Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Nedávno sme tu mali článok o balkónoch našich fanúšikov a bolo z neho nad slnko jasné, že ľudia žijúci v panelákoch tento priestor jednoducho milujú. Niet sa čomu diviť. Ideálna vec, ak sa chce človek zabudnutý uprostred betónovej džungle nadýchať trochy čerstvého vzduchu, ale odmieta čakať desať minút na výťah, lebo teta z tretieho sa z dlhej chvíle rozhodla držať dvere. Zlatá.

Ale to je celá jeho podstata. Že je vonku. Môžeš si na ňom zapáliť, poškvariť sa na slniečku, vyvešať bielizeň či sa len započúvať do symfónie trúbiacich áut, ktoré aj napriek pokročilej dobe stále nepochopili, ako fungujú pruhy… jednoducho nádhera. Aký zmysel by malo mať balkón vnútri? Nuž, presne túto istú otázku si kládol každý, kto narazil na toto virálne video.

@rayyy.of_sunshine

??? just so weird #scary #fyp #viral #abandoned #virginiatech

♬ Amityville Horror – Scary Halloween Sound Effects – Halloween Sound Effects

Slečna menom Rachel, ktorá na TikToku vystupuje ako @rayyy.of_sunshine, nedávno internetu predstavila vskutku netradičnú budovu. Zvonku možno úplne obyčajný bytový komplex sa len čo prejdeš dverami mení na knižnú ukážku absencie zdravého rozumu. Chodba, ktorá vedie k jednotlivým bytom, je totiž plná balkónov. Uzavretá chodba. Chodba, nad ktorou je strecha. Plná balkónov.

Balkóny smerujúce do chodby majú údajne svoje opodstatnenie

Naozaj nie si jediný, kto si momentálne klope na čelo. „Čo je toto za miesto?!“ pýta sa Rachel vo virálnom videu, ktoré má momentálne viac ako tri milióny zhliadnutí. Načo je komu takýto balkón? Aby si naň trikrát rozvedená 70-ročná suseda vyložila stoličku a sledovala, v akej frekvencii všetci naokolo opúšťajú svoje byty? Lebo to je hádam jeho jediné praktické využitie.

Nuž, ako vysvitlo, podivné balkóny majú veľmi „racionálne“ odôvodnenie. Niektoré izby v danom komplexe totiž nemajú okná, čo je z hľadiska možného požiaru veľmi nebezpečné, a teda by bez týchto parádnych balkónov stavbu nikto neskolaudoval. Keby totiž teraz začalo horieť, obyvatelia bytovky majú možnosť cez balkón vyskočiť. A to sa, očividne, ráta.

@rayyy.of_sunshine

Reply to @pethairinmylungs #replyingtocomments #virginiatech #creepy #weird

♬ Opportunity – Quvenzhané Wallis

Zdroj: ayyy.of_sunshine / TikTok

Čítaj ďalej: Slováci sa podelili o svoje balkóny, na ktoré sú hrdí


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom ale tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť