Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia, ktorí pracovali pre boháčov, sa podelili o absurdné pikošky z ich životov

Niektorí bohatí ľudia majú absurdné móresy.

Buďme k sebe úprimní – s momentálnym zostatkom na účte sú tvoje vyhliadky do budúcna viac než mrzuté a najbližšia výplata na tom pravdepodobne nič nezmení. Najbližšie, ako sa teda môžeš k svetu bohatých dostať, je tento článok. V ňom sa ľudia na Reddite podelili o historky (často bizarné) z práce pre takýchto ľudí a pri niektorých si budeš ozaj klopkať na čelo.

1. Otcov klient kúpil celú ulicu plnú domov a na samom konci si postavil nový pre seba. Ulica bola taká dlhá, že na ňu nechal nainštalovať jeden z tých pozemných eskalátorov, ktoré bývajú na letisku. 

2. Jeden čas som pracovala pre rodinu ruských miliardárov – doučovala som im dcéru. Sedíme si v študovni, keď malá zrazu skríkne: „Ocko je doma!“ a rozbehne sa k oknu. Počula helikoptéru a vedela, že určite pristane u nich na záhrade.

3. V osemdesiatych rokoch som zbežne pracoval pre jedného z korunných princov Saudskej Arábie. Keď sa chcel ubytovať v hoteli, kúpil najvyššie tri poschodia toho najdrahšieho, čo našiel. Jedno poschodie pre personál, ďalšie pre ochranku, na najvyššom bol on aj s kráľovskou rodinou. Raz prišiel len sám so svojimi tromi ženami. Šialené.

Shutterstock

4. Kamarát zo strednej pár rokov pracoval ako pomocník na privátnych jachtách plaviacich sa po Stredozemnom mori. Raz dostal do vrecka 4-tisíc eur, pretože skočil do vody a vylovil ženskej kabelku, ktorá jej tam spadla.

5. Študujem umenie, ale dočasne pracujem ako záhradníčka. Naša firma má na starosti najlukratívnejšie oblasti naprieč celou krajinou. Keď zákazníci zistia, že študujem umenie, väčšinou mi natešene ukazujú svoje najdrahšie kúsky. Pamätám si, ako som raz stála na záchode, vyťahané handry, od hlavy po päty od hliny, tvárou v tvár jednému z Picassových obrazov. Rovno nad misou, veľmi majestátne.

Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

Odporúčame prečítať:

Právnici sa podelili o historky s klientmi, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

6. Môj otec pracoval s loďami a mal kopec známych, ktorí prenajímali drahé jachty. Raz mu jeden z nich zavolal, že si ich prenajal akýsi austrálsky miliardár. Chce, aby mu pristavili jachtu v konkrétnom prístave, na konkrétnu hodinu a loď vybavili večerou pre 50 ľudí. Mala ich odviezť z New Yorku do Sydney. Všetko bolo pripravené… a chalanko neprišiel. 

Vysvitlo, že vôbec neplánoval na lodi odísť. V hoteli rovno nad prístavom mal párty pre svojich ultra zazobaných kamošov a chcel, aby mohol kedykoľvek ukázať prstom z okna a niekomu sa pochváliť: „Pozri, to je moja loď.“ Jedlo tam malo byť len pre istotu, keby sa náhodou chceli ísť pozrieť. Nechceli. Nakoniec sa to všetko vyhodilo.

Shutterstock

7. Pracoval som v reštaurácii, kam sa pravidelne chodili kŕmiť decká miestnych miliardárov. „Povedala som ockovi, že školné stojí 500-tisíc,“ započul som hovoriť slečnu, keď sa jej jeden z kamarátov opýtal, odkiaľ má toľko peňazí. Inokedy zase ďalšia objednala kvantum drahého alkoholu (dokopy niekoľko stoviek, baba nemohla mať viac ako 20). Očividne som sa tváril veľmi zmätene, lebo mala potrebu mi oznámiť: „Ocino vlastní diamantové bane v Afrike.“ 

8. Vďaka športovému štipendiu som sa dostala na prestížnu strednú školu, kam chodili decká z nekresťansky zazobaných rodín (prevažne z Ázie). Jednému spolužiakovi kúpil tatko na narodeniny najnovšie BMW. O rok neskôr zmaturoval, a keďže trepať auto naspäť do Kórey by bolo extrémne nepohodlné, rozhodol sa ho darovať kamarátovi, inému spolužiakovi. Len tak. Chalanovi v sedemnástke spadlo z neba auto v hodnote 70-tisíc.

9. Stalo sa to roky dozadu, keď ešte fičali DVD požičovne. V jednej som pracovala a pamätám si, ako k nám raz večer prišla žena s piatimi A4-kami plnými filmových titulov. Povedala mi, nech vyškrtám, čo z toho máme, a nech jej to všetko nabalím. Účet sa vyšplhal nad tisícku, vtedy riadny peniaz, ale ona to zaplatila akoby nič. Neodpustila som si otázku, čo s tým chce robiť. Bola to osobná asistentka akéhosi boháča, čo sa chystal na mesačnú plavbu svojou privátnou jachtou a nechcel riskovať, že sa bude nudiť.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť