiaľ prekladá

Zdroj: 9gag.com

 

Eeny Meeny Miny Mo

Zdroj: boredpanda.com

 

Kvalitné „beaty“

Zdroj: imgur.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
58
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
86
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Letecká spoločnosť násilne vyhodila pasažiera z paluby. A svet humorne zareagoval!

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image