Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Umývač okien – to fakt neznie ako tá najzáživnejšia profesia na svete. A čo sa náplne práce týka, ani nie je. Lenže, nie vždy je to iba o nej. Taký umývač okien má totiž možnosť nahliadnuť ľuďom do ich súkromia, a hoci v niektorých prípadoch naňho číhajú len prázdne miestnosti, v niektorých nie.

Presne o také prípady sa podelili umývači okien na Reddite. Rozprávali o zážitkoch zo svojej práce a o momentoch, na ktoré nikdy nezabudnú. My sme vám desať najbizarnejších zozbierali v tomto článku.

1. Ľudia vo výškových budovách vždy dostanú vopred vedieť, že sa chystá umývanie okien. Vedia deň aj približný čas, kedy budeme na ich poschodí. Aj napriek tomu niektorí skoro dostanú infarkt, keď nás zbadajú. Najlepší bol chlapík, ktorý si v kancelárii pri porne poťažkával vtáka. Keď ma zbadal, ukázal mi palec hore a pokračoval v činnosti. 

2. Bol som v tom, že nikto nie je doma. Pokojne som si umýval okná, keď bolo hotové jedno poschodie, spustil som sa na druhé… a čo nevidím. Starší manželský pár, obaja nahí, obaja spolu v sprche.

Žena sa začala predkláňať… v živote som sa tak rýchlo nekatapultoval naspäť hore. Predpokladám, že si ma nevšimli, keďže sme sa o pár hodín neskôr stretli a zdalo sa, že z ich strany je všetko v poriadku.

3. Som na druhom poschodí, žena bývajúca v tomto byte rada kŕmi vtáky. Jej okno bolo odporné, staré, kolom dokola obsr*té vtáčím trusom a čo čert nechcel, v sekunde, ako som sa ho dotkol, niečo sa rozbilo. Okno mi ostalo v ruke. Visel som tam ako obarený s oknom v ruke, h*vná mi lepili prsty, keď vtom mi rovno do ksichtu vletel vták.

© Shutterstock

Bol som v šoku, on bol v šoku, začal som jačať ako zmyslov zbavený a mám taký pocit, že ten debilný operenec tiež. Keď sme obaja dojačali, odletel. Podarilo sa mi okno pripevniť naspäť, zliezol som dole a zavolal opravára. Som si istý, že na tento incident do smrti nezabudnem.

4. Brat umýval okná jednej známej miestnej komičke, ktorá mala dom neďaleko toho nášho. Na druhom poschodí mala spálňu, kde sa nad posteľou vynímala obrovská olejomaľba. Bola na nej ona, tá komička, na štýl „nakresli ma ako jedno z tých francúzskych dievčat, Jack“. Skoro sa zrúbal z rebríka, keď to zbadal.

5. Tornádo. Umýval som okná a zbadal som tornádo. Dostali sme varovanie, že má prísť, ale aj tak to bolo desivé. Bolo asi kilometer od nás a nezdalo sa, že by sa hýbalo do strán, čo jasne indikovalo, že mieri rovno na nás.

Skoro som zoskočil zo štvrtého poschodia, tak rýchlo som sa snažil dostať plošinu dole. Len čo sa dotkla zeme, vbehol som do budovy. Tam som prečkal to najhoršie a odišiel domov.

© Shutterstock

6. Umýval som okná v jednom hoteli, čiže som s univerzálnym kľúčom chodil z izby do izby. Videl som niekoľko erotických pomôcok a podobných srandičiek, honosne vystavených na nočných stolíkoch, ale najviac ma pobavil jeden párik v strednom veku. Kráčal som chodbou a zrazu som započul čudesné zvuky.

Výskanie, vrieskanie, pišťanie… očividne si to v jednej z izieb poriadne užívali. Bol to starší hotel, steny boli tenké ako papier a ich audio doslova otriasalo celou budovou. Niektorí hostia vyšli na chodbu, aby zistili, čo sa deje. Párik očividne netušil, že do svojich posteľných radovánok zasvätil všetkých v rádiuse jedného kilometra.

7. Ako zvyčajne som začal umývať odhora. Na vrchnom poschodí boli z tejto strany len tri okná, dve viedli do spálne a jedno do kúpeľne, ktorá k nej patrila. Uprostred spálne bola polica, na ktorej sa vynímala urna s menom Triple Scoop a pod ňou boli znázornené dva dátumy, asi štyri roky od seba. „To bude zvieratko. Dúfam, že to je zvieratko,“ povedal som si pre seba a pokračoval v práci.

© Shutterstock

Kým som dokončil vrchné poschodie, aj som na urnu zabudol, no potom som sa spustil nižšie. V miestnosti na prízemí bolo 5 – slovom PÄŤ – políc, všetky plné podobných urien. Začal som sa cítiť ako v nejakom béčkovom horore a nemohol som si pomôcť, musel som konfrontovať majiteľov. Vysvitlo, že množia psy – závodné chrty. Triple Scoop bol ich prvý šampión.

8. Makali sme v jednej z najluxusnejších častí Texasu. Ja som dostal vrchné podlažie, ktoré trvá dlhšie, zatiaľ čo dvaja kolegovia išli dovnútra. Boli tam asi desať minút, potom obaja vyšli von, značne nasrdení. Spýtal som sa, čo sa deje.

Jeden kolega vošiel do kúpeľne, stúpil do mláky, no nevšímal si to a začal umývať. Druhý išiel za ním a tiež stúpil do mláky… čohosi. Rozhliadol sa okolo seba a zistil, že podlaha v kúpeľni je prakticky pokrytá močom. Pár, čo v dome býval, mal malé dieťa, o ktoré nikto nejavil záujem.

© Shutterstock

Malý si vlastne robil, čo sa mu zachcelo, do čoho očividne patrilo aj vypúšťanie telesných tekutín rovno na zem. Otec nebol doma a matke to žily teda rozhodne netrhalo. Súdiac podľa vzhľadu by ma neprekvapilo, keby sama mala podobné maniere. V nejakej zatuchnutej diere by som to ešte pochopil, ale že takíto ľudia žijú v baraku za také nekresťanské prachy?! No, mal som dosť.

9. Umývanie bola moja úplne prvá práca. V ten deň som pracoval na jednom rodinnom dome a ako som hľadel dovnútra, zbadal som v jednej z detských izieb skejtbord. Tiež som v tom čase skejtoval a hneď, ako som ju uvidel, som si pomyslel: „Hej, veď túto dosku predsa poznám.“ Patrila jednému chalanovi, čo so mnou chodil do skejtparku.

Keď som ho tam najbližšie stretol (rád by som poznamenal, že sme dovtedy spolu prehodili asi osem slov), prišiel som za ním a povedal: „Počuj, ty vyzeráš ako niekto, kto má čierne posteľné návliečky.“ Divne na mňa pozrel a potom neisto prehlásil, že fakt má čierne návliečky. „Také s bielymi štvorcami? Oh, a mám taký pocit, že steny v izbe máš modré…“

© Shutterstock

Vyzeral dosť vydesene. „Ako to všetko, k*rva, vieš?!“ opýtal sa ma. Nechcelo sa mi ho už viac naťahovať, tak som vyšiel s farbou von. Dnes je z neho jeden z mojich najlepších a najbližších kamarátov.

10. Chlapík mal na sebe kompletnú death metalovú garderóbu – vlasy nagélované do takých tých pichliačov, kožená bunda aj nohavice, očná linka a maskara – a niečo pozeral na počítači. Celý čas, čo som mu umýval okno, mi pozeral hlboko do očí. Mal som pocit, že z vrecka vytiahne mačetu a rovno ma tam naporciuje.

Potom som si všimol, čo mu hrá na počítači. Ten chlapík pozeral My Little Pony. Zrazu mi už neprišiel taký desivý, a keď si všimol, že vidím jeho ružovú poníkovú obsesiu, ešte sa na mňa aj usmial. Milé. Milé, ale stále dosť divné.

© Shutterstock

Zdroj: Noah19or22 / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť