Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Libanon: Z bejrútskej väznice utiekli desiatky väzňov

Podľa organizácií pre ochranu ľudských práv je Adlíja jednou z najhorších väzníc v Libanone.


Vyše tri desiatky väzňov utiekli z detenčného centra v libanonskej metropole Bejrút. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na libanonské úrady.

„(V nedeľu) na úsvite sa podarilo utiecť 31 zadržiavaným osobám. Okamžite boli vydané rozkazy na ich zatknutie a začalo sa vyšetrovanie celej udalosti,“ uvádza sa vo vyhlásení libanonskej polície.

K hromadnému úteku došlo v zadržiavacom centre, ktoré sa nachádza v bejrútskom okrese Adlíja. Podľa prvých zistení sa väzňom podarilo prepíliť okennú mrežu za pomoci prepašovanej pílky. Medzi väzňami na úteku sú okrem Libanončanov aj Sýrčania, Palestínčania a ďalší cudzinci.

Podľa organizácií pre ochranu ľudských práv je Adlíja jednou z najhorších väzníc v Libanone. Je tam podľa nich zadržiavaných príliš veľa väzňov, ktorí sú často podvyživení a trpia nedostatkom zdravotnej starostlivosti, hygieny, slnka a čerstvého vzduchu. V minulosti tam dochádzalo k prípadom zlého zaobchádzania so zadržanými sýrskymi utečencami.

Situáciu v libanonských väzniciach ešte zhoršila súčasná bezprecedentná ekonomická kríza, v dôsledku ktorej sa mnoho Libanončanov prepadlo pod hranicu chudoby. V tamojších väzeniach preto opakovane dochádza k vzburám a nepokojom.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.