Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Skúsil si sa už niekedy prinútiť urobiť si niekoľkodňovú pauzu od internetu? Či už si išiel na výlet, dovolenku alebo si len potreboval obmedziť akékoľvek zdroje vyrušenia. Ak áno, určite si dobre spomínaš na to, aký oddýchnutý si sa potom cítil. Internet a ľudia na ňom z nás veľakrát odoberajú energiu a my si možno ani neuvedomujeme ako veľmi.

Toto sú typy používateľov internetu, ktoré dokážu rozladiť mnohých.

Zlovestní hejteri

Všetko je zle. S ničím nesúhlasí, každý je neschopný ču*áčisko a hlúpy ch*j a určite sa so svojimi postrehmi podelí v nenávistnom komentári a bez nejakého zmysluplného argumentu.

Chce proste dotyčného uraziť, vyliať sa zo životných krívd a upozorniť na seba alebo nejak si vybiť svoju frustráciu na človeku, ktorý ju nespôsobil. Veď prečo niekomu nevynadať, keď sa naskytla skvelá príležitosť, no nie? Takýchto zatrpknutých „chrličov“ zla všetci „veľmi“ obľubujeme a ešte radšej blokujeme.

Shutterstock

Zamilované páriky

Nezáleží na tom, či s niekým randíš, alebo či si single, čerstvo „zaláskované“ dvojice dokážu liezť na nervy aj tej najtolerantnejšej osobe na svete. Niekedy je ich správanie pre okolie priam neznesiteľné.

Päť storiek do dňa s výstižným popisom „with my love“, ktoré zachytávajú týždňovú lásku pri úplne banálnych činnostiach. Ich spoločné fotografie, ako si varia, ako si napiekli, kde sa boli poprechádzať, akú praženičku mu jeho láska urobila a čo teda nakoniec papkali…

To sú presne momenty, keď naozaj nechápeš, načo a prečo to potrebuješ ty alebo niekto ďalší vedieť a vidieť. Hashtagy typu „couple goals“ a „neverending love“ a ty už máš dosť, a to nemusíš byť ani frustrovaná feministka v rokoch. No na druhej strane, pokým tam nie sú nechutnosti intímneho charakteru, je to ešte celkom ok.

Spolužiak, ktorému „prihára“

Celý semester ho to nezaujímalo. Celé tri mesiace. Nemá ani šajn, o čom je ten predmet a akú tému ste preberali. No pár dní pred skúškou sa začne jeho veľký lov na poznámky a začne ťa spamovať so správami s nevyhnutným prosíkaním.

Keby to začal robiť jeden, tak fajn, ale v triede je, bohužiaľ, viac takých jedincov, ktorí dúfajú, že za dva dni sa to nejak spraví a vedomosti sa do nich zázračne nalejú. Pre skúškové obdobie je asi preto najlepšou a priam nevyhnutnou radou obmedziť sociálne siete.

Shutterstock

Nepriatelia spisovného jazyka vs. internetoví lingvisti

Žabomyšie vojny na sociálnych sieťach o tom, že ako tam ten pako mohol dať mäkké i, keď je to zaručene vybrané slovo, zachytil určite už každý z nás. No väčšinou je otravná jedna aj druhá strana.

Liezť na nervy môže aj to, keď niekto píše, akoby teraz dorazil z Albánska a so slovenským jazykom sa ešte nikdy nestretol, a taktiež aj to, keď dotyčný od rána do večera mudruje a niekoho opravuje.

Citátové maniačky

Bola si zabehať, prvý a poslednýkrát v tomto roku, a už tu máme fotečku a status „V zdravom tele zdravý duch“. Oplatí sa bez toho vôbec športovať? Zaľúbila sa, odľúbila sa, spravila skúšku, pohorela na skúške, oklamal ju, vypila kávu, zjedla šalát na obed…

Na všetko je táto dievčina schopná nájsť výstižnú citáciu. Mnohé majú v telefóne aj početný a rozmanitý archív plný podobných výrokov, z ktorého každý čaká na chvíľu, keď nadíde jeho čas zažiariť.

hand person light photography sunlight morning leaf flower love phone color autumn yellow season selfie photograph emotion
https://pxhere.com/en/photo/28838

„Tehotní“ a novopečení rodičia

Príchod nového života na svet je určite významná udalosť, ktorú nechceme dehonestovať, no pre mnohých z nás je „tehotenstvo“ našich priateľov, ktorí sú až priveľmi aktívni na sociálnych sieťach, otupné.

Už od prvého statusu „Sme tehotní“ si si istý tým, že teraz to len začalo. Fotky brucha, ako rastie, nôžky bábätka presvitajúce z brucha, malý novorodenec odfotený s každým členom rodiny.

A potom to pokračuje. Insta mamička zahltí túto sociálnu sieť fotkami značkovo nahodeného pármesačného dievčatka, z ktorého si spravila, chtiac-nechtiac, módny doplnok. Všetko je to rozkošné a milé, no v prehnanom množstve určite nie pre každého.

Motivátori

Nič nie je nemožné. Levy žerú prvé. Zdvihni sa zo dna. Nikdy nemeň svoj cieľ. Urob to, lebo ty môžeš!“

Citáty do života, ktoré ti neprinesú nič a vyvolajú v tebe iba tak akútnu potrebu gúľania očí, nie chuť po zmene. V posledných rokoch sa s odborníkmi na úspešný život akoby roztrhlo vrece, no mnohí z nás, tí úspešní a aj tí menej, na to jednoducho nemajú chuť.

Pretože tvoj život sa nezmení tým, že ti nejaký guru povie, že máš niečo urobiť, a daná eufória z tohto citátu ťa prejde asi tak za desať minút. A tak si hromadne týchto znovuzrodených vizionárov odstraňujeme z priateľov, kým je čas a ešte neprišla migréna.

Shutterstock

Playboys

Chlapci, ktorí sa rozhodli nájsť si partnerku alebo jednorazové zasunutie (úprimne, v tom lepšom prípade). A tak všetkým, pre nich až tak nie škaredým žienkam hromadne posielajú žiadosti o priateľstvo a správy typu „Čau, kočka“, „Ahoj, krásavica“, „Také krásne dievčatko a samo?“ A ty len mažeš, mažeš, blokuješ a znovu to isté a pýtaš sa samej seba, prečo toto niekto robí…

Kamarátky po rozchode

Ich „internetové vyčíňanie“ sa vyznačuje vysokou intenzitou, no, našťastie, krátkym trvaním. Web je studnicou na veľmi dojemné citáty a výroky, s ktorými má dievčina po rozchode často chuť sa podeliť. No nie vždy to je v prijateľnej miere, niekedy to pomerne lezie na nervy a mnoho zákerákov má z toho obrovskú srandu.

Každopádne, o pár mesiacov to často príde vtipné aj tomu, kto to písal. Väčšinou. Taktiež zvodné fotky dva dni po rozchode s popisom, ako život začína, ako ide všetko odznova, akí sú muži ehm, ehm…

Shutterstock

Drístanie „unudencov“

Ten pocit „hlavybôľu“, keď ti kamoška už piatykrát za uplynulú hodinu zopakovala, že si rozdrvila nový púder alebo že jej nesedia tie nové šaty z Aliexpressu za šesť eur… Prezentuje ti to ako najzávažnejší problém tejto planéty a ty vnútorne zomieraš, lebo nevieš, ako na to zmysluplne zareagovať a nedotknúť sa jej krehkého ega.

Slečny, ktoré si pomýlili Insta s časopisom pre dospelých

Pre „nadržancov“ to nie je otravný činiteľ, no pre ľudí, čo nie sú na slečinkine poprsie a vyšpúlenú pusinku zvedaví, je to o čosi horšie. Hlavne, keď pridá tých fotiek desať za sebou, bez časového odstupu, a stále viac obnaženejších. Zábery z dovolenky, tak to je už osobitná kategória.

Áno, všetci potrebujeme vidieť jej rozcapený zadok na pláži špinavý od piesku. Až vtedy nadobudneme ten správny „holiday feeling“…

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť