Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 26.9.2023
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, aké nové návyky zmenili ich život v pozitívnom slova zmysle

Drobné zmeny môžu viesť k veľkým výsledkom.

Drobné krôčiky sú tie najdôležitejšie, pretože často sú to tie najmenšie zmeny, ktoré vedú k obrovským výsledkom. Títo ľudia sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Na Reddite sa nedávno podelili o veci, ktoré im zmenili život na nepoznanie. Žiadnu z nich nemožno označiť za celkom radikálnu, napriek tomu mala očividne veľký dopad. Poďme si ich teda prečítať a čo ty vieš, možno sa niektorá zapáči aj tebe.

1. Prestal som čakať len na víkendy. Jasné, voľno je super, ale keď pracuješ päť dní a voľno máš len dva, stále čakať len na ne nie je úplne ideálne. Zábavné a príjemné veci si môžeš naplánovať aj cez týždeň, aj keby to mala byť len úplná maličkosť.

2. Začal som používať zubnú niť. K zubárovi už chodím len na preventívne prehliadky a kaz som nemal už niekoľko rokov. Kúp si zubnú niť. Stojí to pár eur, ale výsledok je na nezaplatenie.

3. Presťahoval som sa čo najbližšie k robote. Viem, že nie každý má tú možnosť, ale pokiaľ tu je, treba ju využiť. Moje ranné cestovanie sa zmenilo z nekonečných 45 minút v zápche na príjemných 15 minút na bicykli, počas ktorých si skvelo prečistím hlavu. Každý deň mám o hodinu viac voľného času a moja kondička je lepšia, ako kedykoľvek predtým.

4. V 47 rokoch som dostala titul bakalára a v päťdesiatke bola zo mňa magistra. Za štyri roky sa moja výplata prakticky zdvojnásobila, čo by sa určite nestalo, keby som počúvala „rady“ môjho okolia a už to nejako len „dobojovala do dôchodku“. Neľutujem nič. Nikdy nie je neskoro.

5. Začala som si pestovať kvetinový záhon. Záhradkárčenie je pre mňa skvelým relaxom a zároveň aj zdrojom pohybu, keďže mám sedavé zamestnanie. Výsledky pozorujem celé leto a je to nádherné. Jasné, niečo vyjde, niečo nie, ale to, čo nevyrastie, ťa aspoň poučí.

Zvyky, ktoré zmenili ľuďom život
Shutterstock

6. Seknúť s alkoholom bolo to najlepšie, čo som pre svoje fyzické aj duševné zdravie mohol urobiť a celkovo pozorujem príjemné zmeny vo vzťahoch s každým v mojom okolí. Posledný rok a pol bol pre mňa najlepší, aký som zažil.

7. Začal som čítať sci-fi a fantasy knihy a konečne som v sebe objavil lásku ku knihám. Dovtedy som si myslel, že pokiaľ nečítaš nejaké hlboké literárne veľdiela, tak to ani nemá zmysel. Blbosť. Čítaj, čo ťa baví. Je to skvelá vec.

Influencerka zúrila, že jej ľudia na stanici metra skákali do záberu. Internet ju vysmial

Odporúčame prečítať:

Influencerka zúrila, že jej ľudia na stanici metra skákali do záberu. Internet ju vysmial

8. Snažím sa splniť si aspoň jednu povinnosť denne. Je až prekvapivé, ako jedna činnosť, hoc aj taká, ktorú z duše nenávidíš, môže pozitívne ovplyvniť tvoje duševné zdravie, keď sa ti ju podarí úspešne dotiahnuť do konca. Pokiaľ zápasíš s depresívnymi sklonmi a neustále máš pocit, že si len na príťaž, umy riady. Vynes smeti. Odpíš na ten mail, čo ti už mesiac visí v schránke. Naozaj to robí divy.

9. Prestal som sa hádať s cudzími ľuďmi v komentároch. Žerie to čas, žerie to energiu a aj tak to nikam nevedie. Tak načo?

10. Začala som jesť večeru v práci. Predtým som vždy čakala, až prídem domov, z práce som odchádzala hladná ako vlk, a keď som autom prechádzala okolo rýchleho občerstvenia, väčšinou som neodolala a niečo si kúpila. Kilá išli hore, len sa tak prášilo. Odkedy som začala jesť v práci, schudla som 25 kíl a som neskutočne spokojná.

Zvyky, ktoré zmenili ľuďom život
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.