Ľudia na eBayi predávajú „vzácne“ plastové slamky z McDonald’s. Kupcov vyjdú na tisíce eur

V dnešnom svete je možné všetko.

Zdroj: Shutterstock

Písal sa september roku 2018 a McDonald’s sa rozhodol prebrať titul eko lídra na pôde reťazcov s rýchlym občerstvením. Slovami bežných smrteľníkov, prestal používať plastové slamky. Morským korytnačkám vtedy možno začalo svitať na lepšie časy (predsa len, viac ako osem miliárd slamiek ročne urobí svoje), zákazníci však takí nadšení neboli. Niežeby im stav oceánov nerobil starosti, ale nové papierové slamky boli prakticky nepoužiteľné.

Ako to už s papierom býva, kontakt s kvapalinou nenesie práve najlepšie, a tak sa veľa ľudí sťažovalo, že sa slamka rozmočí skôr, ako stihnú nápoj dopiť. Super, nie? McDonald’s si nehodlal nechať pokaziť povesť a sťažnosti zákazníkov vypočul. Papierové slamky začal vyrábať hrubšie, tie sa rozmáčali menej a všetci boli spokojní. Teda všetci, ktorí si odmysleli skutočnosť, že ich nové hrubšie slamky už neboli recyklovateľné, a teda ani eko… a teda to celé nemalo vôbec žiaden zmysel.

Shutterstock

„Vzácne“ plastové slamky predávajú za tisíce eur

Alebo skoro žiaden. Pretože predsa len sa našli ľudia, ktorí zistili, ako na celej veci profitovať a či už je to politicky korektné alebo nie, našli spôsob, ako z toho vyťažiť celkom slušný balík. Niekoľko desiatok predajcov sa totiž momentálne snaží speňažiť „vzácne“ plastové slamky z McDonald’s na eBayi. A malé peniaze za ne teda rozhodne nepýtajú.

Ceny plastových slamiek, ktorých výrobné náklady sa hádam nevyšplhajú nad pár centov, predávajú za nehorázne prachy. Bavíme sa o tisícoch. Nie o jednej tisícke, ani o dvoch, dokonca aj tri im boli málo… títo predajcovia majú drzosť pýtať za slamky viac ako štyritisíc eur. Za slamky, ku ktorým pravdepodobne prišli ako slepé kury k zrnu, keďže boli zadarmo dostupné na každej prevádzke.

eBay (https://www.ebay.co.uk/itm/RARE-Plastic-Mcdonalds-straw-still-in-paper/254761902036?hash=item3b50fe1fd4%3Ag%3AZ1IAAOSwxSNfmX8I)

Nuž, kde je dopyt, tam je ponuka, a keď to niekto kúpi… Človek sa asi nemôže hnevať, že sa niekto iný rozhodne vyplniť dieru na trhu, či? Ponaučenie je teda prosté – nikdy nič nevyhadzuj. Nevieš, akú to bude mať hodnotu… a možno to ani nikdy nezistíš, lebo ak budeš doma skladovať každú kravinu, mama alebo partner ťa znesú zo sveta skôr, ako budeš mať šancu. Ale to je teraz vedľajšie. Nie?

Zdroj: eBay 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 vecí, ktoré vyzerajú ako niečo celkom iné, ako v skutočnosti sú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME