Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Libanon: Z bejrútskej väznice utiekli desiatky väzňov

Podľa organizácií pre ochranu ľudských práv je Adlíja jednou z najhorších väzníc v Libanone.


Vyše tri desiatky väzňov utiekli z detenčného centra v libanonskej metropole Bejrút. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na libanonské úrady.

„(V nedeľu) na úsvite sa podarilo utiecť 31 zadržiavaným osobám. Okamžite boli vydané rozkazy na ich zatknutie a začalo sa vyšetrovanie celej udalosti,“ uvádza sa vo vyhlásení libanonskej polície.

K hromadnému úteku došlo v zadržiavacom centre, ktoré sa nachádza v bejrútskom okrese Adlíja. Podľa prvých zistení sa väzňom podarilo prepíliť okennú mrežu za pomoci prepašovanej pílky. Medzi väzňami na úteku sú okrem Libanončanov aj Sýrčania, Palestínčania a ďalší cudzinci.

Podľa organizácií pre ochranu ľudských práv je Adlíja jednou z najhorších väzníc v Libanone. Je tam podľa nich zadržiavaných príliš veľa väzňov, ktorí sú často podvyživení a trpia nedostatkom zdravotnej starostlivosti, hygieny, slnka a čerstvého vzduchu. V minulosti tam dochádzalo k prípadom zlého zaobchádzania so zadržanými sýrskymi utečencami.

Situáciu v libanonských väzniciach ešte zhoršila súčasná bezprecedentná ekonomická kríza, v dôsledku ktorej sa mnoho Libanončanov prepadlo pod hranicu chudoby. V tamojších väzeniach preto opakovane dochádza k vzburám a nepokojom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť