Ľudia prezradili hlúpe a rozkošné veci, ktorým ako deti bezhlavo verili

„Jedného dňa som prišla domov a moja rybička nebola vo svojom akváriu…“

Deti uveria všetkému. Svojim vlastným výmyslom, výmyslom svojich rodičov… v ich hlavách to znie logicky, tak to tak určite musí byť. A potom z toho vznikajú takéto rozkošno-vtipné historky.

1. Myslel som si, že lietadlá nikdy nepristávajú. Jednoducho len celý deň lietajú po oblohe a čakajú, kedy si to moje krpaté ja všimne a zakričí na celú miestnosť: „Aha, lietadlo!“

2. Bola som v tom, že keď spapám semienko z vodného melóna, vyrastie mi jeden v bruchu. Preto majú tehotné ženy veľké brušká – zjedli semienko z melóna a teraz im v bruchu rastie nový, z ktorého sa záhadne pri pôrode stane malý človiečik.

3. Vysávač bol pre mňa ako kosačka do interiéru. V preklade som teda verila, že koberce dorastajú rovnako ako tráva a z času na čas ich proste treba o kúsok skrátiť…

4. Naši mi dlho nechceli prezradiť, ako sa robia deti, tak som si na to našla vlastné vysvetlenie. Rodičia pošlú formálnu žiadosť nejakej vládnej organizácii, ktorá im spätne zašle semienko na stvorenie potomka. Mama spapá semienko a bum – dieťa je na svete. Preto som sa vždy zaujímala o to, ako má vyzerať správne napísaná formálna žiadosť.

https://giphy.com/gifs/confused-winona-ryder-8vyEZfehlHiVi

5. Myslel som si, že si hneď po maturite nájdem prácu. Bohužiaľ, nastal Error 404: Práca nebola nájdená.

6. Bol som v tom, že môžem svetlá na semafore ovládať silou svojej mysle. Vždy, keď bola červená a ja som sa dlho a naozaj, naozaj intenzívne sústredil… tak prekvapivo nabehla zelená. Čo vám poviem, bol som zázračné decko.

7. Toy Story je rozprávka založená na skutočných udalostiach. Keď dieťa odíde z izby, jeho hračky a plagáty ožijú a urobia si parádnu párty. Úprimne, po tom, do akého bordelu sa každý deň vraciam z práce ešte aj dodnes verím, že na tom môže byť kus pravdy. Alebo som jednoducho len príšerný bordelár…

8. Raz mi dedko povedal, že keď prišiel domov z vojny, jeho krajina mu na znak vďaky darovala obrovský tank. Lenže mal neprajných susedov, ktorí sa ho snažili ukradnúť alebo poškodiť, a tak ho pre istotu zakopal vzadu na záhrade.

Samozrejme, moje malé naivné ja okamžite schytilo lopatu a začalo prekopávať celú záhradu. V skratke – tank som nenašiel, ale dedko dostal niekoľko skvelých záhonov na sadenie novej trávy.

https://giphy.com/gifs/heyarnold-xUNda7YeBHL4zfxAXu

9. Myslela som si, že vtáky majú nohy z gumy, preto dokážu sedieť na elektrickom vedení a neostane z nich len mastný fľak.

10. Vždy ma fascinovali olejové škvrny na zemi. Verila som, že je to roztopená dúha.

11. Bol som presvedčený, že môj život je len film, ktorý sa vysiela niekde v zahraničí ako nepodarená komédia. Dodnes by ma zaujímalo, ktoré zatrpknuté cynické hovado písalo scenár pre moju postavu…

12. Verila som, že psíky, ktoré majú na hlave taký ten ochranný kužeľ, sú hluché. Kužeľ im pomáha zachytávať zvuky z okolia, aby počuli aspoň niečo. Díky, oci, za túto skvostnú informáciu.

https://www.flickr.com/photos/ruggybear/5928791049

13. Ľudia, ktorí žili v čase, keď sa zhotovovali čierno-biele fotografie, boli taktiež čiernobieli. Teda, aspoň podľa môjho detského ja. Dlho mi trvalo, kým som pochopila, že to bolo celkom inak.

14. Myslela som si, že jedna minúta trvá dlhšie ako desať minút. Keď mi totiž mama povedala, že obed bude za desať minút, prišla som k stolu za desať minút a tam, hľa, čakal na mňa obed. Keď však povedala, že niečo bude za minútku, vedela som, že sa mám psychicky pripraviť na tristohodinové čakanie.

15. V každom druhom filme sa ktosi utopil v pohyblivom piesku, tak som ostala v domnienke, že je to skutočná hrozba. Veľmi sa mi uľavilo, keď som zistila, že ulice nie sú plné nastražených pascí s pohyblivým pieskom.

16. Môj otec ma presvedčil, že toto sú gigantické marshmallow cukríky, ktoré rastú na marshmallow farme. Mama si zase robila srandu, že je to toaletný papier pre slonov. V skutočnosti sú to obrovské balíky so senom, ale čo už…

https://pixabay.com/sk/photos/heuballe-sil%C3%A1%C5%BE-zdroj-senose%C4%8D-1676832/

17. Jedného dňa som prišla domov a moja zlatá rybka nebola vo svojom akváriu. Otec mi povedal, že ju zobrali k veterinárovi, ktorý jej našiel vhodného ženícha a teraz budú mať malú rybičku. Na druhý deň sa naozaj v akvárku zjavili dve dospelé rybičky a jedna menšia. Nikdy som nepochybovala o pravdivosti tohto príbehu a celé mi to došlo, až keď som mala dvadsať.

18. Mama ma presvedčila, že v chlebovej kôrke sú všetky tie potrebné vitamíny, takže ju musím jesť…

19. Až ako tretiačka na základnej škole som zistila, že nie som jediný človek na svete, ktorý vidí dážď.

20. Moji rodičia hovorili, že čím častejšie budem stláčať vypínač na svetlo, tým drahšia bude elektrina. A ja som tomu naozaj uverila.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-3-the-simpsons-3×24-xT5LMWOExnRmXt2vFS)

Zdroj: danielmarven / Twitter
Titulná fotka: Deposit Photos

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec šikovne pretavuje každodenné objekty do ich novej humornej podoby

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME