Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, aké zdanlivo drobné rozhodnutia im kompletne zmenili život

Takýto vývoj situácií skutočne nečakali.

Počul si už o motýľom efekte? To, či trepot krídel motýľa na jednom kontinente dokáže spôsobiť búrku na tom druhom, nie je úplné isté. Napriek tomu je motýlí efekt v našich každodenných životoch pomerne bežným javom. Tieto príhody ti to dokážu.

Ľudia z Redditu sa podelili o zdanlivo nepodstatné rozhodnutia, vďaka ktorým sa im napokon zmenil úplne celý život. A treba podotknúť, že k lepšiemu.

1. Nastúpil som na zlý vlak. Prvý deň v príšernej práci za príšerný plat, no v tej chvíli som nemal na výber. Náhodného chlapíka som sa spýtal na cestu a zistili sme, že ideme zhruba tým istým smerom. Tak sme sa zakecali.

Bol to ašpirujúci filmár a ja som bol fanatik do filmov, no nič v súvislosti s filmami som nikdy neštudoval. Stali sa z nás spolubývajúci, neskôr firemní partneri. Už sú to dva roky, čo sme predali náš prvý film obrovskej produkčnej spoločnosti, a rozhodne nebol posledný.

2. Medzi strednou a vysokou som rok brigádovala v škôlke ako asistentka učiteľa. Jedno z detí malo rečovú vadu a z nejakého dôvodu si ma veľmi obľúbilo. Vďaka tomu som začala úzko spolupracovať s jeho rečovou terapeutkou a zaujímať sa o jazyk ako taký. Rozhodla som sa, že ho pôjdem študovať.

S mojimi známkami by to bol vopred prehraný boj, no daná fakulta akurát vtedy testovala nový model – polovicu študentov prijala len na základe motivačného listu. Hneď na druhý rok pochopili, že to bola blbosť, a celý program zrušili. Každopádne, ja som sa dostala.

Dnes mám titul z psychológie jazyka a čoskoro začínam učiť na rovnakej univerzite, na akej som študovala. Keby som prihlášku podala doslova v ktorýkoľvek iný rok, moje šance by boli zhruba také vysoké ako vyhrať lotériu.

Ľudia prezradili, aké zdanlivo drobné rozhodnutia im kompletne zmenili život
Shutterstock

3. S dvomi kolegami sme mali ísť na večeru. Jeden z nich to zrušil, tak som automaticky čakala, že to zruší aj ten druhý, no obaja sme boli hladní a napokon sme šli. Bolo to ako prvé rande. Toľko sme sa rozprávali a smiali, až nám úplne uniklo, že reštaurácia zatvára a čašníci okolo nás už vykladajú stoličky. O chvíľu oslávime naše šieste výročie a ja nemôžem byť šťastnejšia, že sa to takto vyvrbilo.

4. S mamou sme navštívili jeden bar v Paríži. Mama je ohľadom jedla strašne vyberavá, z jedálneho lístka ju akosi nič neohúrilo, tak sme dopili a pobrali sa inam. Asi desať minút po tom, čo sme odišli, bar napadli teroristi.

Mohlo by ťa zaujímať:

Naši čitatelia si mohli vyskúšať mesačné PREMIUM členstvo ZADARMO. Získali tak prístup k exkluzívnym článkom

5. Kedysi som mala blog a nevedela som si rady s HTML kódom. Napísala som teda náhodnému človeku, čo mal blog tiež a očividne mu tam všetko fičalo, ako malo. Býval asi 500 kilometrov odo mňa, vôbec ma nepoznal a aj tak mi ten kód poslal. Dnes, o štyri roky neskôr, sme svoji, máme spoločný dom a čoskoro sa nám narodí bábo.

6. Dávno-pradávno som skúšal šťastie na online zoznamke a vôbec sa mi nedarilo. Posledné rande som bol odhodlaný zrušiť len z čistého pesimizmu, no napokon mi prišlo tej druhej osoby ľúto. Predsa len, už sme boli dohodnutí. Naše rande trvalo vyše osem hodín, a hoci prešlo už pätnásť rokov, stále sme do seba blázni.

7. Na konferencii som si odbehla zapáliť. Narazila som na známeho, ktorý ma predstavil chlapíkovi, čo bol akurát s ním. Daný chlapík ma nabaláchal, nech pošlem životopis do jeho firmy, vraj majú jednu otvorenú pozíciu. Ani nie o pol roka ma zobral. Tá práca naštartovala celú moju kariéru a totálne zmenila moju trajektóriu. A to všetko vďaka môjmu poondiatemu zlozvyku.

Ľudia prezradili, aké zdanlivo drobné rozhodnutia im kompletne zmenili život
Shutterstock

8. Chystala som sa na backpacking do Kostariky, no sestra ma nahovorila, nech idem radšej do Guatemaly, vraj je tam neskutočne krásne. Tak som išla. O desať rokov neskôr som stále tu, mám syna a s ním aj život, ktorý by som si nepredstavila ani v tom najdivokejšom sne.

9. Raz večer som sa vybrala do rýchleho občerstvenia a namiesto svojej klasickej objednávky – burger a hranolčeky – som si objednala burger s nuggetkami. Stalo sa presne to, čo som čakala. Po burgeri som už nevládala dojesť nuggetky, no bolo mi ľúto ich len tak vyhodiť.

Okrem mňa sedel na prevádzke len jeden ďalší človek, tak som za ním prišla a spýtala sa, či náhodou nemá chuť na nuggetky. „Zobrala som si ich pre seba, ale už nevládzem,“ povedala som. Zobral si nuggetky a dali sme sa do reči. Už sme 16 rokov zobratí a máme spolu nádhernú dcérku.

Ľudia prezradili, aké zdanlivo drobné rozhodnutia im kompletne zmenili život
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.