Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Ak sa nechceš na smrteľnej posteli pozerať na svoj život so smútkom, čo sa ti v strategických intervaloch zosúvali na plecia, nájsť si dobrú prácu je celkom solídny začiatok. Je to náročné. Nikto netvrdí, že nie. Zamestnávatelia chcú väčšinou mladých ľudí s dvadsaťročnou praxou, ktorým dobrosrdečne nadelia dve eurá na hodinu, lebo najlepšou plácou sú im, koniec-koncov, aj tak získané skúsenosti.

Ale dá sa to. „Ľudia, ktorí milujete svoju prácu, čo robíte?“ spýtal sa na Twitteri používateľ @mistermoviespod, a ak si čakal, že veľa odpovedí práve nedostal, si na omyle. Do diskusie sa zapojili ľudia z celého sveta a horlivo začali predstavovať svoje milované profesie. Nájde sa medzi nimi taká, ktorú by si si rád vyskúšal aj ty?

1. Biologička

Som biologička so špecializáciou na reprodukciu koralov. Väčšinu dní strávim v laboratóriu starostlivosťou o koraly alebo sa potápam a monitorujem situáciu priamo v teréne. Počas obdobia neresenia robím aj nočné – zbieram gaméty, z ktorých potom prakticky vytvoríme úplne nový koral.

2. Výskumníčka

Som výskumníčka v oblasti voľne žijúcej zveri. V podstate chodím po lese a starám sa o tam žijúce zvieratá. Toto som ja s kolibríkom rubínovokrkým (odchyt prebehol v súlade so všetkými povoleniami a protokolmi a následne sme ho vypustili tam, kde sme ho za účelom výskumu našli).

3. Univerzitná profesorka

Som profesorka na univerzite. Mám možnosť pracovať na nádherných, vzdialených miestach a učiť sa, ako funguje Zem. Premýšľam, učím sa, myslím strategicky, zhováram sa s ľuďmi a dávam im príležitosti a potrebnú podporu na dosiahnutie ich cieľov.

4. Majiteľka psej škôlky

Dala som výpoveď vo svojej predchádzajúcej práci a zavesila na Facebook inzerát, či niekto nehľadá človeka na venčenie psa. Dnes, o tri roky neskôr, som hrdou majiteľkou škôlky pre psov.

5. Pilot lietadla

Niekoľko desaťročí som pôsobil ako veterinár a bolo to náročné. Potom som sa stal pilotom. Zbožňujem tú prácu! Ako sa zdá, na niektoré veci nikdy nie je príliš neskoro.

6. Pohrebník

Pracujem v pohrebníctve. Je to veľmi ťažká robota, ale všetka tá láska od rodín, ktorým si pomohol prejsť si tým najťažším obdobím ich životov, hovorí za všetko.

7. Event manager

Som event manager. Prídeme na miesto, postavíme stage, postaráme sa o ozvučenie, osvetlenie, stenu, ktorá prehráva videá, a mnoho ďalšieho. Okrem toho robím vlastnú hudbu, ale to mi zatiaľ ešte účty neplatí.

8. Architektka

Som architektka. Väčšinou upravujem už existujúce verejné budovy a priestory tak, aby boli dostupné aj ľuďom na vozíku, prípadne mamičkám s kočíkmi. Z času na čas zoberiem aj prácu na nejakom dome. Prístupnosť verejných budov pre mňa znamená veľa, ale projektovanie domov je zábava.

9. Výrobca skriniek do kuchyne

Vyrábam skrinky do kuchyne na mieru. Mám dve garáže na tri autá, jednu na rezanie dreva a druhú na zostavovanie skriniek, ich maľovanie a celkové dokončovanie. Ak nerátam manželku, ktorá pomáha s doručením, som na to sám. Toto je presne ten typ práce, ktorý si naozaj užívam.

10. Fotografka áut

Fotím autá pre luxusného automobilového predajcu. Je to veľmi zábavná práca a často sa vyskytnem v blízkosti veľmi ojedinelých modelov áut.

11. Kozmetička

Som kozmetička. Celý deň sa starám o pleť (masky, chemické pílingy a podobné veci) a moje klientky sú úžasné.

12. Majiteľka psieho salónu

Strihám psov. Pracujem sama, v tichosti, pokojnom prostredí, môžem sa kreatívne činiť a tráviť čas so psami.

13. Kamerový technik

V rámci mojej práce sa venujem časozberným videám. Rozmiestňujem kamery na rozličných miestach, demontujem ich, opravujem ich a neskôr editujem výsledný produkt. Je to zvláštny mix práce, ktorá si občas vyžaduje veľkú odbornú zručnosť a občas vôbec nie. Dostal som sa k tomu úplnou náhodou.

14. Kapitán lode

Riadim 300-metrovú nákladnú loď.

15. Dekoratérka dezertov

Zdobím torty vyrobené na rastlinnej báze a pracujem na rozbehnutí svojej vlastnej firmy. Musím priznať, že túto prácu milujem. Ak máš umelecké sklony, poleva je celkom zaujímavé médium na prácu.

16. Majiteľka kaviarne

Vlastním kaviareň v našom malom mestečku. Rada vstávam skoro ráno, aby som napiekla, pripravila skvelú kávu a urobila dni mojich zákazníkov aspoň o čosi príjemnejšími.

17. Školská fotografka

Som školská fotografka. Cestujem po krajine a fotím deti do školskej ročenky. Moji obľúbenci sú predškoláci a krpci zo základných škôl. Každý deň vidím východ slnka a množstvo úprimných úsmevov. Pre to sa jednoznačne oplatí vykotúľať z postele.

18. Vedec

Skúmam ostatné planéty. Toto je malé tornádo zvané aj „prachový diabol“ na Marse.

19. Výrobca nábytku

Ako malý som si v garáži vyrábal hračkárske meče a zistil som, že vyrábať veci mi od prírody celkom ide. Teraz mám svoju vlastnú stolársku dielňu v New Yorku, v ktorej navrhujem a vyrábam nábytok na mieru. Vlastne mám každý deň tvorivé dielne.

20. Letecká podpora dopravného servisu

Lietam nad mestom v helikoptére, podávam hlásenia o dopravnej situácii a zhotovujem fotky Vancouveru zhora.

Zdroj: mistermoviespod / Twitter


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.