Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Aj keď patríš do skupiny ľudí, ktorým skape aj kaktus, musíš uznať, že rastliny sú úžasné. Nielenže tu vďaka nim všetci nepomrieme na nedostatok kyslíka, niektoré z nich majú reálne superschopnosti. Napríklad taká vachellia drepanolobium, známa aj ako pískajúci tŕň, doslova píska, aby odplašila zvieratá, na hure rachotivej zase rastú vybuchujúce plody. Zaujímavé, nie?

Aby si našiel rastlinu, ktorá robí divy, však vôbec nemusíš chodiť do trópov. Jedna totiž rastie aj u nás, len ti akosi nikto nepovedal, že to dokáže. Malá, žltá, keď odkvitne, môžeš do nej fúknuť a ako decko si bol z toho celý paf… určite poznáš púpavu, nie? V tomto ročnom období je doslova na každom kroku, a tak si to, čo sa dozvieš v dnešnom článku, môžeš potvrdiť aj sám. Stačí, keď si pôjdeš jednu uloviť a namočíš ju do vody. 

Shutterstock

Ľudia na TikToku zistili, že púpava je odolná voči vode

Púpava lekárska, po latinsky taraxacum officinale, rozhodne nepatrí k ojedinelým zjavom. Internet však nedávno šokovalo zistenie, že táto rastlina je v podstate vodoodolná. TikTokom začali kolovať videá skeptických ľudí, ktorí nechceli veriť, že je to naozaj možné a jedným z nich bol aj chlapík menom Juma, ktorý na sociálnej sieti vystupuje ako @juma.mhlanga. 

Chalan okamžite bežal do záhrady, odtrhol odkvitnutú púpavu a namočil ju do pohára s vodou. Keď ju vytiahol, čakalo ho prekvapenie – púpava vyšla z vody ako nová, vypraná v perwolle. Jeho video sa odvtedy stalo virálom, nazbieralo desiatky tisícov lajkov a stovky komentárov od prekvapených používateľov, ktorí naozaj nečakali, že to bude fungovať. Ale, čuduj sa svete, áno.

@manlikejuma

#stitch with @yourstrulyrex Inspired by @totally.me.alex#thamovementnoize#thegoofparade#LiveForTheChallenge

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod

Čítaj ďalej: Tieto situácie pozná každý pestovateľ kvetov, ktorému skapú aj umelé

Zdroj: juma.mhlanga / TikTok 


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.