Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia prezradili, čo ich prinútilo podať mihnutím oka výpoveď

"Našla som ju hrabať sa mi v kabelke."

V práci trávime obrovské množstvo času, prakticky tretinu našich životov, a bolo by milé, keby sme tam nechodili ani za trest. Títo ľudia to šťastie nemali, tak sa promptne rozlúčili. Na sociálnej sieti Reddit prezradili, čo presne ich k týmto okamžitým výpovediam viedlo. Poďme si ich dôvody spoločne prečítať.

1. Manažérka začala lúskať prstami asi tri centimetre od mojej tváre so slovami: „Robíš. To. Zle.“ Skladala som tričká o čosi pomalšie, ako sa odo mňa očakávalo. Na päte som sa otočila a odišla.

2. Pracoval som u mobilného operátora a šéf ma nútil, aby som ponúkol žene na druhej strane linky nový balík služieb a „zariadil, aby ho kúpila“. Tá žena mi plakala do telefónu, lebo musela prepísať manželove služby na svoje meno. Práve zomrel.

3. Šéf k nám prišiel na neohlásenú kontrolu a môj manažér ma nahlásil, pretože som robil veci presne tak, ako ma pár týždňov dozadu naučil. Jeho spôsob totiž porušoval pravidlá, čo mi však akosi zabudol spomenúť.

4. Popri výške som jeden čas brigádovala ako čašníčka. Na víkend som si vypýtala voľno, lebo som musela napísať obrovskú esej, ktorá tvorila hodnú časť našej známky. Pár dní pred spomínaným víkendom som si všimla, že mám na piatok aj sobotu napísanú dvojitú zmenu. Stopla som si manažérku, ktorá mi bez štipky chochmesu povedala: „Žiadosť o voľno je len žiadosť. Nikto negarantuje jej schválenie.“ Tak som si namiesto voľného víkendu zobrala voľno už navždy.

Shutterstock

5. Pracovala som ako recepčná a moja šéfka mi odmietla dať poondiaty jeden deň dovolenky, aby som mohla sprevádzať dcéru do nemocnice. Išla na operáciu oka. Počkala som na prvý deň jej 2-týždňovej dovolenky a podala som okamžitú výpoveď. Nebola to pekná dovolenka.

6. Firma zaviedla dve nové pravidlá. Po prvé, všetci zamestnanci musia prísť na zmenu 15 minút pred jej začiatkom, no za tento čas nebudú finančne kompenzovaní. Po druhé, svoju neplatenú obednú prestávku môžu tráviť len na vyhradenom mieste. Keď som nadhodil, že je to protizákonné, dostal som odpoveď: „Buď sa tým budeš riadiť, alebo dostaneš výpoveď.“ Nečakal som na výpoveď a podal som ju sám.

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

7. Bolo to 20 rokov dozadu a ešte teraz sa mi chce z toho človeka vracať. Moja priateľka bola po ťažkej autonehode 16 mesiacov hospitalizovaná v nemocnici. Keď zomrela, šéf ma odmietol pustiť skôr, lebo sme vraj „neboli ani zobratí“.

8. Pár rokov dozadu som pracoval vo výrobni. Šéf prišiel do práce vytočený do nepríčetnosti, lebo mu manželka v to ráno poslala rozvodové papiere. Obyčajné „dobré ráno“ bolo dosť na to, aby schmatol skrutkovač a šmaril mi ho do hlavy. Uhol som sa, takže minul. Zaklapol som svoj box s náradím a odišiel.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.