Ľudia dávajú svojim deťom mená postáv z Hry o tróny. Aké je to byť Daenerys po ôsmej sérii?

„Som Daenerys Abdulajevna Targaryen, matka drakov a dagestanská predavačka!“

Zdroj: HBO / moviestillsdb.com

Pozor, tento článok obsahuje spoilery o seriáli Hra o tróny

Rosalinda, Diego či Onur. Aj na Slovensku sa stáva, že rodičia dávajú svojim deťom mená podľa postáv zo seriálov. A väčšinou pri tom dvakrát nerozmýšľajú. V súčasnosti je najväčším hitom seriál Game of Thrones, preto nie je núdza o detičky, ktoré na svet prichádzajú s fantazijnými menami.

Podľa amerických úradov ich v USA v roku 2017 bolo 3800 a v roku 2018 dokonca 4500. V roku 2018 dali americkí rodičia svojim deťom meno Arya 2594-krát (toto meno sa používa aj normálne, nemusí byť čisto kvôli GoT), 560-krát Khaleesi, 163-krát Daenerys, 58-krát Tyrion, 29-krát Sansa, 8-krát Bran. A to zďaleka nie sú všetky GoT mená, po ktorých rodičia siahli.

View this post on Instagram

My heart ❤

A post shared by Game of Thrones (@gameofthronesdevotee) on

Podobný trend sa dá sledovať aj v iných kútoch sveta. Aj v Dagestane. Dagestan je jedna z mnohých republík Ruskej federácie. Prevažne moslimský región je obývaný vyše tridsiatimi rôznymi etnikami, trápi ho chudoba a zo susedného Čečenska sa prelievajú násilnosti. Dokázala by ťažko skúšaný región zjednotiť vláda Daenerys Targaryen?

Vo februári 2017 si vtedy 22-ročná Zainab B., dagestanská predavačka v hračkárstve, nechala zmeniť meno na Daenerys Abdulajevna Targaryen. No hej, asi musí tú postavu milovať! Omyl! Zainab Hru o tróny vôbec nesledovala a postavu stvárnenú Emiliou Clarke nepoznala. Ku zmene mena ju dohnali jej kamaráti, ktorí si z nej uťahovali, že sa na Matku drakov podobá. Ako vidieť na fotke – kamaráti majú chabý zrak.

„Som Daenerys Abdulajevna Targaryen, matka drakov a dagestanská predavačka!“

Jej kamošom asi úplne stačilo, že mala svetlé vlasy. Dagestanská Daenerys zmenu mena dlhý čas skrývala pred svojimi rodičmi. Ako reagovali, ak sa nakoniec o tomto kroku svojej dcérenky dozvedeli, nie je známe. Rovnako otázne je, či sa Daenerys Abdulajevna Targaryen so svojím menom identifikuje aj po udalostiach z ôsmej série

Reakcie matiek, ktoré svojim dcéram dali meno Khaleesi, sa rôznia. Katherine Acosta stojí na strane Daenerys aj po masakri, ktorý má na svedomí. Svoju dcéru pomenovala Khaleesi a nemá s tým problém. Seriálová postava vraj „spravila len to, čo spraviť musela“ (čo je mimochodom populárna obhajoba medzi vojnovými zločincami).

View this post on Instagram

The Dragon Queen. #GameofThrones

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

Oproti tomu Jasmine Estrada z Floridy zostala v šoku. Jej maličká sa volá Khalessi (áno, jej šikovná mamička to meno pri zápise na matrike pobabrala). Jasmine považuje meno za nádherné, vývoj postavy ju ale sklamal a nesie určitý „tragický nádych“.

Aké ponaučenie vyplýva z príbehov týchto dám? Majte rešpekt voči svojmu decku a nedávajte mu meno len preto, že je teraz v móde!

Zdroje: nbcnews.com, eg.ru

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Správy od ľudí, ktorí nechápu, že veci jednoducho stoja peniaze


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME