Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 12.4.2024
sk
Estera
cz
Julius
, Július, Julian
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá

Niektoré z nich by si radšej ani nevedel.

Nikto sa nechce ocitnúť v súdnom spore s nadnárodným korporátom, ktorého hodinové zisky trojnásobne prevyšujú tvoje celoživotné úspory. Títo ľudia z Redditu nie sú výnimkou. Kým im teda platila dohoda o mlčanlivosti, nepovedali ani slovko, no teraz? Teraz na sociálnej sieti prezradili svoje pikantné tajomstvá, ktoré roky držali v tajnosti.

1. Tajná ingrediencia v našich vychýrených praclíkoch bola – fanfáry, poprosím – prášok do pečiva.

2. Pracoval som na sklade najväčšieho online predajcu na svete. Všetky tie fámy o tom, že sa zamestnanci musia vyprázdňovať do fľaše, nie sú fámy – je to pravda. Týždenne človek nemohol stráviť viac ako 15 minút mimo svojho stanoviska, takže keď sa to rozráta na jednotlivé návštevy toalety, každý z nás mal len niekoľko sekúnd. Ak si robil na opačnej strane haly, nemal si na výber.

3. Robil som vo fabrike na výrobu dámskych hygienických produktov. Vložky prichádzali na páse a potom sa balili do niekoľkých rôznych škatúľ. Od značkových vložiek za niekoľko eur až po tie najlacnejšie, čo nájdeš zadarmo na verejných toaletách – všetko to boli tie isté produkty. Ako bonus sme niekedy prebaľovali vložky dovezené z Číny do škatúľ, na ktorých sa písalo, že boli vyrobené niekde úplne inde.

Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá
Shutterstock

4. Opatrovala som dieťa jednému veľmi prominentnému páru. Musela som podpísať dohodu o mlčanlivosti, nesmela som ho fotiť ani o ňom rozprávať, no úprimne? Nerobila by som to, ani keby som smela. Nie všetci bohatí ľudia sú kreténi a tento manželský pár bol jeden z najmilších a najslušnejších, pre aký som kedy pracovala.

5. Jeden z najznámejších výrobcov elektrických automobilov sa už šesťkrát pokúšal licencovať svoje autá na pretekanie a ani raz to nevyšlo. Vďakabohu. Keď sme tie autá testovali, pri vysokej rýchlosti sa im doslova za jazdy roztápala baterka a spoločnosť sa nám vyhrážala súdom, ak to nezamlčíme vo výslednom reporte.

Ray Foster vlastne neexistoval. Aké nepresnosti sme videli vo filme Bohemian Rhapsody?

Odporúčame prečítať:

Ray Foster vlastne neexistoval. Aké nepresnosti sme videli vo filme Bohemian Rhapsody?

6. Pristihla som svojho šéfa obrábať jednu kolegyňu. Bol ženatý. Ponúkol mi povýšenie a peniaze na ruku, ak ostanem ticho, no jeho mama mi dala dvojnásobok, aby som odišla. Zobrala som to. Všetci moji kamaráti si myslia, že som si skrátka našla lepšiu robotu.

Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá
Shutterstock

7. Pracoval som ako SBS-kár a vrátnik v uzamknutom susedstve pre extrémne bohatých ľudí. Bavíme sa v okruhu top 500 najbohatších ľudí sveta. Hneď na úvod sme sa museli naučiť, ktoré autá sú „autorizované“, aj keď autorizované nie sú, lebo sme mali prísny zákaz zastaviť ich a čokoľvek sa ich pýtať. Boli to totiž drogoví díleri.

8. YouTube je veľmi neetická platforma. Pokiaľ má tvoj účet niekoľko miliónov sledovateľov, bežné pravidlá na teba prakticky neplatia. Doslova môžeš mať vo videu desaťročné decko vo vyzývavom oblečení, ktoré twerkuje rovno do kamery, a tvoje video nielenže neodstránia, ešte ti na ňom ani nestopnú reklamy.

Okrem toho tam každý deň pribúdajú tisíce videí s takým príšerným a mrazivým obsahom, že sa to ani nedá opísať. Všetky ich prezerajú skutoční ľudia. Niet divu, že veľa z nich z tejto práce odchádza s depresiou, úzkostnými stavmi a posttraumatickou stresovou poruchou.

9. Keď som býval v New Yorku, zaplatili mi, aby som išiel na premiéru známeho filmu a pri červenom koberci sa tváril ako nadšený fanúšik. Všetci „fanúšikovia“ boli zaplatení. Museli sme kričať od radosti, keď okolo nás prechádzali známi herci a hlavne, keď nám mával režisér.

Ľudia, ktorým vypršala dohoda o mlčanlivosti, prezrádzajú svoje pracovné tajomstvá
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.