Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Ľudia, ktorí investujú do kryptomien, môžu mať podľa vedcov psychopatické sklony

Psychológovia objavili u mnohých krypto investorov znaky psychopatie.


Kryptomeny získavajú na stále väčšej popularite. Aj medzi Slovákmi nájdeme mnohých, ktorí sa rozhodli investovať do Bitcoinu či Etherea. Svetlo sveta teraz uzrela zaujímavá štúdia, ktorá si trochu bližšie preklepla osobnosť priemerného krypto investora.

Ako píše portál LADbible, výskumníci z queenslandskej univerzity University of Technology skúmali celkom 556 krypto investorov. A prišli na to, že veľa z nich vykazuje známky psychopatických osobností!

Shutterstock

Aby sme boli konkrétnejší, v osobnosti skúmaných investorov sa objavila takzvaná „temná triáda“, teda narcizmus, machiavelizmus a psychopatia.

Doktor Di Wang, ktorý výskum viedol, podotkol, že ľudia pravidelne investujúci do kryptoaktív môžu mať charakterové črty, vďaka ktorým ľahšie využívajú ľudí pre svoj prospech. Podľa neho tam patrí sebectvo, nízka empatia, vyššia náchylnosť riskovať a potešenie z toho, keď vidia bolesť iných.

Shutterstock

Zároveň uviedol, že kryptomeny ľudí priťahujú hlavne svojím rizikom, ale aj možnou vysokou odmenou. Psychológovia tiež uviedli, že fanúšikovia krypta sú náchylnejší veriť konšpiračným teóriám a majú výrazne protimainstreamové názory.

„Títo ľudia majú často zvláštne presvedčenia. Nemajú pocit, že majú svoj život pod kontrolou a majú vrodenú nedôveru k iným ľuďom a organizáciám, vrátane vlády,“ podotkol psychológ Cameron Kay.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.