Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Letisko v Bratislave vybavilo v novembri takmer 50-tisíc cestujúcich, medziročne je to nárast o viac ako tisíc percent

Počet pasažierov na bratislavskom letisku v predošlom mesiaci dosiahol 36 % oproti novembru 2019.


Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v novembri 47 929 cestujúcich, oproti rovnakému mesiacu minulého roka je to nárast o 1 130 %. Počet pasažierov v predošlom mesiaci dosiahol 36 % oproti novembru 2019, čo je pre letisko v porovnaní s predpandemickými hodnotami zatiaľ najlepší výsledok v tomto roku. Ako v utorok informovala hovorkyňa bratislavského letiska Zuzana Drobová, za jedenásť mesiacov 2021 prešlo bránami najväčšieho domáceho letiska 436 425 pasažierov.

„V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (január až november 2020) Letisko Bratislava vybavilo o 10 % viac cestujúcich a o 26 % viac vzletov pristátí,“ uviedla Drobová. Najviac cestujúcich prepravila spoločnosť Ryanair, nasledujú Wizz Air a Smarwings. Letiskový personál zároveň vybavil v novembri 1 415 letov a za jedenásť mesiacov tohto roka 16 505 vzletov a pristátí.

Generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi povedal, že v ostatných mesiacoch sa počet cestujúcich pohyboval od 1 % do 35 % oproti roku 2019, priemerne to bolo 16 %. „November nás tak napriek prebiehajúcej jesennej vlne pandémie príjemne prekvapil. K výsledku prispel zimný letový poriadok, ktorý vstúpil do platnosti na konci októbra a s ním prišli do ponuky nové atraktívne linky do Dubaja, Kodane a na Lanzarote a rozbehli sa zimné chartre do Ománu,“ priblížil Keketi s tým, že všetky uvedené linky sa hneď prvý mesiac prevádzky stretli s veľkou obľubou. „Okrem toho boli v novembri lety do Milána, Bologne, Solúna aj Eindhovenu. Najfrekventovanejšími destináciami ostávajú Londýn, Kyjev a Dublin,“ dodal generálny riaditeľ letiska v Bratislave.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť