Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, aké absurdnosti sa ich pýtali na pracovných pohovoroch

"Nechcete si dať zmenšiť prsia?"

Pracovné pohovory sú naprd a každý, kto už na jednom bol, nám dá nepochybne za pravdu. Personalisti sa pýtajú absurdné otázky a človek nevie, ako na ne odpovedať, aby dostal prácu, no zachoval si aspoň akú-takú integritu. Prečo odchádzate z bývalého zamestnania? Prečo chcete pracovať práve u nás?

Lenže to je bežná prax. Otázky, o ktoré sa nedávno podelili ľudia na Reddite, sú však všetko, len nie bežné. Sú bizarné, hlúpe a nanajvýš nevhodné. No veď, presvedčte sa sami.

1. „Hej, nie si ty ten chlapík, čo mi visí tisícku?“ V miestnosti ostalo hrobové ticho, potom sa chalan – pravdepodobne manažér – schuti zasmial. Mne to vtipné neprišlo.

2. „Zvažoval si niekedy pohlavný styk so zvieraťom?“ Bol som napojený na detektor lži, čo ma stresovalo samo osebe, a táto otázka to celé zaklincovala.

3. „Nevadilo by vám chodiť bez trička?“ Malé súkromné kasíno, ktoré pravidelne hostilo vymyslené charitatívne akcie, aby od ľudí vymámili peniaze. Ja som sa hlásila na pozíciu krupiérky a inzerát určite nespomínal, že by som mala hosťom ukazovať kozy. Personalistka sa ma opýtala, či by mi nevadilo chodiť hore bez a v putách, ako mužský personál. No to teda vadilo, moja.

Shutterstock

4. „Keby sme vás preložili do iného štátu, boli by ste ochotná rozviesť sa so svojím manželom a ísť?“ Ospravedlňte ma za netaktnosť, ale čo je toto, k*rva, za otázku?! Okrem toho, bavíme sa o pomerne malej reklamnej agentúre, ktorá má dokopy asi dvoch medzinárodných klientov. Prácu som nevzala, aj keď ma chceli, takže mi nasledujúci týždeň vyvolávali každé dve hodiny. Určite to bola prosperujúca firma.

5. „Nepriťahujú vás neplnoleté dievčatá, však?“ Bol to pohovor na pozíciu údržbára na súkromnej strednej škole. Všetko išlo hladko, myslel som si, že sa im páčim, a potom prišla táto perlička. Asi som sa zatváril veľmi prekvapene, keďže sa personalista začal ospravedlňovať a vysvetlil mi, prečo sa to pýta.

Mohlo by ťa zaujímať:

Vydarené hlášky slovenských babičiek, ktoré skutočne nemajú chybu

Bývalý údržbár bol sexuálny deviant, obťažoval mladé študentky. Chápem, že sa chceli poistiť, ale… naozaj si myslia, že keby som bol pedofil, tak rovno vybalím všetky karty na stôl?!

6. „Ktorú učiteľku ste neznášali a prečo?“ Išiel som cestou úprimnosti. Povedal som, že som sa s jednou profesorkou nezhodol na knihe – bola to jej obľúbená, mne sa nepáčila – a ona mi odvtedy strhávala body na každom teste. Žena sa na mňa skúmavo pozrela, potom zvraštila čelo a prehlásila: „To je veľmi neprofesionálne… nemať rád učiteľku. Očividne vám slovo úcta nič nehovorí.“

Shutterstock

7. „Viete plávať?“ zahlásil personalista ešte vo dverách. Povedal som, že neviem. Rozlúčil sa, povedal, že ho tešilo, a odišiel. Dobre, chápal by som, ak by som chcel byť plavčíkom alebo inštruktorom plávania, asi by sa mi zišlo, nech sa neutopím… ale ja som chcel byť softvérovým technikom.

8. „Veríte na Yetiho?“ Vznikla z toho celkom zaujímavá debata, ale aj tak je to to najdivnejšie, čo sa ma kedy kto na pohovore opýtal.

9. „Prečo si myslíte, že si zaslúžite túto pozíciu, keď ste nechodili na tú a tú univerzitu?“ Bol to kolosálny kretén, ktorému sa zhodou okolností podarilo vyštudovať jednu z najprestížnejších vysokých škôl na svete. Potom teatrálne roztrhal môj životopis, pľasol si po čele a zahlásil: „Mal som si s ním radšej vytrieť r*ť.“

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.