Ľudia sa delia o veci, ktoré považovali v detstve za normálne. Až neskôr zistili, že nie sú

„Keď som bola malá, strašne som sa bála, že ma v noci počas spánku zožerú pavúky. Moji rodičia teda kúpili „pascu na pavúky“…“

Deti nerozmýšľajú tak komplikovane ako dospelí, neanalyzujú každú drobnosť. Ich myseľ je jednoduchšia – čo sa robí doma, je normálne. Až nato, že niekedy to zase také normálne a bežné nie je…

1. Keď som bola malá, strašne som sa bála, že ma v noci počas spánku zožerú pavúky. Moji rodičia teda kúpili „pascu na pavúky“, ktorú sme každý večer nainštalovali do mojej izby a ja som mohla v pokoji spať. O veľa rokov neskôr sme s mojím manželom prezerali svadobné dary, keď tu zrazu vytiahol otvárač na víno (taký ten s ručičkami, ktoré chodia hore a dole). Okamžite som v ňom spoznala moju „pascu na pavúky“ a až vtedy som zistila, že mi celé detstvo klamali.

2. Mal som asi dvanásť rokov, keď som zistil, že nie všetky deti trávia celé letné prázdniny prácou na farme. Ja som každý rok dva mesiace sadil a zbieral zeleninu, staral sa o prasiatka, dobytok a hydinu… a absolútne som zbožňoval každú sekundu v takomto prostredí.

3. Ako malý som mal svoj vlastný kazeťák, na ktorom som si púšťal hudbu a rozprávky. Nikdy som ich však nepočúval dlhšie ako hodinu, lebo som si myslel, že sa hlasy vo vnútri unavia a budú sa na mňa hnevať.

https://giphy.com/gifs/mostexpensivest-viceland-most-expensivest-22SgVxm6x4gJLKWf7v

4. Zakaždým, keď som jedla banán, mi stŕpli ústa. Niečo také, ako keď si napcháte plnú pusu kyslými cukríkmi a potom vás ešte hodinu štípu ďasná aj celý jazyk. Až do osemnástky som si myslela, že je to úplne normálne. Raz som len tak ležérne prehodila: „Bože, neznášam, keď mi po banánoch stŕpnu celé ústa. Prečo sú také dobré, keď sa po nich ľuďom deje toto?!“ Moja mama ma s panikou v očiach oboznámila s tým, ŽE TOTO SA DIAŤ ROZHODNE NEMÁ. Takže áno, som alergická na banány.

5. Moja mama a jej sestra (moja teta) sú jednovaječné dvojičky a vyzerajú na vlas rovnako. Vždy som si myslela, že každé dieťa má dve maminy, ktoré vyzerajú totožne a jedného ocina. Z tohto omylu ma vyviedli až prvé dni v škôlke.

6. Dva alebo tri roky potom, čo som sa naučila sama chodiť na záchod, som sa dozvedela, že nie každý človek ciká postojačky. Ale musím povedať, že som na svoj vek mala parádnu mušku.

https://giphy.com/gifs/3ov9jL7tYhYkKXd0Lm

7. Moja rodina s*rie obrovské h*vná. Nevieme, či je to genetikou, stravou alebo niečím iným, no jednoducho sú naše exkrementy gigantické. Pomerne často sa teda stávalo, že záchod naše veľdiela nedokázal spláchnuť. Mali sme na to šikovnú pomôcku – hovienkový nožík. Keď záchod neodviedol dobre svoju prácu, proste sme zobrali tento nôž (klasický kuchynský, len so špecifickým využitím) a h*vno sme ním rozkrojili. Bol som v tom, že je to povinná výbava každej domácnosti – záchodová kefa, zvon a hovienkový nožík.

8. Celé detstvo som si myslela, že zmrzlinárske autá sú len mýtus a existujú len vo filmoch. Netušila som, že niekde vo svete naozaj majú auto, čo príde k tvojmu domu a za otravnej zvučky ti predá zmrzlinu.

9. Vždy, keď sme ako deti cestovali autom niekoľko hodín, rodičia mne a bratovi povedali: „Keď zavriete oči, naše auto bude omnoho rýchlejšie.“ A tak sme ich s bratom zavreli, zaspali a keď sme ich opäť otvorili, boli sme takmer v cieli. Mysleli sme si, že naši majú nejaké zázračné turbo auto a pritom boli len veľmi prefíkaní rodičia.

https://giphy.com/gifs/faith-ford-G9wxtYkK4E1nG

10. Pred každou rodinnou večerou sme zakaždým spolu nadvihli jedlom naložený stôl a povedali niečo ako „hrrrrmp“. Myslela som si, že to robia všetci, ale všetci sú očividne len moji príbuzní a blízki rodinní priatelia.

11. Myslela som si, že keď zomrie filmová postava, tak skutočne zomrie aj človek, ktorý ju hrá. Tam, rovno pri natáčaní. Jednoducho som bola v tom, že keď bol človek nespokojný so svojím životom, stal sa takýmto dobrovoľníkom a zomrel pre film. Nech má jeho smrť aspoň nejaké pozitívne následky alebo čo.

12. Moji rodičia vždy Santovi namiesto mlieka a sušienok pripravili sušienky so škótskou whisky. Zaobalili to do toho, že mlieko nadúva a my predsa nechceme, aby bolo oteckovi Vianoce zle, však? V momente, keď som zistila, že Santa nie je skutočný, som si zrátala dve a dve dohromady… moji rodičia sa chceli na Vianoce proste len opiť.

https://giphy.com/gifs/editingandlayout-christmas-drinking-santa-yoJC2pg5f2YxxFw2pW

13. Celá moja rodina pije šťavu z kyslých uhoriek. Odjakživa. Keď sa minú uhorky, tak sa vypije šťava. Myslel som si, že je to úplne bežné, no potom, čo som to raz spravil na párty, som sa dovtípil, že až také bežné to zase nie je.

14. Mama mi celé detstvo robila čučoriedkovo-cibuľové sendviče. Bola som v tom, že je to celkom normálna kombinácia a veľmi mi chutila. To, že normálna nie je, som zistila až na jednej dievčenskej prespávačke. Predstavte si tie prekvapené pohľady mojich kamarátok, keď som si vypýtala cibuľový chlieb s čučoriedkami.

15. S rodičmi sme hrali takú hru. Vždy, keď povedali slovo ‚čas‘, som musel zastaviť, ľahnúť si na zem a spraviť kotrmelec. Až do dvanástich rokov som si myslel, že je to normálne, no potom sa ma raz kamarát uňho doma opýtal na čas. A ja som zastavil, skotil sa na zem, urobil kotrmelec a treskol si hlavu o sedačku.

https://giphy.com/gifs/star-wars-haters-the-force-awakens-5xaOcLOqNmWHaLeB14I

16. Môj otec nikdy nejedol v normálnom čase. Aj keď sa celá rodina stretla pri večeri, ocko s nami proste nejedol. To, že tento jav nie je taký celkom bežný, som zistila raz u kamarátky doma. Všetci išli jesť a otec, samozrejme, zasadol ku stolu s nimi a začal jesť tiež. A ja som od prekvapenia zo seba nevypotila nič iné, než: „Čože?! Tvoj otec je?! Otcovia predsa nejedia!“

17. Na našom vianočnom stromčeku vždy visela kyslá uhorka. Kto ju našiel prvý, dostal darček navyše. Bol som presvedčený, že každý vešia na stromček zavárané uhorky…

18. Zvyčajne, keď vám niekto iný nalieva do pohára, tak povie: „Povedz stop.“ Veď to poznáte. Moji rodičia však vždy zo srandy naozaj povedali len „stop“. Trvalo mi dosť veľa rokov, kým som pochopila, že správna odpoveď na niečo takéto je „dosť“, „to stačí“ alebo „ďakujem“ a nie „stop“.

https://giphy.com/gifs/mashable-4GXRQonjmW4mRWK9Xf

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka: iStock

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nadšenkyne make-upu si povedali, že zo seba urobia vianočný stromček. Podľahli šialenému trendu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME