Ľudia prezradili, aké najväčšie bizarnosti urobili, keď nemali peniaze

Prázdne vrecká podnecujú kreativitu.

Zdroj: © Shutterstock

Nebudeme si klamať – v dnešnej dobe sú peniaze všetko a s prázdnymi vreckami ďaleko nezájdeš. Lenže niekedy sa skrátka stane to, že nemáš ani na slanú vodu. Vtedy máš dve možnosti: buď sa budeš utápať v ľútosti a plakať nad nešťastným osudom, alebo nájdeš spôsob, ako obabrať systém. Títo ľudia si vybrali tú druhú možnosť a na Twitteri sa podelili o svoje príhody.

1. Prenajal som si na jeden deň auto, presne ten istý model, aký mám ja. Prišiel som domov a prehodil som z neho všetky štyri pneumatiky na svoje auto, pretože tie moje boli v dezolátnom stave. Potom som auto vrátil. V podstate som mal set úplne nových kvalitných pneumatík za 70 eur.

2. S frajerom občas v obchode zlepíme cenovku s čiarovým kódom zo zlacneného produktu a nalepíme ju na niečo drahšie, čo si chceme kúpiť. Väčšina predavačiek sa nad tým ani nepozastaví, veď za ten plat im to môže byť jedno. Minule sme takto zobrali novú udicu na ryby. Pôvodne stála okolo stovky, my sme ju mali ani nie za päť.

3. Na škole som si zvykol požičiavať učebnice na Amazone a vždy som ich zabudol vrátiť. Pokuty za neskoré vrátenie narástli do výšky ceny samotných učebníc a ja som nebol ochotný to platiť… tak som vymazal účet aj s informáciami o kreditnej karte. Nečakal som, že to bude také jednoduché, ale fungovalo to.

4. S kamošmi sme našli kupóny do miestneho reťazca s rýchlym občerstvením na burger zdarma. Vo Photoshope som prepísal dátum exspirácie a vytlačil som si ich viac. Jedli sme zadarmo celé leto.

© Shutterstock

5. Objednal som si jedlo cez UberEats, zapol som aplikáciu pre šoférov, počkal vonku pred reštauráciou a prijal som svoju vlastnú objednávku. Dostal som zaplatené za to, že som si doručil domov vlastné jedlo.

6. Moja sestra si chcela kúpiť gril, ale poštovné bolo drahé a ona nemala dosť veľké auto. Tak išla do predajne áut, tvárila sa, že si chce kúpiť dodávku, a odišla s ňou na testovaciu jazdu. Počas nej zbehla do obchodu, naložila gril a doviezla si ho domov. Nikto na nič neprišiel a všetci boli spokojní… teda asi až na toho chlapíka, čo dúfal, že v ten deň predá dodávku.

7. Pracovala som v rýchlom občerstvení a pokladňa automaticky na každý x-tý blok tlačila dotazník o spokojnosti zákazníka. Keď ho vypíšeš, dostaneš sendvič zdarma. U nás bloky aj tak nikto nebral, tak som si ich vždy schovávala, vypisovala dotazník a potom som na obed jedla zadarmo. Niekedy som doniesla sendvič aj mame a dodnes nechápem, prečo nikomu nebolo divné, že za ne neplatím.

8. Na vysokej som bývala na lacnom intráku, kde nebolo absolútne nič, dokonca ani toaleťák. Takže vždy, keď sme išli na športové sústredenie a bývali sme v hoteli, pobrala som všetky rolky, ktoré sa mi dostali pod ruku. Ich to aj tak nezruinuje a ja som ich veľmi, fakt veľmi potrebovala.

© Shutterstock

9. Na strednej som z Googlu sťahoval fotky nechutného jedla z reštaurácií, aby som potom mohol do nejakej zavolať a povedať, že mi pokazili objednávku. Vždy som povedal, že nemám blok, ale zato som si to odfotil. Naleteli. Každý jeden raz mi dali ako odškodné jedlo zadarmo.

10. Pracovala som v pizzerii, kde sa neunúvali ponúknuť nám obed zadarmo. Keď som bola fakt hladná a nemala som ani cent, zavolala som kamoške a poprosila ju, nech objedná jedlo (to, na čo som práve mala chuť). Neskôr, keď sa už pripravovalo a nebolo cesty späť, zavolala a objednávku zrušila. Jedlo som hodila do odpisu a zjedla som ho ja.

11. Išiel som do Vegas totálne bez peňazí, mal som len na ubytovanie. Prvú noc som podal sťažnosť na pokazenú klimatizáciu, ktorá je pre mňa ako astmatika nevyhnutná, najmä v hoteli, kde sa to priam hemží cigaretovým dymom. Okamžite mi ako odškodné ponúkli lepšiu izbu. Potom som obehal všetky kasína a zapísal sa do ich vernostných programov s odmenami. Nachodil som v ten večer asi desať kilometrov, ale zarobil som štyri stovky.

12. Kúpil som si ročnú permanentku do fitka, vychádzalo to asi na 10 eur mesačne. Chodil som sa tam sprchovať ráno aj večer. Môj účet za vodu klesol v priemere o 80 eur na mesiac. Podľa mňa celkom dobrý deal.

© Shutterstock

13. Zákazník si u nás zabudol nové Raybany a už sa pre ne nevrátil. Tak som sa chopila príležitosti. Zašla som do predajne a povedala, že som stratila obal. Chlapík bol veľmi milý, dal mi zadarmo nový obal a ešte mi ich aj vyčistil. Potom som išla do obchodu, kde ich predávajú, a skúsila ich vrátiť – povedala som, že nemám blok, ale mám ich celé aj s obalom. Zožrali mi to, zobrali ich naspäť a ja som zarobila dve stovky.

14. Odmietla som platiť nekresťanské prachy za extra batožinu, tak som si obliekla naraz štyri podprsenky, päť veľkých tričiek a zvyšok oblečenia som napchala do tašky od notebooku. Bol to osemhodinový let, potila som sa ako prasa, ale stálo to za to.

15. Pracovala som na benzínke. Vždy, keď zákazník nemal vernostnú kartu, potajomky som priložila svoju a zbierala som body. Potom som tankovala takmer zadarmo.

16. S vtedajšou frajerkou sme chceli ísť do autokina. Lístok pre jednu osobu stál 7 eur a my sme mali presne 7 eur, tak som ju šupol do kufra, kúpil lístok pre seba a odparkoval ďaleko od vstupu. Neviem, či to bola práve jej predstava ideálnej romantiky, ale nikto na to neprišiel a film bol super.

© Shutterstock

Zdroj: APimpNamedDrip_ / Twitter


Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
140
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
7 toxických partnerov, ktorí ti znechutia vzťahy a život

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME