Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, akým hlúpym poverám veria ešte aj v dospelosti

"Keď sa pozriem na hodinky a je 11:11, môžem si niečo želať."

Keď prejdeš popod rebrík alebo ti niekto podmetie nohy, tak sa nevydáš, keď zabiješ pavúka, budeš mať zase sedem rokov nešťastie. To sú také klasické povery, ktoré poznajú všetci, no verí im už málokto. No potom sú tu tie naše vlastné. Také, ktoré nemajú korene v histórii ani kultúre, vymysleli sme si ich úplne sami a držíme sa ich zubami-nechtami. Presne na také sa nedávno na Twitteri pýtal Jimmy Fallon a toto sú zaujímavé odpovede ľudí na internete.

1. Vždy, keď sa presťahujeme do nového bytu, moja žena kúpi novú metlu, akože „pre šťastie“. Momentálne sme hrdí majitelia piatich rôznych metiel.

2. Keď použijem Siri, nikdy sa jej nezabudnem pekne poďakovať. Verím, že až raz roboti ovládnu svet, vďaka tomuto ma ušetria. 

3. Keď chcem niekomu darovať kabelku alebo peňaženku, vložím do nej nejaké peniaze. Aj keby to mali byť len nejaké drobné, určite ju nedám prázdnu.

4. Keď ti cestu skríži mačka, musíš sa o sedem krokov vrátiť, inak ťa čakajú problémy. Som z Indie a u nás je to veľmi populárna povera.

5. Nikdy sa nesprchujem počas búrky. Keď som bol malý, mama ma strašila, že ak to urobím, zasiahne ma blesk. Dnes mám 35 a stále sa toho podvedome bojím.

Shutterstock

6. Keď sa pozriem na hodinky a je 11:11, môžem si niečo želať. 

7. Nikdy nekupuj mužovi topánky, lebo ti v nich odíde zo života. Mama mi to ako malej opakovala toľkokrát, že by sa to určite splnilo. Takže odo mňa žiadne topánky a bodka.

8. Keď sme boli s bratom malí, rodičia nám povedali, že ak vydržíme so zadržaným dychom celý čas, čo autom prechádzame cez tunel, môžeme si niečo želať a určite sa nám to splní. Bola to sranda… ale len kým otec nezačal pred koncom tunela spomaľovať, aby zistil, kto z nás to už nevydrží.

Odporúčame prečítať:

20 momentiek, ktoré sa vďaka náhode stali poriadne zábavnými dielami

9. Keď som na nejakej hromadnej akcii (pracovná porada, zasadnutie, predstavenie, hocičo), čo končí potleskom, vždy musím tlesknúť posledná. Ak niekto tleskne po mne, tlesknem znova. A potom znova. A potom zas. Neskúšajte ma. Aj keby som mala tlieskať do konca svojho života, nenechám vás vyhrať.

10. Keď som bola malá, musela som dať všetkým svojim plyšákom pusu na dobrú noc. Bála som sa, že ak niekoho vynechám, bude mu smutno a začne ma nenávidieť.

Shutterstock

11. Nikdy v práci nepoviem, že sa mám dobre. Vždy, keď som to povedala, sa vzápätí niečo totálne posr*lo, takže poviem len, že to ujde alebo že sa mám fajn. Žiadne dobre. NIKDY NIE DOBRE.

12. Vždy, keď sa niekam ponáhľam autom, odkašlem si a poviem si, že na najbližšej červenej si odpľujem von z okna. Viem, že ma vesmír nenávidí, takže si držím fľusku v ústach aj polhodinu a záhadne chytám všade zelenú. Ak máte smolu, vyskúšajte to. Fakt to funguje.

13. Babka mi ako malej hovorila, že keď niekomu stúpiš na nohu, zastavíš tým jeho rast. Ak to chceš zvrátiť, musíš cúvnuť a opäť mu stúpiť na nohu – tentokrát ale z opačnej strany. Som dospelá a robím to doteraz. Nepochybujem o tom, že ľudia naokolo si myslia, že mi totálne šibe.

14. Často klopem na drevo. Ak nie je po ruke drevo, zaklopem na hocičo iné a potom sám seba uistím, že moje klopnutie sa k tomu drevu určite nejako dostane.

15. Nikdy nepretáčam kalendár dopredu. Bojím sa, že by sa mi mohlo niečo stať a ja sa toho dňa/týždňa/mesiaca nakoniec ani nedožijem. 

Shutterstock

16. Moja babka vždy hovorievala, že ak si človek pri odchode kýchne, ak ho čaká niečo dôležité, určite to nepôjde podľa plánu. Musí si kýchnuť ešte dvakrát, aby to zvrátil. Bohužiaľ, babi. Neviem kýchať na povel.

17. Nikdy sa potme nepozerám do zrkadla… to len tak pre istotu, keby bola Krvavá Mary naozaj skutočná.

18. Vždy beriem vajíčka z opačného konca kartónu, aby ostali v rovnováhe. A vždy používam párny počet vajíčok. Ak sa v recepte píšu tri, tak recept má jednoducho smolu.

Odporúčame prečítať:

Ľudia prezradili, aké veci v detstve pochopili úplne zle

19. Vždy stopnem Titanic predtým, ako sa loď potopí, aby mohli Jack a Rose žiť spolu šťastne až do smrti. 

20. Pred spaním si musím vždy, vždy, vždy umyť zuby (alebo ich aspoň vypláchnuť ústnou vodou), aj keď je to len poobedná siesta. Ak to neurobím, budem mať nočné mory, v ktorých mi vypadajú všetky zuby, prípadne mi ich niekto vybije. Preto takmer nikdy nezaspím na gauči pred telkou.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť