Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Letnými vlakmi už možno cestovať za domácimi zaujímavosťami na všetkých vybraných trasách

Po Starej Ľubovni, Štúrove a Zemplíne môžu cestujúci putovať po železniciach aj do vyhľadávanej Banskej Štiavnice, Bardejova, Banskej Bystrice či na miesta v Gemeri a pri Slovenskom raji.


Mimoriadne letné vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., (ZSSK) jazdia už na všetkých desiatich vybraných regionálnych linkách. Od prvého júlového víkendu začali premávať za domácimi turistickými zaujímavosťami aj na zvyšných siedmich trasách. Počas celej letnej sezóny má prepravovať cestujúcich do rôznych lokalít na Slovensku podľa plánu 43 vlakových spojov.

Po Starej Ľubovni, Štúrove a Zemplíne môžu cestujúci putovať po železniciach napríklad aj do vyhľadávanej Banskej Štiavnice, Bardejova, Banskej Bystrice či na miesta v Gemeri a pri Slovenskom raji. Národný osobný dopravca prevádzkuje letné vlaky tretíkrát, a to na základe dohody s Ministerstvom dopravy a výstavby SR, s národnou organizáciou na podporu a propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel a so samosprávnymi krajmi.

TASR

Najviac letných vlakov, a to osemnásť, premávať zo Zvolena do Banskej Štiavnice a späť, po oba víkendové dni od 2. júla do 4. septembra. Na trase Zvolen – Červená Skala – Mlynky môžu cestujúci využívať dva špeciálne spoje v sobotu a sviatky od 2. júla do 11. septembra. Medzi Košicami a Bardejovom sú v prevádzke dva mimoriadne vlaky, a to v sobotu a nedeľu každý druhý víkend od 2. júla do 28. augusta a tiež v pondelok 29. augusta.

Na trati Košice – Plešivec – Slavošovce turistov prevezú štyri vlaky v sobotu od 2. júla do 3. septembra a medzi Košicami, Plešivcom a Muráňom dva spoje v nedeľu od 3. júla do 4. septembra. Letné vlaky premávajú aj na linke Košice – Červená Skala – Banská Bystrica, dva spoje na nej fungujú v sobotu od 2. júla do 10. septembra. Ďalšie dva vlaky prepravujú turistov na trase Prešov – Červená Skala – Banská Bystrica v nedeľu od 3. júla do 11. septembra.

Na trati Košice – Prešov – Stará Ľubovňa a opačne jazdí cez víkendy päť letných vlakov od 11. júna do 11. septembra, pôjdu aj cez sviatky 5. júla, 29. augusta a 1. septembra. Záujemcovia môžu cestovať po koľajniciach tiež na trase Prešov – Humenné – Stakčín, štyri vlaky, po dva v oboch smeroch, tam fungujú rovnako od 11. júna do 11. septembra. Tohtoročnou novinkou je vlakové spojenie Zvolen – Dudince – Štúrovo, dva spoje na tejto trati jazdia v nedeľu a sviatky od 12. júna do 4. septembra.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť