Ľudia na internete sa zhodujú, že Simpsonovci predpovedali príchod ekoaktivistky Grety

Môže to ešte niekoho prekvapiť?

Zdroj: 20th Century Fox Television

Tvorcovia seriálu Simpsonovci majú fenomenálny talent na popisovanie ľudskej nátury. Mnohé vtipné okamihy pôsobia absurdne, ale zároveň až bolestivo reálne. V priebehu rokov sa preto seriálu podarilo predpovedať mnohé udalosti, ktoré sa stali skutočnosťou – či už je to prezident Trump, kampaň #metoo či koniec Game of Thrones.

Lisa Simpsonová je na svoj vek veľmi angažovaná a sebavedomá. Školáčka sa zaujíma o dianie okolo seba a verí, že svet sa dá zmeniť k lepšiemu. Jednou z jej najvyšších priorít je ochrana prírody a ekologický aktivizmus.

Lisa vynakladá veľké úsilie na to, aby varovala verejnosť pred nebezpečným znečistením a vyzývala na boj proti globálnemu otepľovaniu. Ľudia si všimli, že tento opis perfektne sedí aj na šestnásťročnú švédsku ekologickú aktivistku Gretu Thunbergovú.

Prejavy Grety najviac pripomína reč z jednej epizódy z roku 2009. V nej dostali žiaci zo springfieldskej základnej školy úlohu pripraviť prezentáciu o tom, ako si svoje mesto predstavujú o 50 rokov. Lisa, samozrejme, varuje pred ekologickou katastrofou, ktorá môže Springfield postihnúť, ak ľudia nezmenia svoje správanie. Slová akoby vypadli z úst mladej švédskej aktivistky.

Predpovede Simpsonovcovhotovým fenoménom a je isté, že kým ľudstvo bude existovať, vždy natrafí na udalosti, ktoré seriál predpovedal. Dúfajme, že katastrofické vízie Grety a Lisy medzi ne patriť nebudú…

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o činnosti, ktoré sú podľa nich omnoho ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdajú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME