Ľudia, ktorí nás na internete dokážu najviac otráviť

Niekedy nás z nich ide trafiť šľak.

Zdroj: © Profimedia

Skúsil si sa už niekedy prinútiť urobiť si párdňovú pauzu od internetu? Či už si išiel na výlet, dovolenku alebo si len potreboval obmedziť akékoľvek zdroje vyrušenia. Ak áno, určite si dobre spomínaš na to, aký oddýchnutý si sa potom cítil. Internet a ľudia na ňom z nás veľakrát odoberajú energiu a my si možno ani neuvedomujeme ako veľmi.

Toto sú typy používateľov internetu, ktoré dokážu rozladiť mnohých.

Zlovestní hejteri

Všetko je zle. S ničím nesúhlasí, každý je neschopný ču*áčsko a hlúpy ko**t a určite sa so svojimi postrehmi podelí v nenávistnom komentári a bez nejakého zmysluplného argumentu.

Chce proste dotyčného uraziť, vyliať sa zo životných krívd a upozorniť na seba alebo nejak si vybiť svoju frustráciu na človeku, ktorý ju nespôsobil. Veď prečo niekomu nevynadať, keď sa naskytla skvelá príležitosť, no nie? Takýchto zatrpknutých „chrličov“ zla všetci „veľmi“ obľubujeme a ešte radšej blokujeme.

Look Whos Talking Now Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

Zamilované páriky

Nezáleží na tom, či s niekým randíš alebo či si single, čerstvo „zaláskované“ dvojice dokážu liezť na nervy aj tej najtolerantnejšej osobe na svete. Niekedy je ich správanie pre okolie priam neznesiteľné.

Päť storiek do dňa s výstižným popisom „with my love“, ktoré zachytávajú týždňovú lásku pri úplne banálnych činnostiach. Ich spoločné fotografie ako si varia, ako si napiekli, kde sa boli poprechádzať, akú praženičku mu jeho láska urobila a čo teda nakoniec papkali…

To sú presne momenty, keď naozaj nechápeš načo a prečo to potrebuješ ty alebo niekto ďalší vedieť a vidieť. Hashtagy typu „couple goals“ a „never ending love“ a ty už máš dosť, a to nemusíš byť ani frustrovaná feministka v rokoch. No na druhej strane, pokým tam nie sú nechutnosti intímneho charakteru, je to ešte celkom ok.

Spolužiak, ktorému „prihára“

Celý semester ho to nezaujímalo. Celé tri mesiace. Nemá ani šajn, o čom je ten predmet a akú tému ste preberali. No pár dní pred skúškou za začne jeho veľký lov na poznámky a začne ťa spamovať so správami s nevyhnutným prosíkaním.

Keby to začal robiť jeden, tak fajn, ale v triede je, bohužiaľ, viac takých jedincov, ktorí dúfajú, že za dva dni sa to nejak spraví a vedomosti sa do nich zázračne nalejú. Pre skúškové obdobie je asi preto najlepšou a priam nevyhnutnou radou obmedziť sociálne siete.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt prosím"
https://pixabay.com/sk/illustrations/ru%C4%8Dn%C3%A9-n%C3%A1poveda-zap%C3%ADsa%C5%A5-font-text-66610/

Nepriatelia spisovného jazyka vs. internetoví lingvisti

Žabomyšie vojny na sociálnych sieťach o tom, že ako tam ten pako mohol dať mäkké i, keď je to zaručene vybrané slovo, zachytil určite už každý z nás. No väčšinou je otravná jedna aj druhá strana.

Liezť na nervy môže aj to, keď niekto píše, akoby teraz dorazil z Albánska a so slovenským jazykom sa ešte nikdy nestretol, a taktiež aj to, keď dotyčný od rána do večera mudruje a niekoho opravuje.

Citátové maniačky

Bola si zabehať, prvý a poslednýkrát v tomto roku, a už tu máme fotečku a status „V zdravom tele zdravý duch“. Oplatí sa bez toho vôbec športovať? Zaľúbila sa, odľúbila sa, spravila skúšku, pohorela na skúške, oklamal ju, vypila kávu, zjedla šalát na obed…

Na všetko je táto dievčina schopná nájsť výstižnú citáciu. Mnohé majú v telefóne aj početný a rozmanitý archív plný podobných výrokov, z ktorého každý čaká na chvíľu, keď nadíde jeho čas zažiariť.

hand person light photography sunlight morning leaf flower love phone color autumn yellow season selfie photograph emotion
https://pxhere.com/en/photo/28838

„Tehotní“ a novopečení rodičia

Príchod nového života na svet je určite významná udalosť, ktorú nechceme dehonestovať, no pre mnohých z nás je „tehotenstvo“ našich priateľov, ktorí sú až priveľmi aktívni na sociálnych sieťach, otupné.

Už od prvého statusu „Sme tehotní“ si si istý tým, že teraz to len začalo. Fotky brucha ako rastie, nôžky bábätka presvitujúce z brucha, malý novorodenec odfotený s každým členom rodiny.

A potom to pokračuje. Insta mamička zahltí túto sociálnu sieť fotkami značkovo nahodeného pármesačného dievčatka, z ktorého si spravila chtiac-nechtiac módny doplnok. Všetko je to rozkošné a milé, no v prehnanom množstve určite nie pre každého.

Motivátori

Nič nie je nemožné. Levy žerú prvé. Zdvihni sa z dna. Nikdy nemeň svoj cieľ. Urob to, lebo ty môžeš!“

Citáty do života, ktoré ti neprinesú nič a vyvolajú v tebe iba tak akútnu potrebu gúľania očí, nie chuť po zmene. V posledných rokoch sa s odborníkmi na úspešný život akoby vrece roztrhlo, no mnohí z nás, tí úspešní a aj tí menej, na to jednoducho nemajú chuť.

Pretože tvoj život sa nezmení tým, že ti nejaký guru povie, že máš niečo urobiť, a daná eufória z tohto citátu ťa prejde asi tak za desať minút. A tak si hromadne týchto znovuzrodených vizionárov odstraňujeme z priateľov, kým je čas a ešte neprišla migréna.

Shia Labeouf Motivation GIF - Find & Share on GIPHY

Playboys

Chlapci, ktorí sa rozhodli nájsť si partnerku alebo jednorazové zasunutie (úprimne, v tom lepšom prípade). A tak všetkým, pre nich až tak nie škaredým žienkam, hromadne posielajú žiadosti o priateľstvo a správy typu „Čau, kočka“, „Ahoj, krásavica“, „Také krásne dievčatko a samo?“ A ty len mažeš, mažeš, blokuješ a znovu to isté a pýtaš sa samej seba, prečo toto niekto robí…

iphone hand man person girl photography male guy color child arm human body caucasian cool glasses selfie photograph image emotion interaction sense
https://pxhere.com/en/photo/1227347

Kamarátky po rozchode

Ich „internetové vyčíňanie“ sa vyznačuje vysokou intenzitou, no našťastie krátkym trvaním. Web je studnicou na veľmi dojemné citáty a výroky, s ktorými má dievčina po rozchode často chuť sa podeliť. No nie vždy to je v prijateľnej miere, niekedy to pomerne lezie na nervy a mnoho zákerákov má z toho obrovskú srandu.

Každopádne, o pár mesiacov to často príde vtipné aj tomu, kto to písal. Väčšinou. Taktiež sexy fotky dva dni po rozchode s popisom ako život začína, ako ide všetko odznova, akí sú muži ehm, ehm…

Shay Mitchell Eye Roll GIF by Lifetime - Find & Share on GIPHY

Drístanie „unudencov“

Ten pocit „hlavybôľu“, keď ti kamoška už piatykrát za uplynulú hodinu zopakovala, že si rozdrvila nový púder alebo že jej nesedia tie nové šaty z aliexpresu za šesť eur… Prezentuje ti to ako najzávažnejší problém tejto planéty a ty vnútorne zomieraš, lebo nevieš, ako na to zmysluplne zareagovať a nedotknúť sa jej krehkého ega.

Ľudia, Dievča, Ruky, Make-Up, Maľovať, Oči, V Ústach
https://pixabay.com/sk/photos/%C4%BEudia-diev%C4%8Da-ruky-make-up-ma%C4%BEova%C5%A5-2583946/

Slečny, ktoré si pomýlili insta s porno časopisom

Pre „nadržancov“ to nie je otravný činiteľ, no pre ľudí, čo nie sú na slečinkine poprsie a vyšpúlenú pusinku zvedaví, je to o čosi horšie. Hlavne, keď pridá tých fotiek desať za sebou, bez časového odstupu a stále viac obnaženejších. Zábery z dovolenky, tak to je už osobitná kategória.

Áno, všetci potrebujeme vidieť jej rozcapený zadok na pláži špinavý od piesku. Až vtedy nadobudneme ten správny „holiday feeling“…

Temptation Island Pool GIF by RTL 5 - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
86
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kuriéri majú vlastnú stránku, na ktorej zdieľajú fotky so zvieratami, ktoré počas práce stretli

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME