Ľudia prezradili drobnosti, ktoré ich vytočia do nepríčetnosti a určite si na tom rovnako aj ty

Všetci máme takú drobnosť, za ktorú by sme niekomu vedeli obúchať hlavu o stenu.

Všetci máme jednu takú drobnosť, kvôli ktorej sa síce Zem neprestane točiť, slnko neprestane svietiť a dokonca za ňu ani nezomrie bezbranné mačiatko… ale aj tak nás vie vytočiť do nepríčetnosti.

Nedávno sa užívatelia Twitteru pod týmto statusom rozhovorili o tých svojich veciach, za ktoré by vraždili. Takže, nech sa páči, tu sú.

1. Keď sa ľudia začnú pchať do autobusu alebo výťahu ešte predtým, ako odídu tí, ktorí chcú vystúpiť. Niekto im očividne zabudol objasniť, že sa najprv vychádza. A tak sa trepú a trepú ako luteráni do neba, ideálne sa ešte aj nezabudnú posťažovať, že tam nie je dosť miesta.

2. Nálepky na ovocí. Najradšej by ich nacapili na každú bobuľku hrozna, keby mohli…

3. Skupinky štyroch (a viac) ľudí, ktorí kráčajú po ulici vedľa seba. Nedá sa ich ani obísť, ani preskočiť a oni si idú svoje, akoby sa nechumelilo, tempom slimáka so sklerózou multiplex.

4. Používanie toho istého noža na dve rôzne potraviny. Vieš čo? Pokiaľ je to tvoje maslo, tvoj džem a tvoja horčica, tak si to pre mňa za mňa natieraj aj použitou lopatou na kydanie hnoja. Lenže nie je, tak nebuď prasa.

Knife Spreading GIF - Find & Share on GIPHY

5. Keď ťa niekto preruší uprostred čítania a tvári sa, akoby nič. Pardon? Ja som mala niečo rozrobené. Tak prilep hornú peru o tú spodnú a udržiavaj tento stav až dokým nedočítam odstavec.

6. Keď niekto nechápe, že tri otázky v emaily znamenajú, že druhá strana očakáva tri odpovede. Tie zvyšné dve otázky nie sú estetického charakteru, nevypĺňajú prázdne miesto, ani nič podobné…

7. Ľudia, ktorí nechajú na mikrovlnke svietiť čas :02. Tí majú v pekle predplatené miestečko rovno pod Luciferovými guľami.

8. Keď ti niekto položí otázku a vôbec nečaká na odpoveď. Proste začne rozprávať sám. Ak chceš niečo povedať, tak to povedz. Ak sa chceš niekomu pochváliť, že máš skvelú prácu, milujúceho frajera a manikúru za dvesto eur, nemaskuj to. Jednoducho to urob.

Druhú stranu to určite vytočí menej, ako v prípade, že sa najprv zo slušnosti opýtaš na jeho prácu/frajera/manikúru a ani ho nenecháš dohovoriť, už točíš o sebe.

Kpop GIF - Find & Share on GIPHY

9. Ľudia, ktorí nechávajú nákupné vozíky, kde im len napadne. Tu nie si doma, kamoško, tu si v obchode. V obchode, kde sa aktuálne snaží nakupovať ešte ďalších stodvadsať ľudí. Tak láskavo zoškrab tú poslednú trochu slušnosti a spolupatričnosti zo samého dna vlastnej duše a nenechávaj veci tam, kde ti od r*ti odpadnú.

10. Šepkanie na verejných miestach. Je to fakt neslušné. Aj ostatní chcú vedieť, o čom sa bavíte a ak je to naozaj také súkromné, tak počkaj až kým… čo ja viem… budete v súkromí…?!

11. Experti, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu príležitosť niekoho opraviť alebo poučiť. Áno, my to všetci vieme – bol si už všade a vieš úplne všetko. Ale to neznamená, že si pupok sveta, a že sa môžeš k ostatným správať ako ten nadradený. Ver tomu, že v mnohých životných situáciách ti bude viac nápomocná empatia, tolerancia a nohy na zemi, ako poučka o skloňovaní zvieracích prídavných mien.

12. Tí, ktorí hovoria „napadlo ma“ namiesto „napadlo mi“ (teraz som ja ten človek z predchádzajúceho bodu, no a čo). Čo ťa napadlo? Dobrý nápad? A neublížil ti?!

Meryl Streep Grammar GIF - Find & Share on GIPHY

13. Ignorancia, čo sa vypínania mobilných telefónov týka. Najmä, ak ide o určité podujatia, napríklad porady, zasadnutia, ale pokojne aj návštevy divadla či filharmónie. Ako prepáč, ale fakt by ti bolo príjemné, keby si to sólo na harfe trénoval dva roky ty, a potom by počas tých vytúžených troch sekúnd slávy začal nejakému dementovi v hľadisku na plné gule vyhrávať Rytmus?!

14. Ľudia, ktorí stoja v rade na jedlo pätnásť minút a keď konečne príde ich veľká chvíľa, tak nevedia, čo si objednať… fakt je nutné pripomínať, že prestávka na obed väčšiny smrteľníkov nepresahuje tridsať minút a kvôli takýmto kráľom nerozhodnosti sa nestihnú najesť?

15. Keď niekto zaplatí nákup, ale ešte nemá všetko naložené v taške a predavačka začne blokovať tvoj nákup. A ty tam stojíš ako tĺk, nevieš, kam sa postaviť, čo robiť a prečo ťa, pre lásku božiu, tá ufrflaná pani zase raz vystavila takejto nepríjemnej situácii…

16. A na záver perlička – ľudia, ktorí stlačia tlačidlo stotinu sekundy po tom, ako si to spravil ty. Je jedno, či ide o tlačidlo vo výťahu, na prechode alebo na dverách autobusu… NAČO?! Má pocit, že jeho prsty fungujú lepšie? Má pocit, že jeho kvalifikácia a roky praxe v tlačení tlačidiel zabezpečia, že to pôjde rýchlejšie?! Lebo nepôjde. Pri-sa-hám.

Excited Button GIF by Cartoon Hangover - Find & Share on GIPHY

Zdroj: alex_segura / twitter.com
Titulná fotka: 123rf.com

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najväčšie pokušenia tvojho (dospelého) života, s ktorými sa denne potýkaš

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME