Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Sme už za polovicou roka 2018 a ty si stále neschudol, nenašiel lepšiu prácu, stav tvojich financií je na bode mrazu a stále si škaredý a lenivý kus h*vna. Skrátka, predsavzatia ti moc nejdú. Pred letom si si povedal – už dosť! Idú letné prázdniny a začnem si život užívať naplno!  

A sľúbil si si týchto 8 vecí, ktoré budeš cez leto robiť, ale aj tak si na všetko nájdeš výhovorku.

giphy.com

Stretnem sa aj s tými najdávnejšími kamošmi

Konečne budeš mať čas aj na ľudí, ktorých si zanedbával počas celého roka. Ale vety ako: „Jasné, cez leto musíme určite niečo vymyslieť“ sú také tie prázdne formulky, ktoré si hovoríte vždy, keď na dakoho natrafíš. No pravda je asi taká, že sa nikdy nedohodnete, a iné to nebude ani cez leto. Jednoducho sa musíš zmieriť s tým, že ste odkázaní len na náhodné stretnutia a sľuby, že sa URČITE už konečne ozveš.

bustle.com

Tak aspoň budem udržovať vzťahy s tými súčasnými

Jasné, s tou bandou z rodného mesta je vždy sranda, zorganizujeme parádnu chatu na Seneckých jazerách a užijeme si. Pustíš sa do plánovania, ale už po pár nervových zrúteniach a tlaku vyskočenom na 2300 zistíš, že to nebol dobrý nápad. Buď vtedy jeden pracuje, druhá má krstiny a párik z partie je akurát na prvej spoločnej dovolenke. Ak sa náhodou dohodnete na dátume, prichádzajú iné problémy. Nájsť kompromis ohľadom ubytka, počtu dní, jedla, alkoholu medzi partiou desiatich ľudí je sakra umenie. Nakoniec sa na to aj tak vyse*eš a ostaneš v posteli pozerať Priateľov už dvanástykrát.

Twitter: @ixigo

Začnem žiť fitlife

Leto je ako stvorené na šport. Budem chodiť behávať, korčuľovať sa, vyskúšam workout zóny v parkoch a budem trénovať na Tour de France. No len čo, keď sa mi pri brušákoch vracia jedlo zo žalúdka do úst ako krave domácej a behať nemôžem, lebo ešte nemám pripravený motivačný playlist? A navyše nemám musthave veci ako tenisky za 200€ a funkčné puzdro na ruku, kde by som si dala telefón.

A samozrejme zdravo jesť

K zdravému životnému štýlu patrí aj zdravá strava a tie letné šalátiky, čo tak fičia Instagramom, no jedna báseň. Na raňajky avokádová nátierka a špenátové smoothie, desiata banán, obed caesar šalát a večer sa natlačím mekáčom a kilom karamelovej zmrzliny, lebo ako sa má človek dob*ha z tých zdravých šmakotín najesť?!

giphy.com

Nebudem hniť doma, ale užívať si leto

Čas zažiť nové veci! Možno sa vyberiem na cestu do Nepálu alebo si nafarbím vlasy na ružovo, čo ja viem. A dokážem nemožné, cez leto nezruším ani jedno pozvanie na stanovačku, grilovačku, párty alebo festival. Ale okrem toho, že si lenivá svinka neschopná poriadnej socializácie, si aj majster výhovoriek a vymyslíš si akúkoľvek príčinu, prečo sa nemôžeš dostaviť. Sorry, nedôjdem, práve mi volal nevlastný brat, že zomrel…

Budem veľa cestovať

Stanem sa travel hackerom a možno si založím aj blog! Pred letom si polajkuješ všetky stránky s lacnými letenkami a stiahneš si aplikáciu coachsurfing. Si odhodlaný preskúmať zaujímavé krajiny, spoznať exotické kultúry, vyskúšať nezvyčajné jedlá, naučiť sa nový jazyk… Ale dopadne to akurát tak, že tak isto ako ďalších 1000 Slovákov kúpiš lacné letenky na Mallorku, kde počuješ všade slovenčinu, tie drahé jedlá si nemôžeš dovoliť a zo španielčiny pochytíš frázu iba „uno cerveza“. A po vycálovaní 300€ za ubytko zostaneš sedieť radšej doma.

Opálim si telo ako Beyoncé

Pôjdem na to rozumne, budem jesť veľa mrkvy, kúpim si betakarotén, pôjdem trikrát do solárka a budem sa natierať opaľovákom. Je možné porušiť všetko, čo si si predsavzal? JE. Veď je jedenásť na obed, slnko ešte tak moc nepečie a chcem sa opáliť, netreba mi žiadny hlúpy krém. Vždy. Tá. Istá. Chyba. Ktorú ľutuješ ešte na druhý týždeň, kedy sa zvliekaš z kože ako had. Ešte k tomu sa ti aj podarí zaspať na slnku so slnečnými okuliarmi a skončíš ako totálny pako.

fici.sk

Pochodím celé Slovensko

Výborná alternatíva zahraničnej dovolenky, veď tu máme také krásne miesta! Pochodím všetky turistické trasy, jaskyne, UNESCO pamiatky (o ktorých, keby nebola teta Wikipédia, ani nevieš, že sú) a ešte k tomu ma to celé vyjde lacnejšie ako za hranicami! No, len keď uvidíš tých 9€ za bryndzové halušky z prášku zistíš, kde žiješ. Aj tak sa odvážiš ísť maximálne do susedného mesta na letné zľavy do nákupného centra.

Zarobím si veľa peňazí

Aby som už neparazitoval na rodičoch a vydržal si platiť intrák alebo minimálne alkoholové zásoby každý piatok. Buď si zarobíš „veľké lóve“ na Slovensku za 2,50€ na hodinu alebo pôjdeš do anglického skladu viazať cibuľu cez agentúru, ktorá ti strhne polovicu výplaty. V konečnom dôsledku máš zas veľké prd.

giphy.com

Nepochybne si užijem to najlepšie leto ever!

Žerieš pizzu pri šitných seriáloch, si tučný, spálený, bez peňazí a zážitkov. Vlastne na všetky plány a predsavzatia, ktoré ti mali zlepšiť ten tvoj smutný život, si sa zase vys*al. 

giphy.com

Titulná fotka: summitbhc.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť