Litva promuje svoje hlavné mesto trochu kontroverzne. Prirovnala ho k erotogénnej zóne.

Mierne erotickú kampaň kritizujú litovskí kňazi a katolíci, administratívnemu riaditeľovi tohto neobjaveného pokladu Európy sa páči.

Priznajte sa. Koľkí z vás by vedeli hneď na šupu na mape ukázať, kde sa na mape nachádza Vilnius? Väčšina z nás by bola rada, že vôbec trafili správny štát. Aj preto sa pracovníci cestovného ruchu vo Vilniuse, hlavného mesta Litvy, rozhodli pre trochu netradičnejšiu kampaň.

Do sveta vypustili takýto chutnučký vizuál s ryšavkou v polohe, v ktorej by ju chcel mať každý druhý chlap a mesto šikovne porovnali s bodom G. Pýtaš sa prečo? „Nikto nevie, kde je, ale keď ho nájdete, je to úžasné“. Presne ako tento erotogénny bod, o ktorom sa doteraz poriadne nevie, kde presne sa nachádza. Nuž, neostáva nič iné, len dúfať, že to raz okúsiš na vlastnej koži. Aj jedno, aj druhé… #foreveralone

baltictimes.com

„Málo ľudí vie, kde sa Vilnius nachádza, ale keď ho raz navštívia, zamilujú sa doň,“ vyjadril sa Jurgis Ramanauskas, jeden z tvorcov celého nápadu. „Keď sme premýšľali o mieste, ktoré nik nepozná a nevie, kde je, ale keď ho nájde, je z nejakého dôvodu šťastný, prirodzene prišiel na um bod G.“

Kampaň je cielená predovšetkým na mladých cestovateľov vo veku 18-35 rokov, takže sa dalo predpokladať, že to staršiu generáciu, puritánov a príliš veriacich neuveriteľne pobúri. Kňazi sa na margo plagátu vyjadrili, že využíva ženskú sexualitu, podsúva hriešne myšlienky a zlé svetlo na Vilnius.

giphy.com

Kampaň ako stvorená na uvítanie pápeža

Je pravda, že načasovanie príliš nevychytali, dokonca je to trochu bizarné. Za mesiac aj pár drobných sa totižto ako súčasť návštevy pobaltských republík chystá zájsť do Litvy pápež František. Božský spôsob ako si túto ctenú návštevu poctiť a ohúriť. Preto na tvorcov tlačili, nech kampaň posunú na obdobie až po jeho odchode, ale nepochodili.

sojo.net

Koniec koncov, administratívny riaditeľ mesta Vilnius, Povilas Poderskis sa vyjadril, že je to vraj doposiaľ najlepšia reklama propagujúca mesto. My, fanúšikovia prasačiniek, zábavy a kreativity, môžeme len súhlasiť. Reklamná kampaň bude spustená v Londýne a Berlíne tento štvrtok.

Titulná fotka: plus.google.com
Zdroj: calvertjournal.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovensko verzus svet: 10 dôkazov, že voči zahraničným krajinám vôbec nezaostávame!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME