Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 1.2.2023
sk
Tatiana
, Táňa
cz
Hynek

Ľudí na internete pobúrili zábery „tancujúceho“ mäsa. Chcú sa stať vegánmi

Rozkokošený steak rozdráždil nejedného milovníka zvierat.


Video s pulzujúcim proteínom sa prvýkrát objavilo na Twitteri v roku 2020, no nedávno sa vďaka TikToku stalo opäť virálnym s rovnakými ohlasmi. Hlavným protagonistom krátkeho klipu, ktorý je pre maškrtníka skôr nočnou morou než gurmánskym nabudením, je kus surového hovädzieho mäsa, ktorý sa kŕčovito hýbe, čím vyvoláva dojem živej krmoviny.

Zombie pomsta

K tejto zombifikácii mäsa dochádza, keď sú nervové zakončenia v čerstvo narezanom mäse aktivované iónmi sodíka, čo spôsobuje stiahnutie svalov. Podivný jav nastáva jednoduchým pridaním obyčajnej soli.

„Centrálny nervový systém je mŕtvy, ale nervové zakončenia vo svaloch stále vystreľujú, čo vedie k pohybu, pretože nervy ešte nie sú mŕtve. Po chvíli to prestane,“ uvádza Lv Suwen.

Aj keď sa toto oživenie kravičky môže zdať odporné, v skutočnosti je to indikátor vysokokvalitného mäsa. „Môžete si tak byť istí, že tento kus je určite čerstvý a pochádza z nedávno zabitého zvieraťa.“

Zlatá zelenina

Pochopiteľne, mnohých divákov video rozrušilo a vyvolalo spŕšku negatívnych komentárov. Niektorí ho označujú za najnechutenejšiu vec, akú kedy videli.

„Uh… možno si dám namiesto toho šalát.“
„Ak moje jedlo chodí, odchádzam tiež.“
„Už zase nejem mäso.“
„Už nepoužívam recepty z Necronomiconu.“

Shutterstock

Jedlo uteká často

Toto nie je prvé video s posmrtným pohybom mäsa. Podobným prípadom sú hýbajúce sa žabie stehienka.

Najznámejšie je video z reštaurácie spred pár rokov zachycujúce kuracie mäso na úteku. V tomto prípade nešlo len o soľ. Pri hydine je známe, že ešte pár sekúnd, výnimočne minút, po porážke sa ich svaly intenzívne hýbu. Utečenec bol evidentne veľmi čerstvý.

Aj morské plody občas protestujú

Chuť k darom mora nevyvoláva ani toto video. Trio mäkkýšov v reštaurácii v Maizuru v Japonsku šokovalo hostí, keď sa dve z mušlí otvorili a odhalili klzké nožičky. Nie je jasné, či osoba, ktorá si špecialitu objednala, vedela, čo môže očakávať. No šokované reakcie ľudí v pozadí sú namieste.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť