Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Letisko v Bratislave sa už chystá na hlavnú letnú sezónu, pribudnú viaceré nové letecké spojenia

Letná letová sezóna začne platiť od 25. marca a potrvá do ďalšej zmeny času do 29. októbra.


Bratislavské letisko sa už pripravuje na tohtoročnú letnú letovú sezónu trvajúcu od konca marca do záveru októbra. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Dušan Keketi potvrdil, že napriek relatívne dobre zvládnutému roku 2022 sa už pripravujú na hlavnú sezónu v roku 2023. „Budeme intenzívnejšie pracovať s brigádnikmi, ako aj trénovať a školiť našich zamestnancov, aby boli pripravení na zvládanie letných návalov,“ uviedol šéf najväčšieho domáceho letiska.

V letnom letovom období pribudnú na bratislavskom letisku viaceré nové pravidelné linky. Priamu linku do Kaunasu, druhého najväčšieho mesta Litvy, bude zabezpečovať spoločnosť Ryanair od 27. marca trikrát týždenne od 27. marca. Priame spojenie do Atén bude prevádzkovať dopravca Aegean Airlines dvakrát v týždni od 5. júna, pričom z gréckej metropoly možno letieť na mnohé ostrovy či do Ázie a Afriky.

rebríček najsilnejších pasov, Slovensko, cestovanie do zahraničia
Pexels

„Ďalšou novinkou je pravidelné spojenie do Podgorice, hlavného mesta Čiernej Hory, ktorá je čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou pre mnohých Slovákov,“ priblížila špecialistka pre vzťahy s verejnosťou na bratislavskom letisku Veronika Hauswaldová. Túto linku budú prevádzkovať aerolínie Air Montenegro dvakrát týždenne od 17. júna.

„Novinkou bude tiež egyptské letovisko Marsa Alam, priamu linku bude prevádzkovať spoločnosť Air Cairo,“ dodala Hauswaldová. Do tejto destinácie asi 250 kilometrov južne od Hurghady pri Červenom mori bude egyptský dopravca pravidelne lietať už od 28. marca dvakrát týždenne. S pravidelnými charterovými letmi do Marsa Matruh pri Stredozemnom mori, približne 240 kilometrov západne od Alexandrie, začne v júni. Air Cairo už zabezpečuje celoročne pravidelnú linku do Hurghady. Letná letová sezóna začne platiť s prvou zmenou času od 25. marca a potrvá do ďalšej zmeny času do 29. októbra, kedy sa začne zimná letová sezóna.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť