Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Americký vloger a hviezda Youtube – Logan Paul celému svetu ukázal, ako zo seba v zahraničí spraviť absolútne necitlivého idiota. Počas svojho výletu v Japonsku uverejnil niekoľko videí, v ktorých sa mu podarilo porušiť asi všetky pravidlá slušnosti a úctivého správania, ktoré existujú v krajine vychádzajúceho slnka. Všetky výtržnosti z ulíc Tokia ale zatienilo video s názvom We found a dead body in the Japanese Suicide Forest…

Vlog bol zverejnený posledný deň minulého roka. Logan sa spolu so svojimi kamarátmi rozhodol navštíviť japonský les Aokigahara, ktorý sa nachádza pri hore Fuji. Toto miesto je nechválne známe ako „les samovrážd“, pretože pre Japoncov predstavuje najpopulárnejšiu destináciu na ukončenie svojho života. Depresívna Aokigahara je skutočne pokrytá desiatkami tiel mŕtvych ľudí, ktorí spáchali samovraždu rôznymi spôsobmi.

https://www.historicmysteries.com/suicide-forest/

Aj tak vyzerá…

V úvode vlogu Logan varuje, že video obsahuje zábery, ktoré môžu byť pre niekoho nepríjemné. Vysvetľuje, aká je samovražda smutná vec a zdôrazňuje, že o nej treba hovoriť. Následne dôstojný prístup vyhodí cez okno a zábery priamo z Aokigahary sa nesú v duchu „americký youtuber zo seba robí blba na mieste, kde by zo seba blba robiť rozhodne nemal“. Výletík sprevádza neustále žartovanie a detinské bláznenie.

http://heavy.com/

Skvostná čiapka na Loganovej hlave tomu tiež nepomáha

Partička následne natrafí na telo obeseného muža. V tomto mieste video troška zvážnie, ale napriek tomu zábery pôsobia pomerne nedôstojne. „Je mi to tak ľúto, toto mal byť vtipný vlog,“ komentuje nález Logan. Autor mohol dopredu myslieť na to, že miesto, kde umierajú ľudia je skutočne hlúpe miesto na vtipné vlogy.

http://knowyourmeme.com

Youtubera okamžite zavalila obrovská vlna kritiky, ktorá dodnes neprestáva. Bolo mu vyčítané, že zneužíva ľudskú tragédiu na lacný clickbait a získavanie pozornosti. Príspevok bol krátko po publikovaní zmazaný, predtým sa mu ale podarilo získať asi 6,2 milióna zhliadnutí. Youtube pridal k videu vyjadrenie, v ktorom objasňuje, že videá zobrazujúce smrť v senzacionalistickom a neúctivom svetle nemajú na stránke čo robiť. Na portáli Liveleak sa objavila kópia videa, ktorá je stále dostupná k zhliadnutiu.

V ospravedlnení, ktoré Logan zavesil na Twitter svoj skutok oľutoval a obhajoval sa tým, že sa len snažil upozorniť na problematiku depresie a samovrážd. Krátko na to sa prišiel kajať aj vo videu. Väčšina ľudí ospravedlnenie neprijala a hlúpy krok youtubera ich naďalej štve. Stále prebieha búrlivá diskusia.
K incidentu sa vyjadrili mnohé známe osobnosti – video, ktorým reagoval PewDiePie získalo za 24 hodín 8,6 milióna videní a 106000 komentárov. Pre obyčajných ľudí sa ako najlepší spôsob komentovania týchto udalostí osvedčili – ako inak – memes:

https://www.facebook.com/
http://knowyourmeme.com
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
http://knowyourmeme.com

http://knowyourmeme.com

Zdroj: knowyourmeme.com
Titulná fotka: facebook.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.