Letné brigády, ktorými si prejde každý mladý človek

Ak nie si spolumajiteľom fotríkovej firmy, určite si v tomto zozname nájdeš aj tú svoju milovanú letnú brigádu.


Nikto z nás nechce celé leto stráviť len sedením doma na zadku bez peňazí. Leto je predsa čas festivalov, chatovačiek, výletov a podobných bláznovín, ktoré je treba nejako finančne vykrývať. A aj preto si väčšina z nás prešla týmito či podobnými pekelnými letnými brigádami.

Roznášanie letákov

Pri tých sa to väčšinou všetko začína. Tesco letáky. Lidl. Kaufland. CBA. Strážna veža. Doteraz si spomínam ako sme si za prvé roznesenie letákov s kamoškou rozdelili 190 Slovenských korún (vygoogli si, to tu bolo pred euríčkami) a boli sme happy. Odporúčam ale zaplatiť si na každý roznášací deň extra zdravotné poistenie, pretože niektorí domáci miláčikovia spĺňajú oznam „som pri bráne za tri sekundy“ a nie vždy stihneš leták tak rýchlo zrolovať. P.s.: všetci vieme o tom, že keď sa vám nechce dorozdávať zvyšných pár letákov, tak ich zneškodníte

altmedsol/Reddit.com (https://www.reddit.com/r/pics/comments/11qszu/evil_plan/)

Brigáda v Tescu

Od roznášania Tesco letákov by sa práca už priamo v tomto reťazci dala považovať za kariérny postup. Kód na banány som si opakovala aj v spánku. Dobrý deň, clubcard máte? Prajete si aj tašku? Ďakujeme, dovidenia. A niektorí zákazníci ani bú ani mú. Ja nemôžem za to, že tie marhule neboli v akcii.

teknology.tv (http://teknology.tv/wp-content/uploads/2014/03/epson-cashier.jpg)

Callcentrum

Veľmi cenená a silná lekcia do života. Pretože komunikácia s ľuďmi bude asi vždy tá najťažšia práca a keď ťa za deň pošle do teplých krajín či ženských genitálií xy zmrdov, tak tvoje obrňovacie schopnosti sa posunú hneď o niekoľko levelov vyššie. Ale sú tu aj výnimky, zhovorčiví a milí ľudia. A tie ich mená. Silno som sa modlila, aby mi to p. Jebavý nezodvihol.

freepik.com (http://www.freepik.com/free-photo/businesswoman-in-a-call-center-office_857149.htm#term=call center&page=1&position=7)

Plavčík/čka

Verím tomu, že nemôže byť nič lepšie ako celý deň sedieť na slnku, či v lepšom prípade pod slnečníkom, mať oči na stopkách a pozerať sa ako sa všetci jašia vo vode. A hrajú volejbal. A pijú studené pivo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/redoaks-red-oaks-l3V0uEipqx1yLN8wU/)

Predávanie zmrzliny

Najlepší spôsob ako si nechať zhnusiť zmrzlinu je predať jej asi tak 500 kopčekov denne. A svalovica za palcom ako keby si spravila bonusový handjob každému zákazníkovi je tiež super.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/6GmzOpGZSQtyM/)

Upratovanie na festivaloch

10 centov od kelímka a challenge v tom, kto nájde viac postrácaných peňazí, nemusí byť zlé.

Reuters (https://www.aktuality.sk/clanok/256236/foto-festival-glastonbury-skoncil-odpadky-budu-zbierat-6-tyzdnov-bude-to-stat-milion-libier/)

Čašník/čka

100x väčšia lekcia do života ako nejaké úbohé callcentrum. Práca čašníka vie byť tou najnáročnejšou, najstresujúcejšou ale aj najlepšou brigádou. Staneš sa tu totiž superhrdinom, ktorý dokáže v jednej chvíli vydávať zákazníkovi peniaze, čapovať druhému pivo a popri tom ešte aj posielať objednávku do kuchyne. Tvoje nohy si po niekoľkých 12 hodinových šichtách budú podávať ruky s nohami závodníkov Tour de France a tvoje sebaovládanie sa po niekoľkých zákazníkoch, ktorí si myslia, že čašníci majú v hlave počítač a z tela im rastie 8 rúk, dostane do hladiny alfa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/movie-amber-heard-middle-finger-MnsVET6mLWiCA/)

Brigáda vo firme za pásom či pri mašine

Pre niekoho pohodlná práca, kde si odrobíš robotických 8 hodín a ideš domov, pre niekoho lekcia, po ktorej sa zaprisahá, že sa bude učiť, vzdelávať, bifliť a predierať sa, len aby už v podobnej robote nikdy neskončil.

Pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/200973202092098121/)
Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Najtrafenejšie mená v slovenskom kalendári

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
11
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
25
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
335
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Letné brigády, ktorými si prejde každý mladý človek

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME