Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia, ktorí nemajú hlboko do vrecka, prezradili, aké sú najčastejšie problémy bohatých

Aj bohatí ľudia majú problémy.

Vzhľadom na to, že sa väčšina svetového bohatstva povaľuje na účtoch tých šťastných troch percent, ktoré asi zapredali svoju dušu diablovi, môže bežný človek o živote v prepychu len snívať. Ty asi tiež a klamal by si, keby si tvrdil, že si tam mysľou už párkrát nezablúdil.

Veľké domy, drahé autá, značkové hodinky a jedlo len z michelinských reštaurácií… to v našich predstavách patrí k životu bonitných ľudí. Nie problémy. Ako však prezradili bohatí ľudia na Reddite, aj oni ich majú. Pod rúškom anonymity sociálnej siete nám, „bežným smrteľníkom“, dovolili nahliadnuť do zákulisia tučných bankových kont a vysvitlo, že predsa existujú veci, ktoré im robia vrásky. Aké to teda sú?

1. Pohybujem sa medzi bohatými ľuďmi a na vlastné oči vidím, že s treťou generáciou to nikdy nedopadne dobre. Keď otec zbohatne, jeho dieťa si síce žije ako v bavlnke, ale aspoň vidí niekoho pracovať. Ale keď to dieťa, ktoré celý život nepohlo prstom, má svoje dieťa… Je to veľmi osamelý a pochmúrny život, keď je niekto natoľko nekompatibilný so zvyškom spoločnosti ako oni.

2. Človek si nikdy nemôže byť istý, či ho niekto úprimne ľúbi, alebo ho vlastne len toleruje, lebo s toľkými peniazmi je život podstatne jednoduchší. Nájsť niekoho na jednu noc je ľahké. Nájsť niekoho s nezištným záujmom podstatne ťažšie.

3. Kamarátov otec vyhral v lotérii viac ako štyri milióny, ale aby sme veci uviedli na správnu mieru, ani predtým sa nemali zle (vlastnili menšiu sieť kaviarní). Raz nás poprosil, aby sme mu pretriedili maily. To bola katastrofa. Každý druhý mail bola žiadosť o finančný príspevok pre tú či onú neziskovku, organizáciu, čokoľvek. Jeho otec pravidelne prispieval na charitu, ale to len podnietilo ostatných, aby si vypýtali tiež.

4. Dovolenky s priateľmi. Veľa pracujem, a keď si konečne môžem dopriať dovolenku, je mi jedno, či hotel stojí tisícku na noc a letenka ďalšie dve – nebudem sa tlačiť v ekonomickej triede. Väčšina mojich kamarátov si ale toto nemôže dovoliť, takže sa musím rozhodnúť. Chcem ísť sám do lepšieho alebo s nimi, no robiť kompromisy?

Shutterstock

5. Keď ľudia vedia, že máš peniaze, automaticky očakávajú, že zaplatíš viac ako treba. Pracoval som v dovolenkovom rezorte, kde bola cena servisu automaticky zarátaná v cene, takže nikto nenechával prepitné. Ak bol ale hosť očividne za vodou, väčšina kolegov sa sťažovala, keď im nedal nič do vrecka.

6. Mám pocit, že o niektorých veciach sa nemám s kým porozprávať. Zarábam viac ako väčšina mojich známych a niekedy by som rád povedal, kde som bol alebo čo som videl. Keď to urobím, väčšina z nich len sarkasticky odfrkne, že „niekomu je dobre“, tak si to už radšej nechávam pre seba.

15 desivých vecí, ktoré ľudia našli v domoch po predchádzajúcich majiteľoch

Odporúčame prečítať:

15 desivých vecí, ktoré ľudia našli v domoch po predchádzajúcich majiteľoch

7. Môj kamarát je veľmi bohatý, no nemá deti, a tak sa snaží vymyslieť, ako do smrti minúť všetky tie peniaze, aby, nedajbože, nešli jednému z jeho bratrancov, ktorých z duše nenávidí. Keď mu len tak medzi rečou spomeniem, že by sa mi niečo zišlo, okamžite mi to kúpi. Je to až komické.

8. Ako dieťa bohatého otca žijem celý život s pocitom, že nech už budem akokoľvek úspešný, nikdy nebudem úspešnejší ako on. Ak by sa mi to, nebodaj, aj podarilo, aj tak by to bolo jedno. Všetci by si mysleli, že som to dosiahol, lebo som mal konexie.

Shutterstock

9. Pocit viny. Niektorí ľudia nevedia prekusnúť, že to, o čo sa oni celý život tak veľmi snažia, niekto dostal vďaka svojim rodičom a nemusel pre to robiť absolútne nič. Presne tí ľudia ti dajú pocítiť, že nič z toho vlastne nie je tvoje.

10. Mám veľmi bohatého kamaráta a vidím, ako sa zrazu všetci jeho príbuzní sťahujú bližšie a čakajú, že im niečo kúpi. Od súrodencov až po ex frajerov sesterníc z druhého kolena, každý chce, aby mu kúpil nový dom. Bez srandy. Keď odmietne, poohovárajú ho pod čiernu zem na sociálnych sieťach a o mesiac neskôr mu zase klopú na dvere. Je to vyčerpávajúce a to sa to ani nedeje mne.

11. Ako bohatá žena mám značný problém nájsť si partnera, ktorý by vedel prežiť, že to nebude on, čo do domácnosti prináša viac peňazí. Väčšina mužov má stále zafixované, že on je ten, čo má živiť rodinu. Ešte som nestretla takého, ktorému by to po čase nezačalo liezť na mozog… respektíve na ego.

12. Vychovávať deti nie je len tak „poď klobáska, zjem ťa“. Na jednej strane im chceš dať všetko, na druhej strane nechceš, aby z nich vyrástli rozmaznaní spratkovia, čo si nič nevážia a všetko berú ako samozrejmosť.

Shutterstock

13. Keď ľudia zistia, že som z bohatej rodiny, začnú sa správať inak. Teraz nenarážam na to, že čakajú, že za nich všetko zaplatím, ale zrazu akoby mali pocit, že im nerozumiem. Momentálne študujem na vysokej škole a väčšina mojich spolužiakov žije na sáčkových polievkach, aby im vôbec ostalo na skriptá. Nečudujem sa, že som pre nich ako mimozemšťan, ale nedá sa povedať, že by mi to bolo práve dvakrát príjemné.

14. Keď cestujem, príspevky na sociálne siete pridávam s týždňovým omeškaním. Ak by sa totiž na jednom z tých miest zhodou okolností nachádzal aj niekto z mojich známych, celú dovolenku by som nepočúval o ničom inom, než o výborných nápadoch na investíciu. Takto to nemusím riešiť.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa podelili o šikovné cheat kódy, vďaka ktorým je ich každodenný život ľahší

15. Pracoval som pre firmu, ktorá sprostredkovávala dopravu drahých umeleckých diel. Pravidelne nám volali klienti s otázkou, do ktorého domu si to dali poslať. Obraz za dva milióny a oni si jednoducho nepamätali…

16. V obývačke máme dve pianá značky Steinway a každý rok ich treba dať preladiť (za jedno 195-tisíc). Nikto v našej domácnosti nevie hrať na klavír.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť