Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, akým nezmyselným poverám veria ešte aj v dospelosti

"Keď sa pozriem na hodinky a je 11:11, môžem si niečo želať."

11. Nikdy v práci nepoviem, že sa mám dobre. Vždy, keď som to povedala, sa vzápätí niečo totálne posr*lo, takže poviem len, že to ujde alebo že sa mám fajn. Žiadne dobre. NIKDY NIE DOBRE.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

12. Vždy, keď sa niekam ponáhľam autom, odkašlem si a poviem si, že na najbližšej červenej si odpľujem von z okna. Viem, že ma vesmír nenávidí, takže si držím fľusku v ústach aj polhodinu a záhadne chytám všade zelenú. Ak máte smolu, vyskúšajte to. Fakt to funguje.

13. Babka mi ako malej hovorila, že keď niekomu stúpiš na nohu, zastavíš tým jeho rast. Ak to chceš zvrátiť, musíš cúvnuť a opäť mu stúpiť na nohu – tentokrát ale z opačnej strany. Som dospelá a robím to doteraz. Nepochybujem o tom, že ľudia naokolo si myslia, že mi totálne šibe.

14. Často klopem na drevo. Ak nie je po ruke drevo, zaklopem na hocičo iné a potom sám seba uistím, že moje klopnutie sa k tomu drevu určite nejako dostane.

15. Nikdy nepretáčam kalendár dopredu. Bojím sa, že by sa mi mohlo niečo stať a ja sa toho dňa/týždňa/mesiaca nakoniec ani nedožijem. 

Shutterstock
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

16. Moja babka vždy hovorievala, že ak si človek pri odchode kýchne, ak ho čaká niečo dôležité, určite to nepôjde podľa plánu. Musí si kýchnuť ešte dvakrát, aby to zvrátil. Bohužiaľ, babi. Neviem kýchať na povel.

17. Nikdy sa potme nepozerám do zrkadla… to len tak pre istotu, keby bola Krvavá Mary naozaj skutočná.

18. Vždy beriem vajíčka z opačného konca kartónu, aby ostali v rovnováhe. A vždy používam párny počet vajíčok. Ak sa v recepte píšu tri, tak recept má jednoducho smolu.

Odporúčame prečítať:

Hláška „Vy ste kto?“ opäť baví Slovensko. Finále Dunaja spustilo hotovú lavínu vtipov na adresu Šimkovičovej

19. Vždy stopnem Titanic predtým, ako sa loď potopí, aby mohli Jack a Rose žiť spolu šťastne až do smrti. 

20. Pred spaním si musím vždy, vždy, vždy umyť zuby (alebo ich aspoň vypláchnuť ústnou vodou), aj keď je to len poobedná siesta. Ak to neurobím, budem mať nočné mory, v ktorých mi vypadajú všetky zuby, prípadne mi ich niekto vybije. Preto takmer nikdy nezaspím na gauči pred telkou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Shutterstock

Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA