Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Písal sa september roku 2018 a McDonald’s sa rozhodol prebrať titul eko lídra na pôde reťazcov s rýchlym občerstvením. Slovami bežných smrteľníkov, prestal používať plastové slamky. Morským korytnačkám vtedy možno začalo svitať na lepšie časy (predsa len, viac ako osem miliárd slamiek ročne urobí svoje), zákazníci však takí nadšení neboli. Niežeby im stav oceánov nerobil starosti, ale nové papierové slamky boli prakticky nepoužiteľné.

Ako to už s papierom býva, kontakt s kvapalinou nenesie práve najlepšie, a tak sa veľa ľudí sťažovalo, že sa slamka rozmočí skôr, ako stihnú nápoj dopiť. Super, nie? McDonald’s si nehodlal nechať pokaziť povesť a sťažnosti zákazníkov vypočul. Papierové slamky začal vyrábať hrubšie, tie sa rozmáčali menej a všetci boli spokojní. Teda všetci, ktorí si odmysleli skutočnosť, že ich nové hrubšie slamky už neboli recyklovateľné, a teda ani eko… a teda to celé nemalo vôbec žiaden zmysel.

Shutterstock

„Vzácne“ plastové slamky predávajú za tisíce eur

Alebo skoro žiaden. Pretože predsa len sa našli ľudia, ktorí zistili, ako na celej veci profitovať a či už je to politicky korektné alebo nie, našli spôsob, ako z toho vyťažiť celkom slušný balík. Niekoľko desiatok predajcov sa totiž momentálne snaží speňažiť „vzácne“ plastové slamky z McDonald’s na eBayi. A malé peniaze za ne teda rozhodne nepýtajú.

Ceny plastových slamiek, ktorých výrobné náklady sa hádam nevyšplhajú nad pár centov, predávajú za nehorázne prachy. Bavíme sa o tisícoch. Nie o jednej tisícke, ani o dvoch, dokonca aj tri im boli málo… títo predajcovia majú drzosť pýtať za slamky viac ako štyritisíc eur. Za slamky, ku ktorým pravdepodobne prišli ako slepé kury k zrnu, keďže boli zadarmo dostupné na každej prevádzke.

eBay (https://www.ebay.co.uk/itm/RARE-Plastic-Mcdonalds-straw-still-in-paper/254761902036?hash=item3b50fe1fd4%3Ag%3AZ1IAAOSwxSNfmX8I)

Nuž, kde je dopyt, tam je ponuka, a keď to niekto kúpi… Človek sa asi nemôže hnevať, že sa niekto iný rozhodne vyplniť dieru na trhu, či? Ponaučenie je teda prosté – nikdy nič nevyhadzuj. Nevieš, akú to bude mať hodnotu… a možno to ani nikdy nezistíš, lebo ak budeš doma skladovať každú kravinu, mama alebo partner ťa znesú zo sveta skôr, ako budeš mať šancu. Ale to je teraz vedľajšie. Nie?

Zdroj: eBay 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť