Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, aké kruté slová ich rodičov im ešte aj po rokoch nedajú spávať

Niektoré slová sa ti vryjú priamo do duše.

Rodičia by mali byť tí, čo nás ľúbia, nech sa deje čokoľvek, podporujú a chránia pred celým svetom, no niekedy sú to práve oni, čo nám najviac ubližujú. Títo ľudia to môžu len potvrdiť. Na Twitteri sa nedávno podelili o to najhoršie, čo si od svojich rodičov vypočuli. A väčšinu z nich to stále bolí, aj keď sú to už roky…

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

1. Mama mi na smrteľnej posteli povedala, že sa za mňa hanbí. Snažím sa nahovoriť si, že to z nej hovorili lieky, ale akosi to vôbec nepomáha.

2. Mala som 15 a chlapec, ktorý sa mi páčil, mi povedal, že som škaredá. Mama vbehla do izby, keď som plakala, a nechcela odísť, kým som jej nepovedala, čo je vo veci. „A to je všetko?“ odbila ma, keď som to zo seba konečne dostala. Potom sa zasmiala a odišla to vytrúbiť celej rodine.

3. Po tom, čo som sa útrpne prebrodila strednou (mám ADHD a posttraumatický syndróm), ma prijali na dobrú vysokú. Nadšená som prišla za otcom a poprosila ho, či by mi pomohol to finančne utiahnuť. „Načo? Na teba je škoda míňať peniaze,“ povedal mi. Trvalo mi desať rokov, kým som si spravila titul bez jeho pomoci, ale napokon som to dokázala.

4. Mala som asi štyri, keď som povedala mojej mame, že sa stále cítim osamelo. „Nuž, mohla si mať bračeka, ale bola si taká neposlušná, že mi umrel v brušku.“

Shutterstock
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

5. Mala som dvojičky a po pôrode sa mi nedarilo schudnúť. Jedného dňa k nám prišli na večeru naši, tak som sa vyobliekala, vymaľovala a konečne som sa zase cítila dobre vo vlastnej koži. Môj otec si ma len premeral pohľadom a skonštatoval: „Kedysi si bola taká pekná…“

6. „Si strašne škaredá,“ povedala mama môjmu 7-ročnému ja a aj po viac ako desiatich rokoch a intenzívnej terapii to má stále dopad na to, ako sa vnímam. Nemám z detstva žiadne fotky a toto je jediná spomienka, ktorá sa mi s tým obdobím spája.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci nakreslili, ako si najradšej vychutnávajú pivko. Zahlasuj, kto sa stane víťazom súťaže

7. Nepovedala mi to do tváre, ale raz som mamu začula hovoriť svojej kamarátke, že je prekvapená, ako niekto taký hlúpy mohol vôbec dochodiť strednú. Potom ma presviedčala, že právnická škola bude nad moje sily a že to určite nezvládnem. Mám 32 a čoskoro na ňu nastupujem. Pamätaj, že nikdy nie si príliš starý, aby si si splnil svoje sny.

8. Mala som 13 a môj otec mi povedal, že ma nikdy nikto nebude ľúbiť. „Aj keby to niekto skúsil, časom mu dôjde, aká prehnitá vo vnútri si, a utečie.“ Už sú to roky, ale stále to bolí, akoby to povedal včera.

Shutterstock
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA