Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia, ktorí dali výpoveď už počas prvého dňa, prezradili prečo

V niektorých zamestnaniach sa neoplatí zotrvávať.

Každá pracovná skúsenosť ti niečo dá. Občas je to ďalší bod do životopisu, inokedy poznanie, čo presne v živote robiť nechceš. Skúsenosti z tohto článku spadajú skôr do tej druhej kategórie.

Ľudia na Reddite si zaspomínali na svoje hororové pracovné zážitky a na sociálnej sieti prezradili, čo presne ich podnietilo k tomu, aby dali na mieste výpoveď. A nie len tak hocikedy – rovno počas prvého dňa. Poďme si ich výpovede spoločne prečítať.

1. Makal som v kuchyni, kde bolo v lete minimálne päťdesiat stupňov, a vypýtal som si vodu. Čistú vodu. Manažér mi ju naúčtoval. Po zmene som išiel domov a už som sa v živote nevrátil.

2. Predaj cez telefón. Mal som predávať lístky na akýsi country koncert, výťažok z ktorého mal putovať miestnemu policajnému zboru. Manažér ma posadil vedľa akéhosi chlapíka a povedal, nech sledujem, „ako sa nie mení na áno“. Spomínaný chlapík zdvihol telefón, človek na druhom konci ho poslal ťažko do hája a on so slovami „doprdele“ treskol slúchadlo o stôl.

Toto sa zopakovalo ešte dvakrát, načo manažér s úsmevom na tvári vypotil: „Tak, už vieš, ako sa to robí. Veľa šťastia.“ A odišiel. Vybavil som štyri telefonáty a išiel som si „zapáliť“. Nefajčím… namiesto toho som odišiel domov.

3. Vysvitlo, že daná firma nie je reálna firma, nie je zapísaná v žiadnom registri a celkovo nemá oprávnenie absolútne na nič. Akoby to nestačilo, vedúci po nás celý deň vybľakoval, že ak počas skúšobnej doby dáme výpoveď, budeme musieť uhradiť pokutu. O pár mesiacov neskôr ich definitívne zavreli.

4. Bola som prakticky ešte decko a privyrábala som si v stánku so zmrzlinou. Bol pripevnený k bicyklu, takže som si ho musela každý deň doviezť sama a suchý ľad som si hradila z vlastného vrecka. Nadrapovala som sa s tým celý deň a vo výsledku som ešte prerobila. Pevne verím, že dnes je už takéto zdieranie detí nelegálne.

Ľudia, ktorí dali výpoveď už počas prvého dňa, prezradili prečo
Shutterstock

5. Populárny obchod s oblečením. Pani, čo nás mala na starosti, veľmi záležalo na tom, ako to bude v interiéri vyzerať. Posledné hodiny tejto nekonečnej šichty po nás len vrieskala nadávky a sťažovala sa, že nerobíme dostatočne rýchlo. Bol to hotový teror.

Pod takým tlakom sme sa to všetci snažili mať čo najskôr z krku, takže sme skončili o 15 minút skôr, ako bolo v pláne. Tých 15 minút nám strhla zo mzdy. Potom nás nahnala na tímovú poradu, kde na nás vrieskala tak intenzívne, až sa sama rozplakala. Už sú to roky a ja dodnes v tom obchode nenakupujem. Skrátka nemôžem. Trauma na celý život.

Žitný ostrov, Slovensko, termálne vody

Mohlo by ťa zaujímať:

Aj na Slovensku sa môžeš cítiť ako v rozprávke. Tieto jedinečné miesta doprajú relax tvojmu telu i duši

6. Svoju prvú letnú brigádu som si odbila v supermarkete a ďakujem, už nikdy viac. Zmena mi začínala o piatej poobede a končila o desiatej večer, kvôli čomu mi vyšla len jedna 15-minútová prestávka. To som ešte nevedela, že človek nemôže ísť domov, dokiaľ si všetci neupracú svoje oddelenia.

Ak upraceš svoje oddelenie skôr, musíš ísť pomáhať ostatným. Dvaja zamestnanci sa vliekli ako sopeľ na rukáve, a hoci sme im všetci pomáhali, skočili sme až o druhej ráno. Keby som mala oficiálnu zmenu od piatej do druhej rána, vyšla by mi ešte jedna prestávka plus teplý obed, lenže takto sa to nerátalo. Na druhý deň som už nešla.

Ľudia, ktorí dali výpoveď už počas prvého dňa, prezradili prečo
Shutterstock

7. Mal to byť klasický pohovor na marketingovú pozíciu. Namiesto toho tam nahnali 15 mladých neskúsených ľudí a urobili si z toho akúsi survival šou. Mali sme o to miesto doslova bojovať, nehovoriac o tom, že zo spomínaného marketingového miesta sa napokon vykľul podomový predaj.

Uprostred pohovoru som sa zdvihol a išiel preč. Keď ma recepčná videla odchádzať, neodpustila si poznámku: „Mladý muž, zahadzuješ svoju životnú príležitosť!“ Len som pokračoval v chôdzi.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.