Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Decká si rady vymýšľajú, a keďže fantázii sa medze nekladú, niekedy takéto výmysly naozaj stoja zato.

1. Kamarát v škole sa nás snažil presvedčiť, že americká armáda vymyslela oblek, s ktorým bude každý vojak v boji neporaziteľný. Jeho mama ho vraj zapísala na list kandidátov, aby mohol vstúpiť do armády a tento oblek otestovať ako jeden z prvých. Mali sme osem.

2. Raz mi jeden chlapec v škôlke povedal, že má doma skutočného Pikachu. Potom po mne začal vrieskať, lebo som mal príliš veľa otázok, na ktoré nevedel odpovedať.

3. Spolužiak v prvom ročníku na základnej škole mi prezradil, že hoci nevie čítať, tajní agenti mu sprostredkovali načúvacie zariadenie, ktoré má v uchu. Pomocou neho mu našepkávajú, čo sa kde píše a ešte mu aj dávajú nejaké úlohy či čo.

4. Kamoš sa raz vyťahoval, že má autogram od skupiny NSYNC. Keď som ho chcel vidieť, ukázal mi zdrap, na ktorom bolo normálne tlačenými písmenami napísané NSYNC.

https://giphy.com/gifs/90s-justin-timberlake-nsync-os3DkucQi7bmo

5. Chlapec menom Douglas Chan nám povedal, že jeho strýko je Jackie Chan. Všetci sme mu uverili. Bez mihnutia oka.

6. V škôlke som všetkým rozprával, že som sa narodil v lietadle, ktoré akurát letelo ponad Anglicko, takže som vlastne z určitej časti Brit. Taktiež som si vymyslel, že mám pod domom tunel, ktorý vedie rovno do McDonald’s, takže si môžem dať Happy Meal a kradnúť hračky spoza pultu, kedykoľvek sa mi zachce. Boli sme deti, takže to nikto nespochybnil.

7. Jedno decko hovorilo, že v jeho dome zavraždili množstvo ľudí – predtým, ako sa tam s rodinou nasťahoval. Ručne si napísal niekoľko policajných správ a úmrtných listov, aby sme mu uverili. Mali len jednu chybičku krásy – na všetkých bola uvedená tá istá príčina smrti. Každý z nich bol „zavraždený k smrti“.

8. Pamätám si dievča, ktoré mi v škole povedalo, že ukázať niekomu prostredník je starobylý hawaiský pozdrav. Tak som chodila po škole a každému, koho som stretla, som ukázala prostredník a povedala „aloha“, až dokiaľ si ma na koberček nezavolala riaditeľka.

https://giphy.com/gifs/yVdBAvbWBQmcg

9. Môj najlepší kamarát zo škôlky mi povedal, že jeho otec si dal na raňajky pivo a varené vajcia. Vraj potom cikal tri hodiny vkuse.

10. Na sto percent pravdivý príbeh mojej kamarátky z detstva: „Prechádzala som sa lesom, keď sa zrazu predo mnou zjavili tri hady. Jeden stál priamo predo mnou, druhý bol po mojej ľavici a ten tretí po mojej pravici. Strašne som sa bála, tak som skočila medzi ne. Ony sa na mňa vrhli, no zrazili sa hlavami a odpadli. To mi dalo priestor na nepozorovaný únik.“

11. Jedno dieťa ma presvedčilo, že môj otec pracuje pre Nintendo. Bol som veľmi naivné dieťa.

12. V škôlke sme mali chlapca menom Lukáš, ktorého si pamätám dodnes. Snažil sa nás totiž presvedčiť, že jeho ocko je Metallica. Nie člen skupiny. Jeho otec bol skrátka skupina ako taká.

https://giphy.com/gifs/vintage-cartoon-rock-gui67fZ3xIneM

13. Kamarát mi povedal, že zabil dospelého muža svojim švajčiarskym nožom. Bol som taký vydesený, že som dva dni nejedol a nespal.

14. Jedno dievča tvrdilo, že vedcom sa podarilo oživiť dinosaura. Ukázala mi dokonca aj nejakú fotku. Vravela, že vedecký tím objavil komára z toho obdobia „zavareného“ v jantáre a z neho získali DNA týchto obrovských tvorov. Potom som si pozrela Jurský park a snažila sa ju konfrontovať. Obránila svoje tvrdenie tým, že vraj sa vedci inšpirovali práve týmto filmom a podarilo sa. A ja som jej, samozrejme, stále verila.

15. Kamoš mi povedal, že hral jedného z Ewokov vo filme Star Wars: Návrat Jediho. Mali sme šesť rokov a písal sa rok 1989.

16. Nejaký chlapec povedal po prázdninách celej triede, že celé leto mu otec dovolil pilotovať lietadlo. A nielen to – vraj ho nechal zostreliť aj niekoľko nepriateľských lietadiel.

https://giphy.com/gifs/airplane-paper-plane-ifbtnpBgFAUF2

17. V tretej triede na základke mi jedno dievčatko pochválilo moju zimnú bundu. Tak som si vymyslel, že som profesionálny lyžiar, že ju mám od sponzorov a že ak mi neverí, tak si má pozrieť záznamy z nášho miestneho športového kanálu. Na záver som ju nezabudol ubezpečiť, že ak ma v telke hneď nespozná, môže to byť preto, že mi prilba zdeformovala tvár.

18. V detstve bolo veľmi jednoduché nachytať ma, takže sa vôbec nedivím, že keď mi kamarátka povedala toto, tak som jej to zožrala aj s navijakom. Vraj na Aljašku ešte nedorazili okrúhle kolesá, takže dopravné prostriedky ich tam majú ešte stále hranaté.

19. Jeden môj bývalý spolužiak často vymeškával školu a vždy prišiel s nejakou brilantnou výhovorkou. Raz nedorazil celý týždeň, a keď sa vrátil, jeho ospravedlnenie bolo: „Nemohol som prísť, lebo som bojoval s Ninja Korytnačkami proti diabolskej skartovačke.“

20. Dievča, ktoré na základnej škole kandidovalo na post triedneho hovorcu, bolo rozhodnuté získať všetky hlasy stoj čo stoj. Tak nám povedala, že jej rodina bola už niekoľkokrát na Mesiaci a dokonca si tam plánujú postaviť dom. Hej, aj s bazénom.

https://giphy.com/gifs/moon-iNyZexVE50XkI

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: iStock


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť