Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ľudí pobúrili ceny na vianočných trhoch v Košiciach. Neuveríš, koľko zaplatili za tri cigánske

Košice však nie sú jediné, kde majú neprimerané ceny.


Tento rok sa stretávame so zdražovaním na každom kroku. Nevyhli sa tomu ani vianočné trhy v jednotlivých mestách. Výnimkou nie je Bratislava a ani Košice.

Ako sme ťa už skôr informovali, na tohtoročných vianočných trhoch v Bratislave zaplatíš za vianočný punč či varené víno minimálne o päťdesiat centov viac ako minulý rok. K drinku si tiež musíš prirátať poplatok za vratný pohár.

Čo však ľudí pobúrilo viac, to sú vianočné trhy vo Viedni. Tam sa suma vareného vína či punču šplhá až na 7,50 €. Na sociálnej sieti sa so skúsenosťou podelil aj pobúrený návštevník košických vianočných trhov.

Ako uvádza v statuse na Facebooku, za jeden nealko punč a tri cigánske zaplatil päťdesiat eur. Podľa jeho slov k jedlu nedostal ani blok, ktorý si musel sám vypýtať. Po skontrolovaní bloku po návrate na hotel ostal prekvapený.

„Zaúčtoval 400g krkovičky a 400g kuracieho. Dosť prekvapivé, keďže 400g krkovičky, ktorú som mal len ja, by sa do žemle ani nezmestilo,“ začína. „Ďalšie položky sú vyslovený podvod – 4x cibuľa za 6 € (pritom sme mali normálne 3 cigánske). Príloha 8x (pritom 3x natrel horčicu, 1x papričky a 1x jednu uhorku, tzn. maximálne 5 príloh),“ uvádza ďalej.

V komentároch sa k nemu pridávali ďalší, ktorí zažili podobnú skúsenosť nielen v Košiciach. „A ja som si myslela, že sa to stalo len nám, 63 € za 4 klobásy a kapustu na sobraneckých trhoch,“ uvádza komentujúca.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ceny na vianočných trhoch vo Viedni pobúrili aj Slovákov. Neuveriteľné, koľko zaplatíš za punč a varené víno

Autor príspevku Tomáš ďalej píše, že mu celá táto skúsenosť zanechala nepríjemnú pachuť z trhov, ktoré už nabudúce radšej vynechá. K tomu dodáva, že spoločnosť Edisan s.r.o., ktorá mu blok vydala, dokonca nie je platcom DPH, pričom sa dá polemizovať o tom, či to je vrámci zákona možné.

O svoju skúsenosť sa podelil aj TikToker Wilson, ktorý v Košiciach rozdáva jedlo. Počas pracovnej doby bol hladný, a tak sa vybral najesť sa na vianočné trhy. Za tri kusy kuracieho mäsa od neho pýtali sumu 50 eur a 50 centov. Cena ho zhrozila, a preto si nakoniec objednal iba jedno mäso. Cena sa mu znížila na 19 eur, no aj napriek tomu je táto cena neprimeraná.

Zažil si nepríjemnú skúsenosť z vianočných trhov aj ty? Napíš nám.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.