Ľudia, ktorí poznali vrahov predtým, ako sa nimi stali, sa podelili o svoje príbehy

Akí boli vrahovia predtým, ako začali vraždiť?

Zdroj: © Profimedia

Nikto sa vrahom nerodí. Práve naopak, väčšina z nich vedie do bodu zlomu celkom normálny život. Chodia do školy, neskôr do práce, pohybujú sa medzi bežnými smrteľníkmi a nikto ani len netuší, že sa o nich jedného dňa bude hovoriť vo večernom spravodajstve.

Jasným dôkazom toho sú aj tieto príbehy ľudí z Redditu. Tí totiž poznali vrahov ešte predtým, ako sa nimi stali, a teraz mali možnosť podeliť sa o to, akí vtedy vlastne boli. Na niektorých sa to črtalo už dávno, zatiaľ čo iní boli úplným prekvapením. No veď, pozrite sa sami.

1. Chodil som na strednú s Chrisom Duntschom, prezývaným Dr. Smrť. Pre tých, ktorí nevedia, je to bývalý neurochirurg, ktorý počas svojho pôsobenia v nemocniciach nesprávnou liečbou zámerne pripravil o život 33 ľudí. Bol to brutálny kretén.

Učiteľom sa pchal do zadku, zatiaľ čo k spolužiakom bol odporný. Nebol som toho priamym svedkom, no povrávalo sa, že šikanoval slabších, a naozaj som nemal problém tomu uveriť. Nikto s tým nič nerobil. Kedykoľvek niečo vyviedol, učitelia len pokrčili plecami so slovami „Chris je skrátka taký“.

2. Moja mladšia sestra chodila na strednej s chlapíkom, ktorý neskôr kladivom a bejzbalovou pálkou zmasakroval jeden milenecký párik. Dlhoval im peniaze za heroín. Súd mu naparil doživotie v base, zaslúžene. Najhoršie na tom bolo, že by to na chlapca nikto nebol povedal.

Bol to obyčajný, milý chlapec. Zvykla som ich so sestrou voziť na rande a nikdy som nepostrehla nič zvláštne. Bol tichý, ale nie podozrivo tichý, jednoducho obyčajný pubertiak. Myslím, že keby nespadol do toho drogového ošiaľu, k ničomu podobnému by určite nedošlo.

© Profimedia

3. Niekoľko rokov dozadu som si zavolala malú rodinnú firmu – otec so synom – na nejaké pomocné práce v domácnosti. Predávala som dom a chcela som, aby vyzeral čo najlepšie. Vyzerali veľmi milo, dokonca urobili niektoré veci zadarmo, napríklad mi namontovali nové kľučky na dverách.

Posledný deň, čo u mňa pracovali, bol otec z tejto firmy celý mimo z nejakej veľkej zákazky, ktorá ich údajne čakala po mne. O tri dni neskôr som sa dozvedela, že zabil svojich nadchádzajúcich klientov. Neboli spokojní s jeho prácou. Ich susedka videla celú vec, utiekla do domu… no otec bežal za ňou, vyrazil dvere a zastrelil aj ju.

4. Bol to idiot a úprimne, ani ma nezaskočilo, keď som sa dozvedel, čo urobil. Zastrelil 65-ročného muža v jeho vlastnom dome. Mala to byť pomsta niekomu inému, no netrafil dom, a tak zabil nevinného človeka. Ten, koho naozaj chcel zabiť, paradoxne ani nebýval v tom susedstve.

5. Brat chodil do triedy s chalanom, ktorý zavraždil oboch starých rodičov bejzbalovou pálkou. Odjakživa bol divný, ale nedá sa povedať, že by nemal kamarátov. Keď som sa to dozvedel, prišlo mi ho veľmi ľúto. Ten chlapec mal schizofréniu, urobil to, keď o sebe ani nevedel. Prebral sa v aute kompletne krvavý a sám zavolal policajtov, lebo nevedel, čo sa deje.

© Profimedia

6. Chodila som na strednú s dievčaťom, ktoré otrávilo svojho otca. Nikto to nevedel, až dokiaľ sa na vysokej nepriznala. Sledovala shakespearovskú hru Hamlet a asi to na ňu celé nejako doľahlo. Vždy bola trochu svojská, no nikoho by ani len vo sne nenapadlo, že je schopná takejto ohavnosti.

7. Keď som bol menší, rodičov navštevoval jeden kamarát. Mal asi 21, najmilší človek na svete, ktorý by neublížil ani muške. Potom sa odsťahoval, začal brať drogy a jeho frajerka ho presvedčila, aby spolu zavraždili jej bývalého. Spravili to. Jeho telo zaliali do betónu a chytili ich len vďaka tomu, že do toho betónu vpísali svoje mená.

8. Boli sme spolužiaci na strednej. On bol jeden z tých triednych šašov, až na to, že jeho vtipy neboli vtipné. Skôr odporné. Po maturite zmasakroval bezdomovkyňu, s ktorou údajne chodil. Kuchynským nožom. Na súde neukázal ani štipku súcitu, práve naopak – bol „nadšený, že konečne ukončil niekoho život“. Jeho otec bol môj vysokoškolský profesor a niesol to veľmi ťažko.

9. Ten chlap bol môj kolega. Nastúpili sme zhruba narovnako a pracovali sme spolu niekoľko rokov. Bol to jeden z tých huličov, čo nonstop básni o všetkých tých žúrkach, na ktorých bol, a ženských, ktoré pretiahol. Bol otravný, takže som sa s ním mimo práce nevídal, ale určite mi nepripadal nebezpečný.

© Profimedia

Nejaký čas po tom, čo som dal výpoveď, som sa dozvedel, že zavraždil svoju frajerku. Jej 5-ročná dcéra bola v tom istom byte. Tú potom zobral na výlet do Texasu, na Štedrý deň ju udusil a napchal do kufra. Odhodil ju za jazdy ku krajnici a odišiel preč.

10. Chodila som s ním do škôlky. Bol to strašne zlatý chlapec, nikdy som ho nevidela hnevať sa alebo trucovať. O niekoľko rokov neskôr som dostala správu: „Ahoj, pamätáš si XY? On a jeho brat zavraždili svojich rodičov.“ 

11. Kamarátil som sa s mužom, ktorého obvinili za fyzické ubližovanie vlastnému synovi. Súdil sa celú večnosť, nechcel priznať, že by niečo také urobil. Nakoniec sa priznala jeho frajerka – vraj si to celé vymyslela, lebo ju podvádzal. Keď sa to dozvedel, zabil najprv ju a potom aj seba.

12. Chodila som s chalanom, ktorý dobodal vlastnú mamu na smrť. Bol to agresívny psychopat a po rozchode som sa musela presťahovať do iného štátu. Bála som sa, že mi ublíži. To, že o pár mesiacov potom zabil svoju mamu, som sa dozvedela až o niekoľko rokov. Dodnes je v base a ja mávam ešte stále nočné mory o tom, že ma jedného dňa nájde.

© Profimedia

Zdroj: StoneColdSleeper / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
11
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
89
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
46
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o svojich domácich miláčikov, ktorí zaspali v krkolomných polohách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME