Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, aké veci zistili až zahanbujúco neskoro

Kto by bol povedal, že sedan nie je značka auta.

Človek sa učí celý život… niektoré veci však až šialene neskoro. Dôkazom toho sú aj títo ľudia z Redditu. Na sociálnej sieti pod rúškom anonymity prezradili, ktoré veci im mohli dotiecť podstatne skôr, no nikdy sa tak nestalo. Nájdeš medzi nimi takú, ktorá je novinkou aj pre teba?

1. U nás doma sa bežne splachovali hygienické tampóny do záchoda, začala som teda automaticky predpokladať, že je v ňom akási drvička odpadu. Hádzala som doň hocičo – tampóny, vložky, niekedy aj špongie. Mala som 22, keď som zistila, že tam žiadna drvička nie je, a dodnes nechápem, ako je možné, že som ho nikdy neupchala.

2. Trvalo mi 18 rokov zistiť, že kondicionér sa dáva na vlasy po šampóne, nie ešte pred ním. Stále som si lámala hlavu nad tým, prečo mám pred šampónovaním také jemné vlasy. Už viem.

3. Mala som niečo okolo dvadsiatky, keď som objavila Ameriku – paradajkový pretlak a paradajková polievka sú dve rôzne veci. Pamätám si, ako som vyjedala pretlak rovno z plechovky a nevedela som pochopiť, čo na tej polievke všetci vidia. „Veď je to odporné,“ vravela som si. Idiot.

4. Keď som mal osem, myslel som si, že „masturbovať“ a „majstrovať“ sú synonymá. Dnes už rozumiem, prečo sa učiteľka tvárila tak zvláštne, keď som jej oznámil, že ocino často „majstruje“ v garáži.

5. Dlho som nevedela, že tortillové čipsy sa v skutočnosti vyrábajú z tortilly. Jedného pekného dňa som videla kamaráta nakrájať tortillu na trojuholníky, hodiť ich do fritézy a bez srandy som skoro odpadla.

Ľudia prezradili, aké veci zistili až zahanbujúco neskoro
Shutterstock

6. Myslela som si, že poník je mláďa koňa. Celých 23 rokov svojho života.

7. Mala som 17 alebo 18, keď som zistila, že Timbuktu (mesto v Mali) sa skutočne volá Timbuktu a nie Timbuk 2. Dovtedy som žila v predstave, že pôvodne existoval Timbuk číslo jeden, no niečo sa mu stalo a ľudia nechceli, aby ten názov len tak zanikol.

Odporúčame prečítať:

Skúšaš to cez online zoznamky? Takto zanecháš ten najlepší prvý dojem

8. Do dvadsiatich dvoch rokov som si myslela, že sedan je značka auta.

9. Nedocvaklo mi, že orálna antikoncepcia je len antikoncepcia, ktorá sa užíva ústne. Moja prvá myšlienka bola: „To aj z toho sa dá otehotnieť? Dobre vedieť.“ Veľmi dlho mi to nemal kto vyvrátiť.

10. Bonsai nie je druh stromu, ale spôsob, akým ho človek pestuje. Akýkoľvek strom môže byť bonsai. Keď som sa o tom prvýkrát dočítal, otvoril sa predo mnou úplne nový svet.

Ľudia prezradili, aké veci zistili až zahanbujúco neskoro
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje