Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Lietadlo smerujúce do New Yorku museli uprostred letu otočiť. Pilot bol totiž stále v zácviku

Za vzniknuté komplikácie sa spoločnosť ospravedlnila.


Lietadlo museli počas letu nečakane otočiť. Let spoločnosti Virgin Atlantic, ktorý smeroval z Londýna do New Yorku, sa musel vrátiť naspäť do Veľkej Británie. Ako sa totiž ukázalo, jeho pilot bol stále v zácviku, informuje portál LADbible.

Keď sa prišlo na to, že jeden z pilotov ešte nemá ukončený tréning, lietadlo letelo už asi 40 minút. Neostávalo teda nič iné, len konať podľa interných predpisov a vrátiť lietadlo naspäť na londýnske letisko Heathrow. Hoci obaja piloti mali licenciu a kvalifikáciu na pilotovanie lietadla, jeden z nich ešte nebol dostatočne zaučený.

Shutterstock

Išlo o chybu v rozpise

Oficiálne síce spoločnosť Virgin Atlantic žiadne predpisy neporušila, ale celá situácia bola v rozpore s ich internými protokolmi. V Londýne neskúseného pilota vystriedal jeho ostrieľanejší kolega a let v poriadku dorazil do New Yorku, hoci s meškaním dvoch hodín a 40 minút. Spoločnosť sa cestujúcim, ktorí boli z tejto chyby poriadne nahnevaní, za spôsobené komplikácie ospravedlnila.

„V dôsledku chyby v rozpise sa let VS3 z londýnskeho letiska Heathrow do New Yorku vrátil na Heathrow v pondelok 2. mája krátko po štarte,“ uviedli zástupcovia spoločnosti. „Kvalifikovaný prvý dôstojník, ktorý letel po boku skúseného kapitána, bol nahradený novým pilotom, aby sa zabezpečilo úplné dodržanie výcvikových protokolov spoločnosti Virgin Atlantic.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť